Ateşkes Haberleri

Ateşkes haber, Ateşkes son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ateşkes - 11.03.2021
Başkent Sana'da 7 farklı bölgede hava saldırısı
Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen, uluslararası düzeydeki ateşkes çabalarının gölgesinde son zamanlarda dikkate değer bir askeri tırmanışa sahne oluyor.
Ateşkes - 11.03.2021
Son dakika haber... ABD, Libya'da Ulusal Birlik Hükümetinin güvenoyu almasından memnun
Söz konusu seçimlerle Libya halkının tercih ettiği isimlere yönetimin barışçıl bir şekilde aktarılmasının ve ülkenin siyaseten istikrar kazanmasının önemine dikkati çeken Blinken, geçici hükümetin 23 Ekim ateşkesini uygulama konusunda da hassas olacağına inandığını belirtti.
Ateşkes - 10.03.2021
İtalya, Libya'da Dibeybe hükümetinin güvenoyu almasını büyük memnuniyetle karşıladı
Açıklamada, Libya'da kurumsal geçişin sonraki aşamaları kapsamında; 24 Aralık 2021'de seçimlerin yapılması, tüm yabancı savaşçıların ve paralı askerlerin ülkeden tamamen çekilmesinden başlamak üzere ateşkesin somut biçimde uygulanması, ulusal uzlaşma sürecinin başlatılması ve Libya halkına temel hizmetlerin sağlanması gibi İtalya'nın süreçten beklentileri de sıralandı.
Ateşkes - 10.03.2021
Mayınlar sebebiyle 10 can kaybı yaşandı
Azerbaycan Başsavcılığı, Ermenistan ile ateşkes mutabakatının imzalandığı 10 Kasım 2020'den bugüne kadar işgalden kurtarılan topraklarda, mayın nedeniyle yaşanan can kayıplarına ilişkin verileri açıkladı.
Ateşkes - 10.03.2021
BM Güvenlik Konseyi Libya'ya barış gücü göndermeye mi hazırlanıyor?
BM'den Libya'nın Sirte kentine "küçük bir heyetin" gelmesi, Sirte ve Cufra kentleri arasındaki ateşkes bölgesine bir barış gücü gönderilmesi olasılığına işaret ediyor.
Ateşkes - 09.03.2021
Yemen'de esir takası kapsamında Husilerden 5 kişi serbest bırakıldı
Taraflar arasında 2018'de esir değişimi, Hudeyde'de ateşkes, limanlar ve Taiz'in durumuyla ilgili Stockholm Anlaşması imzalanmıştı.
Ateşkes - 09.03.2021
Muhalifler, Esed rejimi güçlerinin İdlib'deki sızma girişimini püskürttü
Muhalif kaynaklardan alınan bilgiye göre, Esed rejimi ve İran destekli yabancı terörist gruplar, Türkiye ve Rusya arasındaki ateşkese rağmen akşam saatlerinde İdlib'in kuzeybatısındaki Tel Haddede bölgesine sızma girişiminde bulundu.
Ateşkes - 08.03.2021
AB, Husilerin Suudi Arabistan'a saldırılarını kınadı
Sivillere yönelik saldırıların kabul edilemeyeceği vurgulanan açıklamada, AB'nin Yemen'deki çatışmanın taraflarına ateşkes çağrısı yer aldı.
Ateşkes - 08.03.2021
İngiltere Başbakanı Boris Johnson PKK'yı kınadı
Liderler, Libya'daki durumu da ele aldı. Johnson, Libya'da ateşkes anlaşmasının uygulanmasının ve gerginliğin azaltılmasının önemine değindi.
Ateşkes - 08.03.2021
Son dakika haber | MSB'den faaliyetlere ilişkin bilgilendirme yapıldı: (2)
Azerbaycan'ın Ermenistan işgalinden kurtardığı Dağlık Karabağ'da ateşkesi gözetmek ve denetlemek maksadıyla kurulan 30 Ocak 2021'de faaliyetlerine başlayan Türkiye-Rusya Federasyonu Ortak Merkezi'nde ateşkesin kalıcı olmasına, barış ve istikrarın sağlanmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini bildiren Kara, "Ermenistan işgalinden kurtarılan bölgelerde kardeş Azerbaycan ordusuna destek sağlamak maksadıyla, 2 Özel Mayın Arama Temizleme (ÖMAT) birliğimiz tarafından Ağdam ve Cebrail bölgelerinde mayın/EYP arama ve imha faaliyetleri icra edilmekte, El Yapımı Patlayıcı Tespit ve İmha (METİ) ve Patlayıcı Madde Keşif ve İmha (PMKİ) timlerimizle eğitimler verilmeye devam edilmektedir.
Ateşkes - 08.03.2021
Libya ordusu: Hafter milisleri, Temsilciler Meclisi milletvekillerinin geçeceği Sirte yolunu açmıyor
Sirte ve Cufra Operasyon Dairesi Sözcüsü Abdulhadi Dırah, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakan Abdulhamid Dibeybe'nin 27 bakandan oluşan yeni kabinesi için yapılacak güvenoyu oturumu öncesinde Hafter milislerinin, ateşkes anlaşmasının maddelerini uygulamayı ve Mısrata-Sirte sahil yolunu açmayı reddettiğini söyledi.
Ateşkes - 07.03.2021
Mısır Dışişleri Bakanı Şukri ve BM Temsilcisi Kubis, Libya meselesini görüştü
Şukri ayrıca, tüm Libyalı tarafların 23 Ekim 2020'de varılan ateşkes anlaşmasına uyması gerektiğini ifade etti.
Ateşkes - 07.03.2021
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Afgan liderlere barış görüşmelerine ilişkin mektup gönderdi Açıklaması
Mektupta, ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Halilzad'dan, Devlet Başkanı Gani ve Taliban liderleri ile çözüm ve ateşkes konusunda halihazırda müzakere edilen görüşmeleri hızlandırmayı amaçlayan yazılı önerilerini paylaşmasının isteneceği de belirtildi.
Ateşkes - 07.03.2021
Afganistan'da Taliban saldırısında 8 polis öldü
Afganistan hükümeti, gündemin ilk sırasına şiddetin sona erdirilmesi ve ateşkesi koyarken kendisinin de temsil edileceği bir geçiş yönetimi oluşturulmasına öncelik verilmesini isteyen Taliban, ateşkes konusunda isteksiz davrandı.
Ateşkes - 07.03.2021
Haftanın tarihine bakış
1949- İsrail ve Ürdün, Rodos'ta ateşkes antlaşması imzaladı.
Ateşkes - 06.03.2021
Esed rejiminin İdlib'e saldırısında 6 sivil yaralandı
Suriye'de Esed rejimi ve destekçisi İran'ın kontrolündeki terörist grupların, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ndeki ateşkesi ihlal ederek, sivil yerleşimlere düzenlediği saldırılarda 6 sivil yaralandı.
Ateşkes - 06.03.2021
Yemenli bakandan BM'ye "Husileri barışa ikna için daha fazla çaba harcamama" çağrısı
İryani, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Yemenliler, İran destekli Husiler kurulduğundan bu yana onların güçten, başka dilden anlamadıklarını tecrübe etti. Husiler, siyasi ya da askeri bir baskı olmadan üç temel üzerine kurulu barış sürecine ve ateşkes çağrılarına kulak asmayacak.
Ateşkes - 06.03.2021
Son dakika haberleri! Afganistan'da Taliban saldırısında 7 asker öldü
Afganistan hükümeti, gündemin ilk sırasına şiddetin sona erdirilmesi ve ateşkesi koyarken kendisinin de temsil edileceği bir geçiş yönetimi oluşturulmasına öncelik verilmesini isteyen Taliban, ateşkes konusunda isteksiz davrandı.
Ateşkes - 05.03.2021
Almanya Başbakanı Merkel, Dibeybe ile Libya'daki durumu görüştü
Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert tarafından yapılan yazılı açıklamada, Merkel'in, Libya Başbakanı Dibeybe ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği ve iki başbakanın, Libya'daki ateşkes ve siyasi sürecin ilerleyişi konusunda görüş alışverişinde bulunduğu ifade edildi.
Ateşkes - 05.03.2021
Esed rejiminin İdlib'e saldırısında 2 sivil öldü
??????? Suriye'de Esed rejimi ve destekçisi İran'ın kontrolündeki terörist grupların, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ndeki ateşkesi ihlal ederek, sivil yerleşimlere düzenlediği saldırılarda 2 sivil yaşamını yitirdi, 2 sivil yaralandı.
Ateşkes - 05.03.2021
Ankara-Paris ilişkilerinin gelişmesi Fransa'nın 'normalleşmesine' bağlı
Aktüel bir başka konu olması bakımından, Azerbaycan'ın Karabağ'a yönelik müdahalesi de Türkiye ve Fransa'yı karşı karşıya getirmiştir. Zira Ermenistan işgali altında bulunan Karabağ'a operasyon başlayınca Türkiye tereddüt etmeden Azerbaycan'a destek verdi. Buna karşın Macron yönetimindeki Fransa ise ülkedeki Ermeni lobisinin etkisiyle Ermenistan'ı destekledi. Öyle ki Macron kurumsal olarak AB çatısı altında bölgeye askeri müdahalede bulunulması gerektiğini ima eden açıklamalarda bulunarak kışkırtıcı bir politika izledi. Bunun da ötesinde uluslararası basına yansıdığı kadarıyla, Fransız hükümetinin, taraflar arasında devreye sokulan ateşkesler sırasında Ermenistan'a hava yoluyla silah göndererek askeri destek sağladığı bile ortaya çıktı.
Ateşkes - 05.03.2021
Son dakika haber | Darbeci Hafter'e bağlı milis komutan otomotiv şirketini böyle yağmaladı
ULUSLARARASI GÖZLEMCİLER TRABLUS'TA Öte yandan, Libya'da aylardır yürürlükte olan ateşkesi denetleme görevine hazırlanmanın yanı sıra ülkede konuşlanan paralı askerler ve yabancı askerlerin ayrılışını teyit edecek on kişilik uluslararası gözlemcilerden öncü bir ekip Trablus'a ulaştı.
Ateşkes - 04.03.2021
Ürdün, Batı Sahra'da konsolosluk açtı
Polisario Cephesi, 1991'de, BM'nin ara buluculuğunda varılan ateşkes anlaşmasına kadar Fas güvenlik güçlerine karşı silahlı mücadele yürütüyordu.
Ateşkes - 04.03.2021
ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad: "Afgan ve Taliban tarafı müzakere sürecini hızlandırmalı"
Afganistan hükümeti ile Taliban'ın, siyasi çözüm, kalıcı ve kapsamlı ateşkese giden bir yol bulması gerektiğine dikkati çeken Halilzad???????, barış sürecini hızlandırmak ve ilerletmek için görüşmelerde çeşitli seçenekler ve alternatifler üzerinde konuştuklarını vurguladı.
Ateşkes - 03.03.2021
BM, Libya'ya ateşkesi denetleme mekanizmasına destek için ekip gönderdi
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM), Libya'da ateşkesi denetleme mekanizmasına destek amaçlı küçük bir ekip konuşlandırdı.
Ateşkes - 03.03.2021
Çavuşoğlu, Gürcistan Dışişleri Bakanı Zalkaliani ile ortak basın toplantısında konuştu: (2)
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dağlık Karabağ konusunda varılan ateşkes kararının ardından Azerbaycan'dan "3 artı 3" formatında bir teklif geldiğini ve bunu desteklediklerini belirterek, "Gürcistan'ın bazı rezervleri var çok iyi anlıyoruz ama her halükarda bizim Gürcistan'ın da içinde...
Ateşkes - 02.03.2021
Türkiye'den Suriye krizinin 10. yılında uluslararası topluma "mülteci yükünü sadece bize yıkamazsınız" çağrısı
Sinirlioğlu, Suriye'de rejimin ihlallere devam ettiğini ve krizin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla daha da kötüye gittiğini vurgulayarak, Türkiye'nin ateşkesi muhafaza etmeye çalışırken terörle mücadeleyi de sürdürdüğünü ifade etti.
Ateşkes - 02.03.2021
Afganistan'da Cumhurbaşkanı danışmanlarından Ahmedzai'den barış görüşmesi değerlendirmesi
Afganistan Cumhurbaşkanı danışmanlarından Hacı Nezir Ahmedzai, Taliban ateşkese uymadığı sürece Afganlar arasındaki görüşmelerin "zaman kaybı" olduğunu bildirdi.
Ateşkes - 01.03.2021
Son dakika! ABD Dışişleri Bakanı Blinken'den Husilere Suudi Arabistan'a yönelik saldırılarını durdurma çağrısı
Suudi Arabistan ve Yemen hükümetinin ateşkes ve savaşı bitirme konusunda istekli ve kararlı olduklarını belirten Blinken, şöyle devam etti: "Husilere savaşı uzatan sınır ötesi saldırılarını ve askeri taarruzlarını durdurması çağrısında bulunuyoruz.
Ateşkes - 01.03.2021
İran, Azerbaycan'ın "tekfirci grupların" Karabağ'da olmadığına dair kendilerine güvence verdiğini öne sürdü
İran'ın Karabağ'daki ateşkeste yer almamasını üzüntü verici olarak değerlendiren Rizayi, İran Dışişleri Bakanlığını bu noktadaki politikalar nedeniyle eleştirdi.
Ateşkes - 01.03.2021
Son dakika haber! BM Suriye Araştırma Komisyonu: Esed rejimi, son 10 yılda savaş suçu ve insanlığa karşı suçlar işledi
"Acil ateşkes" çağrısı Raporda, SDG ismini kullanan ve Suriye'nin üçte birini işgal eden terör örgütü YPG/PKK ile DEAŞ ve HTŞ de dahil, çatışan tüm grupların savaş suçu ve insanlığa karşı suçlar işlediği belirtilerek, Suriye genelinde "acil ve kapsamlı ateşkes" çağrısında bulunuldu.
Ateşkes - 01.03.2021
ABD ile Taliban anlaşması Afganistan'a henüz huzur getiremedi
Afganistan hükümeti, gündemin ilk sırasına şiddetin sona erdirilmesi ve ateşkesi koyarken, kendisinin de temsil edileceği bir geçiş yönetimi oluşturulmasına öncelik verilmesini isteyen Taliban, ateşkes konusunda isteksiz davrandı.
Ateşkes - 01.03.2021
Ermenistan'da darbe girişiminin ardından sular durulmuyor
Ermenistan'ın Dağlık Karabağ savaşında yalnızlaştırılması, ABD'nin bu sırada kendi içindeki seçim süreciyle meşgul olması, Almanya'nın ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Minsk Grubu'nun taraflara sadece ateşkes çağrısında bulunması ve neticede Ermenistan'ın Fransa dışında Batılı devletlerden beklediği desteği alamaması, ülkenin iç ve dış politikada sorunlar yaşamasına neden oldu.
Ateşkes - 01.03.2021
ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad, Kabil ve Doha'ya gidecek
Açıklamada, "Özel Temsilci, kalıcı bir ateşkes ve kapsamlı bir barış için Afgan liderler, Taliban temsilcileri ve diğer ilgili ülkelerle görüşmelere devam edecektir.
Ateşkes - 28.02.2021
Yemen'de esir takası kapsamında 18 Husi milis serbest bırakıldı
Taraflar arasında 2018'de esir değişimi, Hudeyde'de ateşkes, limanlar ve Taiz'in durumuyla ilgili Stockholm Anlaşması imzalanmıştı.
Ateşkes - 27.02.2021
Irak Direniş Grupları Koordinasyon Komitesi: ABD'nin Suriye'deki hava saldırılarına "uygun" bir cevap verilecek
Iraklı direniş gruplarının, ABD kuvvetlerinin ülkeden çıkışının gerçekleşmesi için Ekim 2020'de ateşkes ilan ettiği belirtilen açıklamada, "Bu tür çirkin saldırılar, uygun bir cevap verilmeksizin geçip gitmeyecek.
Ateşkes - 27.02.2021
Dışişleri: Hindistan-Pakistan mutabakatını memnuniyetle karşılıyoruz
Dışişleri: Hindistan-Pakistan mutabakatını memnuniyetle karşılıyoruzDIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Hindistan ve Pakistan arasında, 25 Şubat itibarıyla iki ülke sınır bölgesindeki kontrol hattında ateşkese ve ilgili anlaşmalara riayet edilmesine ilişkin sağlanan mutabakatı...
Ateşkes - 27.02.2021
BMGK, çatışma bölgelerine aşı sağlanabilmesi için "insani ateşkes" talep eden kararı kabul etti
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), dünya genelinde tüm çatışma bölgelerindeki 160 milyon kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı sağlanabilmesi için "sürdürülebilir insani ateşkes" talep eden kararı kabul etti.
Ateşkes - 26.02.2021
Son dakika... Lavrov: "Taliban dahil, Afganistan'daki tüm tarafların BMGK'nin kararlarına saygı göstermesi gerekiyor"
"Talibanlar, yükümlüklerini yerine getirmedi" Afganistan Dışişleri Bakanı Atmer de Taliban'ın ateşkes süreciyle ilgili yükümlüklerini yerine getirmediğini dile getirerek "Talibanlar, yükümlüklerini yerine getirmiş olsaydı, Afganistan'da DEAŞ ile mücadele daha kolay olurdu.
Ateşkes - 26.02.2021
BM 75. Genel Kurul Başkanı Bozkır, Keşmir sınırında ateşkese uyulması anlaşmasını memnuniyetle karşıladı
Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, Hindistan ve Pakistan'ın Keşmir sınırında ateşkese uyulması anlaşmasını memnuniyetle karşıladığını bildirdi.
Ateşkes - 25.02.2021
Beyaz Saray, Hindistan ve Pakistan'ın Keşmir sınırında ateşkese uyulması anlaşmasından memnun
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Hindistan ve Pakistan'ın Keşmir sınırında ateşkese uyulması konusunda anlaşmaya varmasını memnuniyetle karşıladıklarını duyurdu.
Ateşkes - 25.02.2021
Son dakika haberleri... BM, Hindistan ve Pakistan'ın Keşmir sınırında ateşkese uyulması anlaşmasını memnuniyetle karşıladı
Son dakika gündem haberi: BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM), Hindistan ve Pakistan'ın iki ülke arasında ihtilaflı Keşmir sınırındaki ateşkese uyulması konusunda anlaşmaya varmasını memnuniyetle karşıladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ateşkes Haberleri | Ateşkes Haber - Haberler - Sayfa 8 - Ateşkes haberleri, son dakika ateşkes haber ve gelişmeleri burada. Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan hastaneye kaldırıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 9.5.2021 13:09:44. #1.14#

title