Atıl Bilgisayarlar Eğitime Kazandırıldı

Atıl Bilgisayarlar Eğitime Kazandırıldı

29.09.2009 14:46 | Son Güncelleme: 29.09.2009 14:46
Atıl Bilgisayarlar Eğitime Kazandırıldı

Mersin'de Gümrük Muhafaza Başmüdürlüğü'nde Atıl Durumdaki 16 Bilgisayar Eğitime Kazandırıldı. Bilgisayarlarda Yapılan Bakım ve Boya İşlemi Sonrası İnteraktif Ortamda Yabancı Dil Eğitiminin Verildiği "Dynamic Education Sınıfı" Oluşturuldu.

Mersin'de Gümrük Muhafaza Başmüdürlüğü'nde atıl durumdaki 16 bilgisayar eğitime kazandırıldı. Bilgisayarlarda yapılan bakım ve boya işlemi sonrası interaktif ortamda yabancı dil eğitiminin verildiği "Dynamic Education Sınıfı" oluşturuldu.

Çankaya İlköğretim Okulu'ndaki 'DynEd Sınıfı'nın açılışında konuşan Yenişehir Kaymakamı Eyüp Sabri Kartal, göreve başladığı günden beri eğitim alanındaki eksiklikleri gidermek için çaba gösterdiklerini söyledi.

Bu kapsamda ilköğretim öğrencilerine bilgisayar üzerinden interaktif yöntemle dil öğretmeyi amaçlayan 'DynEd Projesi'ne geçme kararı aldıklarını ifade eden Kartal, sistemin oluşturulması için ise okullarda sadece projenin uygulanacağı sınıflar oluşturulması yönünde karar aldıklarını ancak kaynak sıkıntısı çektiklerini kaydetti.

Bu nedenle atıl bilgisayarları kullanmaya çalıştıklarını ifade eden Kartal, ''Bilgisayar arayışlarımız sırasında Gümrük Muhafaza Başmüdürlüğü'ndeki atıl bilgisayarlardan haberdar olduk. İlgililere çalışmamızdan bahsettik. Onların da çalışmaya olumlu baktı. Bunun üzerine 20 civarında bilgisayarı Çankaya İlköğretim Okulundaki bilgisayar öğretmenlerine emanet ettik. Öğretmenlerimiz ise üzerinde çalıştıkları bilgisayarlardan 16'sını hizmet edebilecek kaliteye getirdi.'' diye konuştu.

Uzun yıllar beklemiş olması nedeniyle kirlenen ve sararan bilgisayarların öğretmenler tarafından boyandığı söyleyen Kartal "Sonuçta öğrencilerimizin geleceği kadar parlak bir sınıf oluştu." dedi.

DynEd uygulamasının önemine dikkat çeken Kartal, uygulamanın önümüzdeki süreçte diğer okullara da yaymaya çalışacaklarını kaydetti.

Daha sonra ise sınıfın oluşturulmasında emeği geçen öğretmenlere takdirname verildi.

(CİHAN)

Atıl Bilgisayarlar Eğitime Kazandırıldı

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title