Ateşin Düştüğü Yer Haberleri

Ateşin Düştüğü Yer haber, Ateşin Düştüğü Yer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ateşin Düştüğü Yer - 26.11.2012
Üniversitede 'Ateşin Düştüğü Yer' Filmi Gösterildi
'Gençlerin Şiddetten Kaçınması ve Hoşgörü' projesi kapsamında 25 Kasım Kadına Şiddete Hayır Günü etkinlikleri dolayısıyla Adıyaman Üniversitesi'nde 'Ateşin Düştüğü Yer' adlı filmin gösterimi gerçekleştirildi.Prof.Dr.Mustafa Talha Gönüllü,...
Ateşin Düştüğü Yer - 22.11.2012
Adıyaman'dan Kısa Kısa
Adıyaman'da, "Kadına Şiddete Hayır" etkinleri kapsamında "Ateşin Düştüğü Yer" adlı film izletilecek.
Ateşin Düştüğü Yer - 20.11.2012
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Toplantısı
"TELİF HAKLARININ KORUNMASI KONUSUNDA YENİ BİR YASA ÇALIŞMALARI VAR" Telif haklarının korunması konusunda yeni bir yasa çalışmaları olduğunu belirten Bakan Günay, "Sinema alanında yapılan desteklerle uluslararası alanda başarılar kaydedildi. Yönetmenliğini İsmail Güneş'in yaptığı "Ateşin Düştüğü Yer" filmi bu yıl Türkiye'yi Oscar Akademi Ödülleri'nde temsil edecek.
Ateşin Düştüğü Yer - 20.11.2012
2013 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
Telif haklarının korunması konusunda yeni bir yasa çalışmaları olduğunu dile getiren Bakan Günay, sinema alanında da yapılan desteklerle uluslar arası alanda başarılar kaydedildiğini vurguladı. Yönetmenliğini İsmail Güneş'in yaptığı "Ateşin Düştüğü Yer" filminin bu yıl Türkiye'yi Oscar Akademi Ödülleri'nde temsil edeceğini hatırlatan Günay, filmin "En İyi Yabancı Film" dalında ilk 5 aday arasına girerse bunun Türkiye için bir ilk olacağını söyledi.
Ateşin Düştüğü Yer - 16.11.2012
Malatya Uluslararası Film Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buldu
En iyi görüntü yönetmeni 'Ateşin düştüğü yer' ile Ercan Yılmaz'a verilirken, En iyi erkek oyuncu dalında ise 'Tepenin ardı' filminde rol alan 6 erkek oyuncuya verildi.
Ateşin Düştüğü Yer - 16.11.2012
Kristal Kayısı, 'Tepenin Ardı'na Gitti
'TEPENİN ARDI'NA EN İYİ FİLM ÖDÜLÜ Festival kapsamında ulusal uzun film kategorisinde en iyi film ödülü "Tepenin Ardı"na verildi. En iyi film ödülünü Tepenin Ardı ekibinden oyuncuları Berk Hakman, Furkan Berk İlhan, Mehmet Okuroğlu ve yapımcı Enis Köstepan aldı. En iyi yönetmen ödülü ise Lal Gece filmi ile Reis Çelik'in olurken en iyi senaryo ödülü Tepenin Ardı filmi ile Emin Alper'in oldu. En iyi kadın oyuncu ödülünü Zerre filmindeki performansı ile Jale Arıkan alırken, en iyi erkek oyuncu ödülünü ise Tepenin Ardı oyuncuları Tamer Levent, Reha Özcan, Mehmet Özgür, Berk Hakman, Furkan Berk Kiran ve Mehmet Okur paylaştı. Ulusal uzun film kategorisi en iyi müzik ödülüne Ateşin Düştüğü Yer filmi ile Saki Çimen değer görüldü.
Ateşin Düştüğü Yer - 16.11.2012
3. Malatya Uluslararası Film Festivali
Senaryosunu Emin Alper'in yazdığı "Tepenin Ardı" filmi en iyi senaryo ödülünü de aldı. En iyi özgün müzik ise "Ateşin Düştüğü Yer" isimli filme yaptığı müzikle Saki Çimen'e verildi.
Ateşin Düştüğü Yer - 16.11.2012
3'üncü Malatya Uluslararası Film Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buldu
En iyi görüntü yönetmeni 'Ateşin düştüğü yer' ile Ercan Yılmaz'a verilirken, En iyi erkek oyuncu dalında ise 'Tepenin ardı' filminde rol alan 6 erkek oyuncuya verildi.
Ateşin Düştüğü Yer - 16.11.2012
3.malatya Uluslararası Film Festivali Sona Erdi
Ulusal Uzun Film Kategorisi En İyi Müzik ödülüne Ateşin Düştüğü Yer filmi ile Saki Çimen değer görüldü.
Ateşin Düştüğü Yer - 15.11.2012
Oscar'a Pilatesle Hazırlanıyor
'Ateşin Düştüğü Yer' filmindeki rolü gereği kilo almak zorunda kalan Yeşim Ceren Bozoğlu, şimdi de kilo vermeye çalışıyor.
Ateşin Düştüğü Yer - 10.11.2012
Malatya'da Film Festivali Başladı
Senarist ve yönetmen Biket İlhan'ın jüri başkanı olduğu ulusal film yarışmasının jürisi, gazeteci Fecir Alptekin, oyuncu Pelin Batu, yönetmen Mehmet Eryılmaz ve sinema yazarı Rasih Yılmaz'dan oluşacak. Ulusal film yarışmasında "Ana Dilim Nerede", "Ateşin Düştüğü Yer", "Babamın Sesi", "Devir", "Ferah Feza", "Lal Gece", "Şimdiki Zaman", "Tepenin Ardı" ve "Yük" ve "Zerre" filmleri yer alacak.
Ateşin Düştüğü Yer - 10.11.2012
3. Malatya Uluslararası Film Festivali Başladı
Senarist ve yönetmen Biket İlhan'ın jüri başkanı olduğu ulusal film yarışmasının jürisi, gazeteci Fecir Alptekin, oyuncu Pelin Batu, yönetmen Mehmet Eryılmaz ve sinema yazarı Rasih Yılmaz'dan oluşacak. Ulusal film yarışmasında "Ana Dilim Nerede", "Ateşin Düştüğü Yer", "Babamın Sesi", "Devir", "Ferah Feza", "Lal Gece", "Şimdiki Zaman", "Tepenin Ardı" ve "Yük" ve "Zerre" filmleri yer alacak.
Ateşin Düştüğü Yer - 10.11.2012
Malatya'da Film Festivali
Senarist ve yönetmen Biket İlhan'ın jüri başkanı olduğu ulusal film yarışmasının jürisi, gazeteci Fecir Alptekin, oyuncu Pelin Batu, yönetmen Mehmet Eryılmaz ve sinema yazarı Rasih Yılmaz'dan oluşacak. Ulusal film yarışmasında 'Ana Dilim Nerede', 'Ateşin Düştüğü Yer', 'Babamın Sesi', 'Devir', 'Ferah Feza', 'Lal Gece', 'Şimdiki Zaman', 'Tepenin Ardı' ve 'Yük' ve 'Zerre' filmleri yer alacak.
Ateşin Düştüğü Yer - 08.11.2012
"3. Malatya Uluslararası Film Festivali"Ne Doğru
Senarist ve yönetmen Biket İlhan'ın jüri başkanı olduğu ulusal film yarışmasının jürisi, gazeteci ve Turkuvaz Medya Kurumsal İletişim Müdürü Fecir Alptekin, oyuncu Pelin Batu, yönetmen Mehmet Eryılmaz ve sinema yazarı Rasih Yılmaz'dan oluşacak. Ulusal film yarışmasında "Ana Dilim Nerede-", "Ateşin Düştüğü Yer", "Babamın Sesi", "Devir", "Ferah Feza", "Lal Gece", "Şimdiki Zaman", "Tepenin Ardı" ve "Yük ve Zerre" filmleri yer alacak.
Ateşin Düştüğü Yer - 06.11.2012
Bakan Günay Tarihi Eserleri Teslim Almak İçin Bulgaristan'a Gitti
Bunları bazen Türkiye adına tek olarak, bazen de 'Nevruz' olayında olduğu gibi komşu ülkelerle ortaklaşa yazdırıyoruz. Un birinden, yağ da birinden geliyor olabilir. Birlikte yazdırmak daha doğru yöntem olabilir. Bu konularda eskisi gibi büyük sorunlarımız yok. Türkiye artık bu konularda hiçbir bölge ülkesinden geride kalmıyor." Yılbaşı öncesi tarihi eserlerle ilgili yeni haberler vereceklerini kaydeden Günay, Türk dizilerinin yurtdışındaki reytingleri ile ilgili olarak da şunları söyledi: "Özbekistan'dan geldim iki gün önce. Muhteşem Yüzyıl, Rus televizyonlarında yayınlandığı için Özbekistan'da da rahatlıkla izlenebiliyor. Arap ülkelerinde Gümüş dizisiyle başlayan bir serüven var. Avrupa ortalarına kadar, sadece Arap ülkeleri, Türkiye Cumhuriyeti toplulukları ve Balkanlar'da değil, Slovakya'da ve Avusturya'da da Türk dizileri olay haline gelmiş vaziyette. Umarım ki bu bizim şevkimizi teşvik eder ve daha nitelikli, Türkiye'yi daha her bakımdan hem tarihi hem de bugünkü kültür itibariyle doğru anlatan yeni öykülerin filmleşmesi konusunda daha başarılı güzel örnekler sergileriz. Tabi onun ötesinde filmcilik alanında da büyük başarılarımız var. Uzun metrajlı film alanında. Ateşin Düştüğü Yer filmi En İyi Film Ödülü almıştı.
Ateşin Düştüğü Yer - 06.11.2012
Bakan Günay Türk Dizileri Avrupa'ya Uzandı
TÜRK DİZİLER OLAY OLDU Dünyanın çeşitli ülkelerinde Türk dizilerinin çok yoğun olarak izlendiğini ifade eden Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Avrupa'nın ortalarına kadar Türk dizilerinin yayıldığını ifade ederek, şöyle devam etti Tüm dünyada Türk dizileri çok izleniyor. Ben Özbekistan'dan geldim. Muhteşem Yüzyıl, Rus televizyonlarında yayınlandığı için Özbekistan'da rahatlıkla izlenebiliyor. Avrupa ortalarına kadar, Arap ülkelerinde Gümüş dizisiyle başlayan bir serüven var. Sadece Arap ülkeleri, Türki Cumhuriyetler'de, Balkanlarda değil, Slovakya'da, Avusturya'ya kadar Türk dizileri gerçekten bir olay haline gelmiş durumda. Umarım ki bu bizim şevkimizi teşvik eder ve daha nitelikli Türkiye'yi her bakımdan hem tarihi hem de bugünkü kültürü itibariyle doğru anlatan yeni öykülerin filmleşmesi konusunda iyi örnekler sergileriz. Onun ötesinde uzun metrajlı filmcilik alanında da başarılarımız var. Geçenlerde 'Ateşin Düştüğü Yer' filmimiz bir ödül almıştı.
Ateşin Düştüğü Yer - 06.11.2012
Muff'ta Ulusal ve Uluslararası Film Dallarında 20 Yapım Yarışacak
Ulusal Uzun Metraj Yarışma kategorisinde, yönetmen Veli Kahraman'ın Ana Dilim Nerede? İsimli filmi, İsmail Güneş'in Ateşin Düştüğü Yer, Orhan Eskiköy ile Zeynel Doğan'ın yönetmenliğini yaptığı Babamın Sesi, Derviş Zaim'in Devir'i, Elif Refiğ'in Ferah Feza, Reis Çelik'in Lal Gece, Belmin Söylemez'in Şimdiki Zaman, Emin Alper'in Tepenin Ardı, Erden Kral'ın Yük, Erdem Tepegöz'ün Zerre isimli filmleri yarışacak.
Ateşin Düştüğü Yer - 06.11.2012
Türk Dizileri Avrupa'ya Uzandı
TÜRK DİZİLER OLAY OLDU Dünyanın çeşitli ülkelerinde Türk dizilerinin çok yoğun olarak izlendiğini ifade eden Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Avrupa'nın ortalarına kadar Türk dizilerinin yayıldığını ifade ederek, şöyle devam etti: "Tüm dünyada Türk dizileri çok izleniyor. Ben Özbekistan'dan geldim. Muhteşem Yüzyıl, Rus televizyonlarında yayınlandığı için Özbekistan'da rahatlıkla izlenebiliyor. Avrupa ortalarına kadar, Arap ülkelerinde Gümüş dizisiyle başlayan bir serüven var. Sadece Arap ülkeleri, Türki Cumhuriyetler'de, Balkanlarda değil, Slovakya'da, Avusturya'ya kadar Türk dizileri gerçekten bir olay haline gelmiş durumda. Umarım ki bu bizim şevkimizi teşvik eder ve daha nitelikli Türkiye'yi her bakımdan hem tarihi hem de bugünkü kültürü itibariyle doğru anlatan yeni öykülerin filmleşmesi konusunda iyi örnekler sergileriz. Onun ötesinde uzun metrajlı filmcilik alanında da başarılarımız var. Geçenlerde 'Ateşin Düştüğü Yer' filmimiz bir ödül almıştı.
Ateşin Düştüğü Yer - 06.11.2012
Bulgaristan'a Götürülen Tarihi Eserler, Türkiye'ye İade Edilecek
Günay, "Dün Özbekistan'dan geldim. 'Muhteşem Yüzyıl' Rus televizyonlarında yayımlandığı için Özbekistan'da rahatlıkla izlenebiliyor. Orada da aynı şeyleri duydum. Arap ülkelerinde "Gümüş"le başlayan bir serüven var. Şu anda sadece Arap ülkeleri ve Türki Cumhuriyetler ve Balkan ülkelerinde değil orta Avrupa ülkelerine kadar Türk dizileri bir olay haline gelmiş vaziyette. Umarım ki, bu ilgi bizim şevkimizi teşvik eder daha nitelikli ve Türkiye'yi her bakımdan doğru anlatan yeni öykülerin filmleşmesi konusunda daha başarılı ve güzel örnekler sergileriz. Bunun ötesinde filmcilik alanında önemli başarılarımız var. Uzun metrajlı film alanında biliyorsunuz geçenlerde bir filmimiz montreal'de en iyi film ödülünü almıştı. Ateşin düştüğü yer.
Ateşin Düştüğü Yer - 06.11.2012
Tarihi Eserlerin İadesi Konusunda Çalışma
-Türk dizi ve filmlerinin yurt dışındaki başarıları Bakan Günay, Türk dizilerine Bulgaristanlıların gösterdiği ilgiye ilişkin görüşlerinin sorulması üzerine şunları kaydetti: "Bütün dünyada bu böyle... 2 gün önce Özbekistan'daydım, Özbekistan'da Rus televizyonlarında yayınlanan 'Muhteşem Yüzyıl' dizisi büyük ilgi görüyor. Arap ülkelerinde 'Gümüş' dizisiyle başlayan bir serüven var. Avrupa ortalarına kadar, Slovakya'da Avusturya'da neredeyse Türk dizileri bir olay haline gelmiş durumda. Umarım bu bizim şevkimizi teşvik eder, Türkiye'yi daha nitelikle her bakımdan doğru anlatan yeni öykülerin filmleşmesi noktasında daha başarılı güzel örnekler sergileriz. Filmcilik alanında da büyük başarılarımız var, Montreal'de 'Ateşin düştüğü yer' en iyi film ödülü aldı.
Ateşin Düştüğü Yer - 06.11.2012
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Açıklaması
-Türk dizi ve filmlerinin yurt dışındaki başarıları Bakan Günay, Türk dizilerine Bulgaristanlıların gösterdiği ilgiye ilişkin görüşlerinin sorulması üzerine şunları kaydetti: "Bütün dünyada bu böyle... 2 gün önce Özbekistan'daydım, Özbekistan'da Rus televizyonlarında yayınlanan 'Muhteşem Yüzyıl' dizisi büyük ilgi görüyor. Arap ülkelerinde 'Gümüş' dizisiyle başlayan bir serüven var. Avrupa ortalarına kadar, Slovakya'da Avusturya'da neredeyse Türk dizileri bir olay haline gelmiş durumda. Umarım bu bizim şevkimizi teşvik eder, Türkiye'yi daha nitelikle her bakımdan doğru anlatan yeni öykülerin filmleşmesi noktasında daha başarılı güzel örnekler sergileriz. Filmcilik alanında da büyük başarılarımız var, Montreal'de 'Ateşin düştüğü yer' en iyi film ödülü aldı.
Ateşin Düştüğü Yer - 06.11.2012
Düzeltme "Kültür ve Turizm Bakanı Günay" Başlıklı Haberimizde Geçen "125 Milyon Lira" İbaresi...
Bakan Günay, "Ateşin Düştüğü Yer"' filminin yönetmeni İsmail Güneş ve yapımcılarından Baran Seyhan ile makamında görüştü.
Ateşin Düştüğü Yer - 05.11.2012
Bakan Günay, Oscar Aday Adayı Türk Filminin Yönetmen ve Yapımcısını Kabul Etti
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Oscar aday adayı olan 'Ateşin Düştüğü Yer' filminin yönetmeni ve yapımcısıyla bir araya geldi.
Ateşin Düştüğü Yer - 27.10.2012
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay." Hem Sanatı Üretenlerin Hem de Bu Eserlerden...
-"Ateş'in Düştüğü Yer Oscar'ı alırsa, bundan en büyük sevinci duyanların başında gelirim"- Türkiye'nin Oscar adayı olan "Ateşin Düştüğü Yer" filminin yapımcısı Baran Seyhan'ın, "Eminim ilk beşe kalırsak veya yabancı dilde en iyi film seçilirsek burada krallar gibi karşılanacağız ama mühim olan bu yolda yürürken birlikte olmak" sözleri hatırlatılan Günay, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın bütün kanallarıyla filmi desteklediğini bildirdi.
Ateşin Düştüğü Yer - 22.10.2012
Malatya Film Festivali "Ortadoğu ve Barış"I İşleyecek
Malatya Ulusal Uzun Metraj Yarışması'nda yer alacak filmlerin; Şimdiki Zaman, Tepenin Ardı, Zerre, Lal Gece, Babamın Sesi, Ana Dilim Nerede? Yük, Devir, Ferah Feza ve Ateşin Düştüğü Yer adlı filmler olduğu belirtildi.
Ateşin Düştüğü Yer - 03.10.2012
"Ateşin Düştüğü Yer" Sadece D-Smart'ta
D-Smart, vizyondan hemen sonra en beğenilen filmleri ekrana getirmeye devam ediyor.
Ateşin Düştüğü Yer - 23.09.2012
Altın Koza'ya 5 Film Damgasını Vurdu
ELLERİ BOŞ KALDI Toplam 42 eserin başvurduğu ve sadece 14'ünün yarışmaya hak kazandığı festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması bölümünde Veli Kahraman'ın yönettiği 'Ana Dilim Nerede', İsmail Güneş'in yönettiği 'Ateşin Düştüğü Yer', Elfe Uluç'un yönettiği 'Aziz Ayşe', Derviş Zaim'in yönettiği, 'Devir', Selim Evci'nin yönettiği 'Rüzgarlar' ve Filiz Alpgezmen'in yönettiği 'Yabancı' filmleri hiç ödül alamadı.
Ateşin Düştüğü Yer - 23.09.2012
Adana 2 Altın Koza'yı 'Babamın Sesi' Aldı
ÖDÜLLERİN SAHİPLERİ 14 filmin yarıştığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda Ferzan Özpetek'in başkanlık yaptığı ve görüntü yönetmeni Eyüp Boz, müzisyen Hasan Saltık, öğretim üyesi Hülya Uğur Tanrıöver, ünlü oyuncular Nejat İşler ile Nurgül Yeşilçay ve yapımcı Zeynep Özbatur Atakan'dan oluşan jürinin kararları açıklandı. Jürinin değerlendirmesine göre, Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın yönettiği 'Babamın Sesi' filmi 'En İyi Film' seçildi. Yarışmada verilen diğer ödüller şöyle Yılmaz Güney Ödülü Şimdiki Zaman Adana İzleyici Ödülü Lal Gece Jüri Özel Ödülü Siirt'in Sırrı SİYAD En İyi Film Ödülü Şimdiki Zaman (Belmin Söylemez) Film-Yön En İyi Film Ödülü Şimdiki Zaman (Belmin Söylemez) ve Yük (Erden Kıral) En İyi Yönetmen Ödülü Pelin Esmer (Gözetleme Kulesi) En İyi Senaryo Ödülü Orhan Eskiköy (Babamın Sesi) Jüri Özendirme Ödülü Evin Demirhan (Siirt'in Sırrı) En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü Özgür Eken (Gözetleme Kulesi) En İyi Müzik Ödülü Jüri ödüle değer eser bulamadı Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü Neslihan Atagül (Araf) Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü Barış Hacıhan (Araf) En İyi Kadın Oyuncu Ödülü Nilay Erdönmez (Gözetleme Kulesi) En İyi Erkek Oyuncu Ödülü İlyas Salman (Lal Gece), Engin Günaydın (Yer Altı) En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü Laçin Ceylan (Gözetleme Kulesi), Nihal Yalçın (Araf) En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü Menderes Samancılar (Gözetleme Kulesi) En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü Osman Özcan (Araf) En İyi Kurgu Ödülü Öner Biberkökü (Siirt'in Sırrı) 14 FİLM YARIŞTI Toplam 42 eserin başvurduğu, ancak 14'nün yarışmaya hak kazandığı festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda, Veli Kahraman'ın yönettiği 'Ana Dilim Nerede', Yeşim Ustaoğlu'nun yönettiği 'Araf', İsmail Güneş'in yönettiği 'Ateşin Düştüğü Yer', Elfe Uluç'un yönettiği 'Aziz Ayşe', Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın yönettiği 'Babamın Sesi', Derviş Zaim'in yönettiği, 'Devir', Pelin Esmer'in yönettiği 'Gözetleme Kulesi', Reis Çelik'in yönettiği 'Lal Gece', Selim Evci'nin yönettiği 'Rüzgarlar', İnan Temelkuran ve Kristen Stevens'in yönettiği 'Siirt'in Sırrı', Belmin Söylemez'in yönettiği 'Şimdiki Zaman', Filiz Alpgezmen'in yönettiği 'Yabancı', Zeki Demirkubuz'un yönettiği 'Yeraltı' ve Erden Kıral'ın yönettiği 'Yük' filmi, 350 bin liralık 'En İyi Film Ödülü' için yarıştı.
Ateşin Düştüğü Yer - 23.09.2012
Adana 1 Altın Koza'yı 'Babamın Sesi' Aldı
ÖDÜLLERİN SAHİPLERİ 14 filmin yarıştığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda Ferzan Özpetek'in başkanlık yaptığı ve görüntü yönetmeni Eyüp Boz, müzisyen Hasan Saltık, öğretim üyesi Hülya Uğur Tanrıöver, ünlü oyuncular Nejat İşler ile Nurgül Yeşilçay ve yapımcı Zeynep Özbatur Atakan'dan oluşan jürinin kararları açıklandı. Jürinin değerlendirmesine göre, Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın yönettiği 'Babamın Sesi' filmi 'En İyi Film' seçildi. Yarışmada verilen diğer ödüller şöyle: Yılmaz Güney Ödülü: Şimdiki Zaman Adana İzleyici Ödülü: Lal Gece Jüri Özel Ödülü: Siirt'in Sırrı SİYAD En İyi Film Ödülü: Şimdiki Zaman (Belmin Söylemez) Film-Yön En İyi Film Ödülü: Şimdiki Zaman (Belmin Söylemez) ve Yük (Erden Kıral) En İyi Yönetmen Ödülü: Pelin Esmer (Gözetleme Kulesi) En İyi Senaryo Ödülü: Orhan Eskiköy (Babamın Sesi) Jüri Özendirme Ödülü: Evin Demirhan (Siirt'in Sırrı) En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Özgür Eken (Gözetleme Kulesi) En İyi Müzik Ödülü: Jüri ödüle değer eser bulamadı Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Neslihan Atagül (Araf) Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Barış Hacıhan (Araf) En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Nilay Erdönmez (Gözetleme Kulesi) En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: İlyas Salman (Lal Gece), Engin Günaydın (Yer Altı) En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Laçin Ceylan (Gözetleme Kulesi), Nihal Yalçın (Araf) En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Menderes Samancılar (Gözetleme Kulesi) En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Osman Özcan (Araf) En İyi Kurgu Ödülü: Öner Biberkökü (Siirt'in Sırrı) 14 FİLM YARIŞTI Toplam 42 eserin başvurduğu, ancak 14'nün yarışmaya hak kazandığı festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda, Veli Kahraman'ın yönettiği 'Ana Dilim Nerede', Yeşim Ustaoğlu'nun yönettiği 'Araf', İsmail Güneş'in yönettiği 'Ateşin Düştüğü Yer', Elfe Uluç'un yönettiği 'Aziz Ayşe', Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın yönettiği 'Babamın Sesi', Derviş Zaim'in yönettiği, 'Devir', Pelin Esmer'in yönettiği 'Gözetleme Kulesi', Reis Çelik'in yönettiği 'Lal Gece', Selim Evci'nin yönettiği 'Rüzgarlar', İnan Temelkuran ve Kristen Stevens'in yönettiği 'Siirt'in Sırrı', Belmin Söylemez'in yönettiği 'Şimdiki Zaman', Filiz Alpgezmen'in yönettiği 'Yabancı', Zeki Demirkubuz'un yönettiği 'Yeraltı' ve Erden Kıral'ın yönettiği 'Yük' filmi, 350 bin liralık 'En İyi Film Ödülü' için yarıştı.
Ateşin Düştüğü Yer - 23.09.2012
"Metropol Bizi Alışveriş Hastası Yaptı"
Yeşim Ceren Bozoğlu'nun başrolde olduğu 'Ateşin Düştüğü Yer' adlı film bu yıl 48'incisi düzenlenen Montreal Film Festivali'nde 'En İyi Film' ve FIBRESCI (Uluslararası Sinema Yazarları Birliği) ödüllerini kazandı.
Ateşin Düştüğü Yer - 22.09.2012
Altın Koza'yı 'Babamın Sesi' Aldı
ÖDÜLLERİN SAHİPLERİ 14 filmin yarıştığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda Ferzan Özpetek'in başkanlık yaptığı ve görüntü yönetmeni Eyüp Boz, müzisyen Hasan Saltık, öğretim üyesi Hülya Uğur Tanrıöver, ünlü oyuncular Nejat İşler ile Nurgül Yeşilçay ve yapımcı Zeynep Özbatur Atakan'dan oluşan jürinin kararları açıklandı. Jürinin değerlendirmesine göre, Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın yönettiği 'Babamın Sesi' filmi 'En İyi Film' seçildi. Yarışmada verilen diğer ödüller şöyle: Yılmaz Güney Ödülü: Şimdiki Zaman Adana İzleyici Ödülü: Lal Gece Jüri Özel Ödülü: Siirt'in Sırrı SİYAD En İyi Film Ödülü: Şimdiki Zaman (Belmin Söylemez) Film-Yön En İyi Film Ödülü: Şimdiki Zaman (Belmin Söylemez) ve Yük (Erden Kıral) En İyi Yönetmen Ödülü: Pelin Esmer (Gözetleme Kulesi) En İyi Senaryo Ödülü: Orhan Eskiköy (Babamın Sesi) Jüri Özendirme Ödülü: Evin Demirhan (Siirt'in Sırrı) En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Özgür Eken (Gözetleme Kulesi) En İyi Müzik Ödülü: Jüri ödüle değer eser bulamadı Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Neslihan Atagül (Araf) Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Barış Hacıhan (Araf) En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Nilay Erdönmez (Gözetleme Kulesi) En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: İlyas Salman (Lal Gece), Engin Günaydın (Yer Altı) En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Laçin Ceylan (Gözetleme Kulesi), Nihal Yalçın (Araf) En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Menderes Samancılar (Gözetleme Kulesi) En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Osman Özcan (Araf) En İyi Kurgu Ödülü: Öner Biberkökü (Siirt'in Sırrı) 14 FİLM YARIŞTI Toplam 42 eserin başvurduğu, ancak 14'nün yarışmaya hak kazandığı festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda, Veli Kahraman'ın yönettiği 'Ana Dilim Nerede', Yeşim Ustaoğlu'nun yönettiği 'Araf', İsmail Güneş'in yönettiği 'Ateşin Düştüğü Yer', Elfe Uluç'un yönettiği 'Aziz Ayşe', Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın yönettiği 'Babamın Sesi', Derviş Zaim'in yönettiği, 'Devir', Pelin Esmer'in yönettiği 'Gözetleme Kulesi', Reis Çelik'in yönettiği 'Lal Gece', Selim Evci'nin yönettiği 'Rüzgarlar', İnan Temelkuran ve Kristen Stevens'in yönettiği 'Siirt'in Sırrı', Belmin Söylemez'in yönettiği 'Şimdiki Zaman', Filiz Alpgezmen'in yönettiği 'Yabancı', Zeki Demirkubuz'un yönettiği 'Yeraltı' ve Erden Kıral'ın yönettiği 'Yük' filmi, 350 bin liralık 'En İyi Film Ödülü' için yarıştı.
Ateşin Düştüğü Yer - 21.09.2012
Ateşin Düştüğü Yer, Filminin Galası Altın Koza'da Yapıldı
Yönetmen İsmail Güneş'in, 'Sözün Bittiği Yer' filminden sonra çektiği üçlemesinin son filmi 'Ateşin Düştüğü Yer'in galası, 19.Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında Adana'da gerçekleştirildi.
Ateşin Düştüğü Yer - 21.09.2012
Altın Koza'da İlk Ödül Ağlattı
'Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması' bölümünde ödül için Veli Kahraman'ın 'Ana Dilim Nerede', Yeşim Ustaoğlu'nun 'Araf', İsmail Güneş'in 'Ateşin Düştüğü Yer', Elfe Uluç'un 'Aziz Ayşe', Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın 'Babamın Sesi', Derviş Zaim'in 'Devir', Pelin Esmer'in 'Gözetleme Kulesi', Reis Çelik'in 'Lal Gece', Selim Evci'nin 'Rüzgarlar', İnan Temelkuran ve Kristen Stevens'in 'Siirt'in Sırrı', Belmin Söylemez'in 'Şimdiki Zaman', Filiz Alpgezmen'in 'Yabancı', Zeki Demirkubuz'un 'Yeraltı' ve Erden Kıral'ın 'Yük' filmi 350 bin liralık 'En İyi Film Ödülü' için yarışıyor.
Ateşin Düştüğü Yer - 21.09.2012
19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali
Yönetmen İsmail Güneş'in, "Sözün Bittiği Yer" filminden sonra çektiği üçlemesinin son filmi "Ateşin Düştüğü Yer"in galası, 19.Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirildi.
Ateşin Düştüğü Yer - 21.09.2012
Altın Koza'da Heyecan Dorukta
Anıl Bağrık - Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 19'uncusu gerçekleştirilen Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nde "En İyi Film"in de belirleneceği "Ulusal Uzun Metraj Fil Yarışması"nın sonuçları yarın açıklanacak."Yaşam Boyu Onur"...
Ateşin Düştüğü Yer - 20.09.2012
"Ateşin Düştüğü Yer" Filminin Galası Yapıldı
Yönetmen İsmail Güneş'in, 'Sözün Bittiği Yer' filminden sonra çektiği üçlemesinin son filmi 'Ateşin Düştüğü Yer'in galası, 19.Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirildi.
Ateşin Düştüğü Yer - 18.09.2012
Şehit Emniyet Müdürü Okkan'ın Hayatı Dizi Film Oluyor
Dizinin tamamının Diyarbakır'da çekileceğini belirten Birkan, filmin teması, oyuncu seçimi, yayımlayacak televizyon kanalı konusunda ise şunları söyledi: "Oyunculuk profilimizi dünya mozaiği ile oluşturduk. Dünya mozaiğinin burada bir arada kardeşçe yaşayabileceğini ortaya koymuş olacağız. Öncelikle kentte mekanları tespit edeceğiz. Mekanların durumuna göre kurulacak teknik donanımla çekimin başlayacağı tarih de belli olacak. Dizi için görüştüğümüz 3 büyük kanal var. Diğer kanallarla da temas halindeyiz. Diziyi bir sosyal sorumluluk projesi olarak görüp bütün kanalların yayınlaması gerektiğine inanıyoruz. Kanal ayrımı yapmıyoruz. Diyarbakır'dan yapacağımız oyuncu seçmelerinin ardından kadroyu açıklayacağız. Dizide vermek isteğimiz tema insanlık. İnsanların bir arada kardeşçe yaşayabildiklerini, yaşadıklarını ortaya koymak. Dizinin tamamı Diyarbakır'da çekilecek. Finali de sinema filmi olarak Diyarbakır'da tamamlanacak." Birkan, dizinin isminin ise "Çapraz Ateş" veya "Ateşin Düştüğü yer" olarak planlandığını ancak daha sonra netleşeceğini bildirdi.
Ateşin Düştüğü Yer - 18.09.2012
Altın Koza Merhaba Dedi
UZUN METRAJ FİLME 49 MİLYON 76 BİN TL DESTEK Bakanlığın 2005-2011 yılları arasında 225 uzun metraj filme 49 milyon 76 bin TL destek verdiğini dile getiren Arıcı, şöyle devam etti: "Bu desteklerle üretimde bir canlanma meydana gelmiştir. 2005 yılında gösterime giren yerli film sayısı 27 iken 2011 yılında bu sayı 70 olmuştur. 2011 yılında gösterime giren 70 yerli filmin 28'i yani yaklaşık yüzde 40'ı bakanlığımız tarafından desteklenmiş filmlerdir. Bu yıl festivalin 'Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması' bölümündeki 14 filmin 10'nu (Araf, Ateşin Düştüğü Yer, Aziz Ayşe, Babamın Sesi, Gözetleme Kulesi, Rüzgarlar, Şimdiki Zaman, Yabancı, Yeraltı ve Yük) bakanlığımız desteği ile çekilmiştir.
Ateşin Düştüğü Yer - 18.09.2012
Altın Koza'nın 'Yaşam Boyu Onur Ödülleri' Sinemanın Emektarlarına Verildi
UZUN METRAJ FİLME 49 MİLYON 76 BİN TL DESTEK Bakanlığın 2005-2011 yılları arasında 225 uzun metraj filme 49 milyon 76 bin TL destek verdiğini dile getiren Arıcı, şöyle devam etti: "Bu desteklerle üretimde bir canlanma meydana gelmiştir. 2005 yılında gösterime giren yerli film sayısı 27 iken 2011 yılında bu sayı 70 olmuştur. 2011 yılında gösterime giren 70 yerli filmin 28'i yani yaklaşık yüzde 40'ı bakanlığımız tarafından desteklenmiş filmlerdir. Bu yıl festivalin 'Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması' bölümündeki 14 filmin 10'nu (Araf, Ateşin Düştüğü Yer, Aziz Ayşe, Babamın Sesi, Gözetleme Kulesi, Rüzgarlar, Şimdiki Zaman, Yabancı, Yeraltı ve Yük) bakanlığımız desteği ile çekilmiştir.
Ateşin Düştüğü Yer - 17.09.2012
"19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali"
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2005-2011 yılları arasında 225 uzun metrajlı filme 49 milyon 76 bin TL destek verdiğinin altını çizen Arıcı, şöyle devam etti: "Bu desteklerle birlikte üretimde bir canlanma meydana gelmiş, 2005 yılında gösterime giren yerli film sayısı 27 iken 2011 yılında bu sayı 70 olmuştur. 2011 yılında gösterime giren 70 yerli filmin 28'i yani yaklaşık yüzde 40'ı Bakanlığımız tarafından desteklenmiş filmlerdir. Bu yıl festivalin "Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması" bölümünde yarışmakta olan 14 filmin 10'unu, bunlar 'Araf, Ateşin Düştüğü Yer, Aziz Ayşe, Babamın Sesi, Gözetleme Kulesi, Rüzgarlar, Şimdiki Zaman, Yabancı, Yeraltı ve Yük' Bakanlığımız desteği ile çekilen filmlerdir.
Ateşin Düştüğü Yer - 16.09.2012
"Altın Koza" Heyecanı Yarın Başlıyor
"En İyi Film" seçilecek eserin 350 bin TL'lik ödülün sahibi olacağı yarışmada şu filmler yer alıyor: "Ana Dilim Nerede / Yönetmen: Veli Kahraman Araf / Yönetmen: Yeşim Ustaoğlu Ateşin Düştüğü Yer / Yönetmen: İsmail Güneş Aziz Ayşe / Yönetmen: Elfe Uluç Babamın Sesi / Yönetmen: Orhan Eskiköy & Zeynel Doğan Devir / Yönetmen: Derviş Zaim Gözetleme Kulesi / Yönetmen: Pelin Esmer Lal Gece / Yönetmen: Reis Çelik Rüzgarlar / Yönetmen: Selim Evci Siirt'in Sırrı / Yönetmen: İnan Temelkuran & Kristen Stevens Şimdiki Zaman / Yönetmen: Belmin Söylemez Yabancı / Yönetmen: Filiz Alpgezmen Yeraltı / Yönetmen: Zeki Demirkubuz Yük / Yönetmen: Erden Kıral" -İlk gün etkinlikleri- 17-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek festivalin heyecanı ilk günden başlayarak, 1 hafta boyunca devam edecek.
Ateşin Düştüğü Yer - 16.09.2012
"Altın Koza" Başlıyor
Altın Koza Film Festivali'nin 'Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması' bölümünde ödül için 14 yerli film çekişecek. Veli Kahraman'ın yönettiği 'Ana Dilim Nerede?', Yeşim Ustaoğlu'nun yönettiği 'Araf', İsmail Güneş'in yönettiği 'Ateşin Düştüğü Yer', Elife Uluç'un yönettiği 'Aziz Ayşe', Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın yönettiği 'Babamın Sesi', Derviş Zaim'in yönettiği, 'Devir', Pelin Esmer'in yönettiği 'Gözetleme Kulesi', Reis Çelik'in yönettiği 'Lal Gece', Selim Evci'nin yönettiği 'Rüzgarlar', İnan Temelkuran ve Kristen Stevens'in yönettiği 'Siirt'in Sırrı', Belmin Söylemez'in yönettiği 'Şimdiki Zaman', Filiz Alpgezmen'in yönettiği 'Yabancı', Zeki Demirkubuz'un yönettiği 'Yeraltı' ve Erden Kıral'ın yönettiği 'Yük' filmi 350 bin liralık 'En İyi Film Ödülü' için yarışacak.
Ateşin Düştüğü Yer - 15.09.2012
Adana'da Film Festivali Heyecanı
14 YERLİ FİLM YARIŞACAK Altın Koza Film Festivali'nin 'Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması' bölümünde ödül için 14 yerli film çekişecek. 42 eserin başvurduğu yarışmaya girmeye hak kazanan, Veli Kahraman'ın yönettiği 'Ana Dilim Nerede?', Yeşim Ustaoğlu'nun yönettiği 'Araf', İsmail Güneş'in yönettiği 'Ateşin Düştüğü Yer', Elfe Uluç'un yönettiği 'Aziz Ayşe', Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın yönettiği 'Babamın Sesi', Derviş Zaim'in yönettiği, 'Devir', Pelin Esmer'in yönettiği 'Gözetleme Kulesi', Reis Çelik'in yönettiği 'Lal Gece', Selim Evci'nin yönettiği 'Rüzgarlar', İnan Temelkuran ve Kristen Stevens'in yönettiği 'Siirt'in Sırrı', Belmin Söylemez'in yönettiği 'Şimdiki Zaman', Filiz Alpgezmen'in yönettiği 'Yabancı', Zeki Demirkubuz'un yönettiği 'Yeraltı' ve Erden Kıral'ın yönettiği 'Yük' filmi 350 bin liralık 'En İyi Film Ödülü' için yarışacak.
Ateşin Düştüğü Yer - 12.09.2012
"Kenan Evren Sanık Sandalyesine Oturmazsa Dava Ciddiyetini Kaybeder"
"DUVARLAR AĞLADI, ANKARA SESİMİZİ DUYMADI" Ankara'nın orta yerinde Ulucanlar Cezaevi'nde 4. Koğuşta 1982 yılında ülkücü ve devrimcilerin birlikte kaldığını vurgulayan Çayır, "Beraber işkenceler gördük. Sesimiz ve çağlığımız tavana değdi ama Ankara duymadı. Sesimize bütün duvarlar ağladı Ankara duyarsız kaldı. Havalandırma kan içerisinde kalmıştı Ankara yine duymamıştı. Bu duyarsızlığı protesto ediyorum." şeklinde konuştu. Darbecilerin bir daha bu tür şeylere heveslenmemesi için toplumun duyarlı olması gerektiğini vurgulayan Remzi Çayır, "Bugün burada hani sivil toplum kuruluşları, hani işkence gören sağdan soldan insanlar, siyasi partiler neredesiniz? Hani Millet Meclisi nerede. Millet Meclisi sana yapılmadı mı bu darbe. Millet sizi seçip Meclis'e yollamadı mı? O günün milletvekilleri neredesiniz. Arjantin, Şili darbecileri kendi ülkelerinde barındırmamak için yollar ararken ne yazık ki Türkiye ateşin düştüğü yer yanar diye herkes yaşadıklarıyla baş başa kalmakta.
Ateşin Düştüğü Yer - 12.09.2012
"19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali"Ne Doğru
Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın yönettiği "Babamın Sesi" filminin galası 20 Eylül'de saat 12.15'de, İsmail Güneş'in yönettiği "Ateşin Düştüğü Yer" filminin galası da aynı gün saat 15.
Ateşin Düştüğü Yer - 10.09.2012
"Altın Koza" 19. Kez Açacak
"En İyi Film" seçilecek eserin 350 bin TL'lik ödülün sahibi olacağı yarışmada şu filmler yer alıyor: "Ana Dilim Nerede / Yönetmen: Veli Kahraman Araf / Yönetmen: Yeşim Ustaoğlu Ateşin Düştüğü Yer / Yönetmen: İsmail Güneş Aziz Ayşe / Yönetmen: Elfe Uluç Babamın Sesi / Yönetmen: Orhan Eskiköy & Zeynel Doğan Devir / Yönetmen: Derviş Zaim Gözetleme Kulesi / Yönetmen: Pelin Esmer Lal Gece / Yönetmen: Reis Çelik Rüzgarlar / Yönetmen: Selim Evci Siirt'in Sırrı / Yönetmen: İnan Temelkuran & Kristen Stevens Şimdiki Zaman / Yönetmen: Belmin Söylemez Yabancı / Yönetmen: Filiz Alpgezmen Yeraltı / Yönetmen: Zeki Demirkubuz Yük / Yönetmen: Erden Kıral" "En İyi Film" 22 Eylül Cumartesi gecesi yapılacak kapanış töreninde kamuoyuna açıklanacak.
Ateşin Düştüğü Yer - 14.08.2012
Altın Portakal'ı Hülya Avşar Değil, Yönetmelik Vurdu
Bu yıl 17- 23 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 19'uncu Altın Koza'nın 14 yarışma filminden 5'i ilk olarak İstanbul'da yarıştığı için Altın Portakal'a katılamazken, geri kalan 9 filmden İsmail Güneş'in yönettiği 'Ateşin Düştüğü Yer', geçen yıl 48'incisi düzenlenen Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne başvurmuş, fakat festivalde Güneş'in filmi ön elemeyi geçememişti.
Ateşin Düştüğü Yer - 07.08.2012
19. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'ne Doğru
Altın Koza için yarışacak filmler şöyle sıralandı: "Ana Dilim Nerede / Yönetmeni: Veli Kahraman Araf / Yönetmeni: Yeşim Ustaoğlu Ateşin Düştüğü Yer / Yönetmeni: İsmail Güneş Aziz Ayşe / Yönetmeni: Elfe Uluç Babamın Sesi / Yönetmeni: Orhan Eskiköy & Zeynel Doğan Devir / Yönetmeni: Derviş Zaim Gözetleme Kulesi / Yönetmeni: Pelin Esmer Lal Gece / Yönetmeni: Reis Çelik Rüzgarlar / Yönetmeni: Selim Evci Siirt'in Sırrı / Yönetmeni: İnan Temelkuran & Kristen Stevens Şimdiki Zaman / Yönetmeni: Belmin Söylemez Yabancı / Yönetmeni: Filiz Alpgezmen Yeraltı / Yönetmeni: Zeki Demirkubuz Yük / Yönetmeni: Erden Kıral" "En İyi Film" seçilecek eserin 350 bin TL'lik ödülün sahibi olacağı yarışmanın sonuçlarının 22 Eylül gecesi yapılacak kapanış töreninde açıklanacağı bildirildi.
Ateşin Düştüğü Yer - 07.08.2012
Altın Koza'da Yarışacak Filmler Belli Oldu
Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 19.Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak, ulusal uzun metraj film yarışmasında yer alacak filmler belli oldu.
Ateşin Düştüğü Yer - 07.08.2012
Altın Koza'da Yarışacak Filmler Belli Oldu
Yarışmada, Veli Kahraman'ın yönettiği 'Ana Dilim Nerede', Yeşim Ustaoğlu'nun yönettiği 'Araf', İsmail Güneş'in yönettiği 'Ateşin Düştüğü Yer', Elfe Uluç'un yönettiği 'Aziz Ayşe', Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın yönettiği 'Babamın Sesi', Derviş Zaim'in yönettiği, 'Devir', Pelin Esmer'in yönettiği 'Gözetleme Kulesi', Reis Çelik'in yönettiği 'Lal Gece', Selim Evci'nin yönettiği 'Rüzgarlar', İnan Temelkuran ve Kristen Stevens'in yönettiği 'Siirt'in Sırrı', Belmin Söylemez'in yönettiği 'Şimdiki Zaman', Filiz Alpgezmen'in yönettiği 'Yabancı', Zeki Demirkubuz'un yönettiği 'Yeraltı' ve Erden Kıral'ın yönettiği 'Yük' filmlerinin 350 bin liralık 'En İyi Film Ödülü' için yarışacağı açıklandı.
Ateşin Düştüğü Yer - 07.08.2012
Altın Koza'da Yarışacak Filmler Belli Oldu
İşte Altın Koza için yarışacak filmler: "Ana Dilim Nerede / Yönetmen: Veli Kahraman Araf / Yönetmen: Yeşim Ustaoğlu Ateşin Düştüğü Yer / Yönetmen: İsmail Güneş Aziz Ayşe / Yönetmen: Elfe Uluç Babamın Sesi / Yönetmen: Orhan Eskiköy & Zeynel Doğan Devir / Yönetmen: Derviş Zaim Gözetleme Kulesi / Yönetmen: Pelin Esmer Lal Gece / Yönetmen: Reis Çelik Rüzgarlar / Yönetmen: Selim Evci Siirt'in Sırrı / Yönetmen: İnan Temelkuran & Kristen Stevens Şimdiki Zaman / Yönetmen: Belmin Söylemez Yabancı / Yönetmen: Filiz Alpgezmen Yeraltı / Yönetmen: Zeki Demirkubuz Yük / Yönetmen: Erden Kıral" En İyi Film seçilecek eserin 350.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ateşin Düştüğü Yer Haberleri | Ateşin Düştüğü Yer Haber - Haberler - Sayfa 2 - Ateşin Düştüğü Yer haberleri, son dakika ateşin düştüğü yer haber ve gelişmeleri burada. Erzurum'da Festival Zamanı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 7.5.2021 13:21:29. #1.14#

title