Ateşkes Haberleri

Ateşkes haber, Ateşkes son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ateşkes - 21.03.2021
Afganistan Cumhurbaşkanı Gani, ABD Savunma Bakanı Austin ile Afganistan'daki barış sürecini görüştü
Kabil yönetimi, öncelikle Taliban'ın eylemlerini sonlandırmasını ve kapsamlı ateşkese gidilmesini şart koşuyor.
Ateşkes - 21.03.2021
Son dakika haber: Bangsamoro'da geçiş hükümetinin süresinin uzatılması için "Barış Konvoyu" etkinliği yapıldı
Müslüman Mindanao'da Bangsamoro Özerk Bölgesi Ülkenin güneyindeki Mindanao'da bağımsızlık mücadelesi veren Moro İslami Kurtuluş Cephesi (MİCK) ile Filipin ordusu arasında yaklaşık 60 yıl süren savaşın ardından 2012'de ateşkes imzalanmıştı.
Ateşkes - 21.03.2021
Son dakika haberleri: Esed rejiminin İdlib'de hastaneye düzenlediği saldırıda biri çocuk 6 sivil öldü
Son dakika habere göre Suriye'de Esed rejimi ve destekçisi İran'ın kontrolündeki terörist grupların, Halep'in İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde ateşkesi ihlal ederek, hastaneye top ateşiyle gerçekleştirdiği saldırıda biri çocuk 6 sivil hayatını kaybetti, 15 sivil yaralandı.
Ateşkes - 21.03.2021
Son dakika haberleri... Libya'daki Rus Wagner paralı askerlerinin, Sirte ile Cufra arasına toprak set çekmeye çalıştıkları belirlendi
Toprak set çekme çalışmalarının Cenevre'de 5+5 Ortak Askeri Komitesi tarafından Ekim 2020'de imzalanan ateşkes anlaşmasına aykırı olduğu kaydedildi.
Ateşkes - 20.03.2021
Son Dakika | Donbas'ta Rusya yanlısı ayrılıkçıların saldırısında 2 Ukrayna askeri öldü
Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin Facebook hesabından yapılan açıklamada, Rusya yanlısı ayrılıkçıların ateşkes ihlali yaptığı bildirildi.
Ateşkes - 20.03.2021
Fas, Afrika Birliğinin Batı Sahra sorunuyla ilgili "doğrudan müzakere talebini" önemsemediğini açıkladı
Polisario Cephesi, 1991'de BM'nin ara buluculuğunda varılan ateşkes anlaşmasına kadar Fas güvenlik güçlerine karşı silahlı mücadele yürütüyordu.
Ateşkes - 19.03.2021
Libya Uluslararası İzleme Komitesi: Seçimlerin adil şekilde yapılması, elverişli güvenlik ortamı gerektirir
Libya'da BM himayesinde 23 Ekim 2020'de ateşkes anlaşması sağlandı, ancak gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milisler zaman zaman ateşkesi ihlal ediyor.
Ateşkes - 18.03.2021
Rusya'daki Afganistan genişletilmiş üçlü toplantısında Taliban'a "saldırıları durdur" çağrısı
Kabil yönetimi, Taliban'dan öncelikle kapsamlı ateşkes uygulamasını istiyor ve geçiş hükümeti talebini reddediyor.
Ateşkes - 18.03.2021
Donbas'ta Rusya yanlısı ayrılıkçıların saldırısında bir Ukrayna askeri öldü
Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin Facebook hesabından yaptığı açıklamada, Rusya yanlısı ayrılıkçıların ateşkes ihlali yaptığı bildirildi.
Ateşkes - 18.03.2021
G7, Rusya'nın Kırım'ı ilhakını 7. yılında kınadı
"Kırım Ukrayna'dır" Geçen yılki ateşkesin memnuniyetle karşılandığı ancak "Rus destekli silahlı oluşumların son zamanlardaki askeri tırmanışlarının" kınandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Rusya Federasyonu'nu, Ukrayna'nın doğusunda desteklediği silahlı oluşumlara mali ve askeri destek sağlamak, 100 binlerce Ukrayna vatandaşına Rus vatandaşlığı vermek suretiyle yaptığı çatışmayı körükleme eylemlerini durdurmaya, bunun yerine Ukrayna tarafından yakın zamanda atılan ve temas hattının her iki tarafındaki insanların yaşamlarını iyileştirmeye yardımcı olmayı amaçlayan adımların karşılıklı olmasını sağlamaya çağırıyoruz.
Ateşkes - 17.03.2021
Libya'da Hafter'e bağlı güçler, Türk gemilerinin Bingazi Limanı'na girişine karşı olmadıklarını duyurdu
Libya'da BM himayesinde 23 Ekim 2020'de ateşkes anlaşması sağlandı ve Hafter milisleri zaman zaman ateşkesi ihlal ediyor.
Ateşkes - 17.03.2021
Suriye Anayasa Komitesinde muhaliflerin eş başkanı Bahra: "Suriye halkının başlattığı devrim devam ediyor"
Uluslararası toplumun Suriye meselesini ihmal etmeye başlamasıyla Esed rejimine daha fazla silah desteği yapıldığını söyleyen Bahra, şöyle devam etti: "Halep 2016'da kuşatmaya alınmıştı. Halep'in rejim tarafından ele geçirilmesinin ardından Türkiye devreye girdi. Uluslararası toplumun Suriye meselesine yetersiz kalmasının ardından Türkiye Astana önerisinde bulundu. Rusya rejimin değişmesine karşı çıkıyordu. Astana sürecinde Anayasa komitesinin oluşturulması adına önemli bir adım atıldı ve bu süreçte Soçi konferansı gerçekleşti. Konferansta BM'ye bu komitenin oluşturulması önerisi yapıldı. Komitenin oluşturulması 1,5 yıl sürdü. Bizim öngördüğümüz şekilde olmasa da bizim önerdiğimiz çerçeveye yakın bir şekilde oldu." "Ateşkesle birlikte geçtiğimiz yıllara oranla çok önemli gelişmeler oldu" Suriye konulu garantörler toplantılarında askeri muhalefeti temsil eden heyetin Başkanı Tuma da Suriye'de Esed rejimi ve destekçilerinin sivilleri hedef alan saldırılarının önüne geçmek için ateşkes sürecine dahil olduklarını söyledi.
Ateşkes - 16.03.2021
Son dakika haber | Libya'da Sirte-Misrata yolunun 2 hafta içinde açılacağı ve paralı askerlerin tahliyesine başlanacağı bildirildi
İsviçre'nin Cenevre kentinde 19-23 Ekim'de düzenlenen 5+5 Ortak Askeri Komite toplantıları sonucunda Libya hükümeti ile Hafter'e bağlı heyetler arasında kalıcı ateşkes anlaşması imzalanmıştı.
Ateşkes - 16.03.2021
ABD, İngiltere, Almanya ve Fransa'dan ortak Suriye açıklaması Açıklaması
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Soruşturma ve Uluslararası Tarafsız ve Bağımsız Mekanizmanın önemli rolünü desteklemeye devam edeceğiz. Ulusal mahkemelerde Suriye'de işlenen suçlara ilişkin kendi yetki bölgelerinde soruşturma ve yargılamadan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Suriye'nin Kimyasal Silah Antlaşmasına uymamasını kabul etmeyeceğiz ve bu konuda Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütünün çalışmalarına tam destek vereceğiz." Ülke çapında ateşkes çağrısında bulunulan açıklamada, BM Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen'in insani yardım dahil Suriye'deki tüm çabalarına destek verileceği kaydedildi.
Ateşkes - 15.03.2021
BM Suriye Özel Temsilcisi Pedersen: "Türkiye'nin önemini anlıyor ve takdir ediyoruz"
Suriye genelinde ateşkes ilan edilmesi çağrısını yineleyen Pedersen, İdlib'deki durumun 1 yıldan fazla süredir "nispeten sakin" olduğunu belirtti.
Ateşkes - 15.03.2021
Son dakika gündem: Libya'nın Sirte kentinde 5+5 Ortak Askeri Komite görüşmeleri başladı
İsviçre'nin Cenevre kentinde 19-23 Ekim'de düzenlenen 5+5 Ortak Askeri Komite toplantıları sonucunda Libya hükümeti ile Hafter'e bağlı heyetler arasında kalıcı ateşkes anlaşması imzalanmıştı.
Ateşkes - 15.03.2021
ABD'nin Afganistan'daki asker sayısının açıklanandan 1000 fazla olduğu belirtildi
ABD ile Taliban arasında Aralık 2019'da yeniden başlayan görüşmeler, "şiddetin azaltılması" adı verilen fiili ateşkes kararıyla sonuçlanmıştı.
Ateşkes - 14.03.2021
Son dakika gündem: Afganistan Dışişleri Bakanı Atmar'dan Afgan barış görüşmelerinin Türkiye'de yapılmasına ilişkin açıklama Açıklaması
Son dakika haberler... Afganistan Dışişleri Bakanı Atmar, Türkiye'yi, "değerli ve güvenilir dost" olarak nitelendirerek, "Barış görüşmelerinin Türkiye'de yapılması, ateşkesi garanti altına almak ve siyasi çözüm yönünde atılmış bir adım olacaktır.
Ateşkes - 14.03.2021
Dışişleri Bakanlığı: Hak ve özgürlük mücadelesinden ödün vermeyen Suriye halkını selamlıyoruz
Açıklamada, Suriye'nin siyasi birliğinin ve toprak bütünlüğünün korunmasına büyük önem atfeden Türkiye'nin ateşkesin muhafazası, sığınmacıların güvenli ve gönüllü geri dönüşlerinin sağlanması için verdiği mücadeleye işaret edildi.
Ateşkes - 13.03.2021
Son dakika haberleri: Libya 5+5 Ortak Askeri Komitesi çatışmalardan kalan mayın ve mühimmatları temizliyor
İsviçre'nin Cenevre kentinde 19-23 Ekim 2020'de düzenlenen 5+5 Ortak Askeri Komite toplantıları sonucunda Libya hükümeti ile Hafter güçlerinden heyetler arasında kalıcı ateşkes anlaşması imzalanmıştı.
Ateşkes - 13.03.2021
Son dakika haberleri... Husiler ABD'nin Yemen'e yönelik ateşkes önerisini reddetti
Son dakika politika haberi: Husilerin Sözcüsü Muhammed Abdusselam, ABD tarafından Yemen'e yönelik önerilen ateşkes planını reddettiklerini açıkladı.
Ateşkes - 13.03.2021
BM'den, Yemen'in Marib kentinde "insani durumun kötüye gittiği" uyarısı
Sözcü Dujarric, tüm taraflara ülke çapında ateşkes çağrısını yineledi.
Ateşkes - 13.03.2021
Husiler, ABD'nin Yemen için sunduğu ateşkes planını reddetti
Yemen'deki İran destekli Husiler, ABD'nin sunduğu ateşkes planını "ülkeyi daha tehlikeli bir aşamaya sokmaya yönelik komplo" şeklinde nitelendirerek reddettiklerini duyurdu.
Ateşkes - 12.03.2021
Son dakika haberleri: Putin, Aliyev ve Paşinyan'la telefonda görüştü
Görüşmelerde, Dağlık Karabağ'a ilişkin varılan anlaşmaların ele alındığı bilgisine yer verilen açıklamada, "Ateşkes rejimine tümüyle uyulduğu, bölgedeki durumun genel olarak istikrarlı ve sakin kaldığı memnuniyetle ifade edildi.
Ateşkes - 12.03.2021
İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve ABD, Husi saldırılarını kınadı
Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen, uluslararası düzeydeki ateşkes çabalarının gölgesinde son zamanlarda dikkate değer bir askeri tırmanışa sahne oluyor.
Ateşkes - 12.03.2021
ABD, Fransa, Almanya, İtalya ve İngiltere, Libya'da Ulusal Birlik Hükümetinin güvenoyu almasından memnun
Siyasi sürecin bugüne kadar getirilebilmesindeki katkıları dolayısıyla Fayez Sarraj'a teşekkür edilen açıklamada, yeni geçici hükümetin 24 Aralık 2021'de yapılacak seçimlere kadar ülkedeki gidişatı sorumlu bir şekilde yönetmesinin önemine vurgu yapıldı, ayrıca 23 Ekim 2020'de varılan ateşkesin tamamen uygulanması gerektiği kaydedildi.
Ateşkes - 11.03.2021
Son dakika... Pakistan: Hindistan, Afganistan'da barış için yapıcı bir partner olmadı
ABD ile Taliban arasında Aralık 2019'da yeniden başlayan görüşmeler, "şiddetin azaltılması" adı verilen fiili ateşkes kararıyla sonuçlandı.
Ateşkes - 11.03.2021
Yemen'deki Husiler yeni silahlarını tanıttı
Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen, uluslararası düzeydeki ateşkes çabalarının gölgesinde son zamanlarda dikkate değer bir askeri tırmanışa sahne oluyor.
Ateşkes - 11.03.2021
Libya Ulusal Birlik Hükümeti'nin güvenoyu alması AB'yi memnun etti
Borrell, Libya'da ateşkesin uygulanmasının önemine işaret etti ve ülkedeki "yabancı askeri müdahalelerin kabul edilemeyeceğini" belirtti.
Ateşkes - 11.03.2021
Avrupa Parlamentosu'ndaki Suriye tasarısı kabul edildi
Tasarıda, Suriye halkının demokratik istekleriyle ülkenin birliği, toprak bütünlüğü ve egemenliğine destek vurgulanırken, BM'nin siyasi çözüm çabalarının Esed rejiminin tutumu nedeniyle ilerlememesinin endişeyle karşılandığı ifade edildi. Milletvekilleri, soruna askeri çözüm bulunamayacağını, insani krizin endişe verici olduğunu, BM öncülüğünde ateşkes izleme mekanizması kurulması gerektiğini kaydetti.
Ateşkes - 11.03.2021
Son dakika haberi: Karzai, ABD'nin taslağının Afganistan'daki barış görüşmelerini hızlandıracak en iyi fırsat olduğunu söyledi
ABD ile Taliban arasında Aralık 2019'da yeniden başlayan görüşmeler, "şiddetin azaltılması" adı verilen fiili ateşkes kararıyla sonuçlandı.
Ateşkes - 11.03.2021
Başkent Sana'da 7 farklı bölgede hava saldırısı
Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen, uluslararası düzeydeki ateşkes çabalarının gölgesinde son zamanlarda dikkate değer bir askeri tırmanışa sahne oluyor.
Ateşkes - 11.03.2021
Son dakika haber... ABD, Libya'da Ulusal Birlik Hükümetinin güvenoyu almasından memnun
Söz konusu seçimlerle Libya halkının tercih ettiği isimlere yönetimin barışçıl bir şekilde aktarılmasının ve ülkenin siyaseten istikrar kazanmasının önemine dikkati çeken Blinken, geçici hükümetin 23 Ekim ateşkesini uygulama konusunda da hassas olacağına inandığını belirtti.
Ateşkes - 10.03.2021
İtalya, Libya'da Dibeybe hükümetinin güvenoyu almasını büyük memnuniyetle karşıladı
Açıklamada, Libya'da kurumsal geçişin sonraki aşamaları kapsamında; 24 Aralık 2021'de seçimlerin yapılması, tüm yabancı savaşçıların ve paralı askerlerin ülkeden tamamen çekilmesinden başlamak üzere ateşkesin somut biçimde uygulanması, ulusal uzlaşma sürecinin başlatılması ve Libya halkına temel hizmetlerin sağlanması gibi İtalya'nın süreçten beklentileri de sıralandı.
Ateşkes - 10.03.2021
Mayınlar sebebiyle 10 can kaybı yaşandı
Azerbaycan Başsavcılığı, Ermenistan ile ateşkes mutabakatının imzalandığı 10 Kasım 2020'den bugüne kadar işgalden kurtarılan topraklarda, mayın nedeniyle yaşanan can kayıplarına ilişkin verileri açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ateşkes Haberleri | Ateşkes Haber - Haberler - Sayfa 7 - Ateşkes haberleri, son dakika ateşkes haber ve gelişmeleri burada. ABD'den Halep ile İdlib'de Esed rejimi ve Rus hava saldırılarına kınama.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 02:12:05. #1.14#

title