Ateş Çelik'in Rüzgar Kulesi Tesislerinin Temelini Yıldırım Attı

Ateş Çelik'in Rüzgar Kulesi Tesislerinin Temelini Yıldırım Attı

10.06.2011 10:50 | Son Güncelleme: 10.06.2011 10:50
Ateş Çelik'in Rüzgar Kulesi Tesislerinin Temelini Yıldırım Attı

Ateş Çelik'in rüzgar kulesi üreteceği tesislerin temeli, eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından atıldı.

Ateş Çelik'in rüzgar kulesi üreteceği tesislerin temeli, eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından atıldı. Bunun için düzenlenen törende konuşan Yıldırım, "Üreterek büyümek, büyüyerek sanayide en güçlü olmak hırsı ve heyecanındayız. " dedi.

Yıldırım, İzmir'i hareketlendirecek ve ülkenin adını duyuracak tesislere ihtiyaç olduğunu söyledi. Ateş Çelik'in üretimi, istihdamı ve ekonomiye sağlayacağı değerle örnek bir firma olduğunu kaydederek, "Dünyanın en büyük limanlarından Çandarlı bölgesini seçmek, ufka sahip sanayicinin becerisidir. İleriyi gören bakışı yansıtıyor. İzmir, böylesi tesislerle hareketlenecek ve 2023 hedefi olan 100 milyar dolarlık ihracata mutlaka ulaşacaktır. Böyle yatırımlara desteğimiz açıktır ve inşallah tesisin açılışında da birlikte olacağız. " şeklinde konuştu.

Çok sayıda işadamı ve sanayicinin de katıldığı törende, tesisin yıl sonunda tamamlanacağını belirten Ateş Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Güldoğan ise 2012'de 100 kule üreteceklerini kaydetti. İki yıl sonra üretimi iki katına çıkmayı planladıklarını anlatan Güldoğan, yılda 30 bin ton çeliğin işleneceğini, 400 kişiye iş imkânı sağlanacağını ve üretimin bir bölümünün ihraç edileceğini söyledi. Güldoğan, "Tesisimizin kuzey İzmir'de yatırımcılara öncü olacağına, ülkeye büyük katma değer sağlayacağına inanıyoruz. Enerji santralleri ve endüstriyel tesisler için ağır çelik yapı üreten Türkiye markası firmamızın, rüzgar kulesi üretiminde hedefleri çok büyüktür. Dünya çapındaki firmalarla görüşmelerini de sürdürmektedir. " dedi.

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title