Atıl Durumdaki Kurtboğazı Barajı Mesire Alanı Yeniden Düzenlenecek
Haberler » Güncel » Haber

Atıl Durumdaki Kurtboğazı Barajı Mesire Alanı Yeniden Düzenlenecek

Ankara'nın Atıl Durumda Kalmış Mesire Alanı Yeniden Düzenlenerek Hizmete Girecek. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'le Birlikte İlçedeki Kurtboğazı Barajını ve İçerisinde Bulunan Tesisleri Gezerek, Buraya Yapılacak Projeyi Değerlendirdi.

Atıl Durumdaki Kurtboğazı Barajı Mesire Alanı Yeniden Düzenlenecek

Ankara'nın atıl durumda kalmış mesire alanı yeniden düzenlenerek hizmete girecek. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'le birlikte ilçedeki Kurtboğazı barajını ve içerisinde bulunan tesisleri gezerek, buraya yapılacak projeyi değerlendirdi. Gezi sırasında barajın içerisindeki tesislerin harap halini gören ve Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ten konuya ilişkin bilgiler alan Melih Gökçek, baraj çevresinin ve dinlenme tesislerinin yenilenerek, Ankaralıların hizmetine sunulması amacıyla ön çalışmaların başlatıldığını söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kurtboğazı Barajı ve içerisindeki tesislerden çok etkilendiğini belirterek şöyle konuştu:

"Böylesine doğal güzelliklerin içerisinde atıl durumda bulunan tesislerin bakımsız hali beni de üzdü. Burayı en kısa zamanda Ankaralıların hizmetine sunmak amacıyla teknik ekibim ve ilgili bürokratlarımızla gerekli çalışmaları başlattık. 1970 yılından bu yana Ankara'nın en güzel ve yoğun rağbet gören mesire alanlarının başında gelen Kurtboğazı Barajı, doğal güzelliğinin yanı sıra, içerisindeki dev yüzme havuzuyla da Başkentlilerin en gözde mesire ve eğlence alanıydı. Kurtboğazı Barajı ve tesislerini yeniden turizme kazandırarak o eski parlak günlerine kavuşturacağız. Yapımını gerçekleştirerek, başkentlilerin hizmetine sunduğumuz, dev rekreasyon alanları Mavi Göl, Göksu, Harikalar Diyarı, 50. Yıl Parkı, Dikmen Vadisi, Altınpark, Mogan ve Gençlik Parkı, eğlence mekanlarıyla, çay bahçeleriyle, piknik alanlarıyla, yeşilliğiyle, çocuk oyun gruplarıyla, yürüyüş yollarıyla Ankara'yı bir başka güzelleştirdi. Diğer kentlerden komşu illerden gelen konuklar, şehir turuna çıkan okullar Harikalar Diyarı'na, Göksu'ya, Gençlik Parkı'na uğramadan ayrılmıyorlar. İnşallah Kurtboğazı da en kısa zamanda onların arasında yerini alacaktır." şeklinde konuştu. Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de ilçeye Ankara şehir merkezinden 25 dakika gibi kısa bir sürede ulaşılmasının büyük avantaj olduğunu hatırlatarak, "Susuz'dan itibaren yolun Kurtboğazı Barajı'na kadar olan bölümü genişletilir ve Kurtboğazı Barajı'nın içinde bakım yapılıp, yolları onarılırsa iddia ediyorum, burası Ankara'nın en gözde mesire alanı olur. Barajın içerisindeki tesis ve olimpik ölçülerdeki devasa havuz uzun süredir kullanılmadığı için bakımsız ve harap bir görünümde. Etrafı çam ve meşe ağaçlarından oluşan ormanlarla kaplı, Ankara'ya çok yakın, havası ve suyu temiz, içerisindeki tesisleri mükemmel. Sayın Melih Gökçek'in çevreye ve yeşile olan duyarlılığı sayesinde Ankara çok kısa zamanda harika bir mesire alanına kavuşacak, Kazan ve çevre ilçeler de bundan ekonomik ve sosyal manada faydalanacaktır. Buranın ikinci aşamasında da Büyükşehir Belediyemizin aldığı Kent Ormanı da inşallah aynı çalışmalarla mükemmel bir mesire alanı olarak halkımızın hizmetinde olacaktır." dedi.