Atina: Atina'da Noel Ağacı Kutlamalarla Halka Açıldı

Atina: Atina'da Noel Ağacı Kutlamalarla Halka Açıldı

Yunanistan'da Her Yıl Olduğu Gibi Bu Yılda, Başkent Atina'nın Sindağma Meydanı'nda Atina Belediyesi Tarafından Hazırlanan Yeni Yıl Ağacı Şenlikler ve Havai Fişek Kutlamalarıyla Resmi Olarak Halka Açıldı.

Atina: Atina'da Noel Ağacı Kutlamalarla Halka Açıldı

Yunanistan'da her yıl olduğu gibi bu yılda, başkent Atina'nın Sindağma Meydanı'nda Atina Belediyesi tarafından hazırlanan yeni yıl ağacı şenlikler ve havai fişek kutlamalarıyla resmi olarak halka açıldı.

Atina Belediyesi tarafından Sindağma Meydanı'nda hazırlanan Noel ağacının haricinde meydanda, şeker evleri, 1984'den kalma 80 kişilik antika atlı karınca ve Noel Baba'nın evi özel olarak hazırlandı. Resmi açılıştan önce yediden yetmişe her yaştan Yunanlı meydan etrafında çevrili bentler arkasında açılışı bekledi. Yerel saatle 19.00'da Atina Belediye Başkanı T. Behrakis'in açılış konuşması yapmasının ardından hazırlanan Noel ağacı, havai fişek kutlamalarıyla halka açıldı. Rengarenk lambalarla ışıklandırılan Sindağma Meydanı Yunanlıların akınına uğradı. Özellikle Yunanlı çocuklar Noel Baba'nın evine girmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Noel Baba'nın evine giren küçük çocuklar, bu yılki isteklerini Noel Baba'ya ilettikten sonra hatıra fotoğrafları çektirdi. Diğer taraftan Atina Belediyesi tarafından ücretsiz olarak halka açılan 80 kişilik atlı karınca, küçüklerin dışında büyüklerinde ilgisini çekti.