Atb Borsa Lisesi 11'inci Mezunlarını Verdi
Haberler » Yerel » Haber

Atb Borsa Lisesi 11'inci Mezunlarını Verdi

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Anadolu Meslek Lisesi ile Antalya Ticaret Borsası Ticaret Meslek Lisesi 11'inci mezunlarını verdi.

Atb Borsa Lisesi 11'inci Mezunlarını Verdi

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Anadolu Meslek Lisesi ile Antalya Ticaret Borsası Ticaret Meslek Lisesi 11'inci mezunlarını verdi.

Borsa Lisesi'nin 1400 öğrenciyi mezun ettiği kep giyme ve mezuniyet töreni okulda yapıldı.

Törene, ATB Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanı Ömeri Sarı, Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü İsa Güzel, Serik İlçe Milli Eğitim Müdürü Feyzullah Korkut, Okul Müdürü Cahit Öztürk ile çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.

Törende konuşan Okul Müdürü Cahit Öztürk, okulun çağdaş eğitim verme hedefinde olduğunu belirterek, ATB'nin desteğini her zaman yanlarında hissettiklerini söyledi.

ATB Başkanı Ali Çandır, Antalya Ticaret Borsası Anadolu Meslek Lisesi ile Antalya Ticaret Borsası Ticaret Meslek Lisesi'nin eğitim kalitesinin yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlerde de adından söz ettirdiğini kaydederek, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak için donanımlı gençler yetiştirilmesi gerektiğini vurguladı. Öğrencilerden Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkmasını isteyen Çandır, "Siz geleceğimizin güvencesi olan sevgili genç arkadaşlarım, atalarımızın bize emanet bıraktığı eserlerin en büyüğü olan, laik Türkiye Cumhuriyeti, bundan sonra da sizlerin azim ve başarılarınızla taçlanacak. Bağımsızlık ve hürriyet değerleriyle beraber sonsuza kadar yaşayacaktır" diye konuştu.

-BİRİNCİLERE BİLGİSAYAR HEDİYE-

Okulun halk oyunları ekibinin teke yöresinden gösteri sunduğu törende, Aşuk ile Maşuk'un gösterisi büyük beğeni topladı. Dans gösterilerinin de sunulduğu mezuniyet töreninde protokol üyeleri okulu derece ile bitiren öğrencilere plaket verdi. Ali Çandır, ATB Anadolu Ticaret Meslek Lisesi'nden birincilikle mezun olan Rukiye Merve Sarıgül'e ve Hüseyin Cahit Kayan ATB Ticaret Meslek Lisesi'ni birincilikle bitiren Pelin Yerlitaş'a dizüstü bilgisayar armağan etti. ATB Anadolu Ticaret Meslek Lisesi'nden Nurşah Öztürk ikinci, Büşra Altunkaş üçüncülükle mezun olurken, ATB Ticaret Meslek Lisesi'nden Ayşen Çoban ikinci, Bekir Sütveren üçüncü oldu.

Okul birincileri yaş kütüğüne çivi çaktı, mezuniyet andı, bayrak devir teslim törenin ardından mezuniyet belgelerini alan öğrenciler keplerini havaya fırlatarak kutlama yaptı.

Törenin ardından öğrenciler, arkadaşları ve aileleriyle bol bol fotoğraf çektirdi.

- ANTALYA