Atatürk'ün Vefatının 75. Yılı

Atatürk'ün Vefatının 75. Yılı
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Bartın Valisi Ali Çınar, AK Parti Bartın Milletvekili Tunç ve CHP Bartın Milletvekili Yalçınkaya birer mesaj yayımladı

Bartın Valisi Ali Çınar, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla birer mesaj yayımladı. 

Çınar, mesajında, Atatürk'ün, fikirleri, başarıları, eserleri, ilke ve inkılapları, bilimi kılavuz edinen öngörüsü ile hiç ölmeyecek bir devlet adamı olarak dünya liderleri arasında hak ettiği yerini aldığını belirtti.

Herkesin görevinin O'nun ideallerini en ileri bir demokrasi bilinciyle hayata geçirmek olduğunu anlatan Çınar, şunları kaydett:

"Atatürk'ün kurduğu ve genç nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin büyüklüğünü yansıtan eşsiz bir eserdir. Ne mutlu ki Türk Milleti, kendisine aydınlık yarınların kapılarını açan atasına bağlılığını ve sevgisini, ülkenin her köşesinde ortak düşünce ve duygularla göstermektedir. Bu toprakları vatan yaparak bize emanet eden dava ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, yaşayan gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum."

Tunç ise Atatürk'ü anmanın, O'nu süslü sözlerle methetmek değil, koyduğu hedefe varmak için çok çalışmak demek olduğunu ifade etti.

Yalçınkaya da mesajında, Atatürk'ün bilge kişiliği, sevgisi, hoşgörüsü, barışçı ve demokrat kimliğiyle, dünyada hayranlık uyandıran, çağdaşlaşmanın ve aydınlanmanın simgesi olduğunu bildirdis - Bartın

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title