Atatürk Stadı Park Olarak Hizmete Devam Edecek - Haberler
Haberi Paylaş

Atatürk Stadı Park Olarak Hizmete Devam Edecek

Atatürk Stadı Park Olarak Hizmete Devam Edecek
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Yıkımına başlanılan Antalya’nın yarım asırlık Atatürk Stadyumu, Kent Müzesi kapsamında park olarak kente hizmet etmeye devam edecek.

Yıkımına başlanılan Antalya'nın yarım asırlık Atatürk Stadyumu, Kent Müzesi kapsamında park olarak kente hizmet etmeye devam edecek.

Atatürk Stadının yerine yapılacak olan Kent Müzesi'nin, Antalya'ya ve turizme canlılık kazandırması hedefleniyor. Proje kapsamında Antalya Büyükşehir Belediye binası, Antalya'nın kültürel mirası Karaalioğlu Parkı ve yıkımına başlanılan Atatürk Stadı alanı, açık Kent Müzesi olacak. Stadın, açık tribün kısmı nostaljik bir tarihi miras düşünülerek mimari şekline uygun yeniden düzenlenecek.

"STATTA İNANILMAZ GÜNLER GEÇİRDİK"

Statla ilgili anılarını paylaşan Antalyaspor eski Başkanı Sedat Peker, "Hem üzüntüyü hem sevinci bir arada yaşıyorum. Çünkü küçüklüğümden beri bütün maçları bu statta seyrettik. İnanılmaz günler geçirdik bu statta. Ama Antalya'ya kazandırılacak olan Kent Müzesi'nin heyecanı var içimde. İnanılmaz bir proje Antalya'ya kazandırılacak" dedi.

"YENİDEN YILLAR SONRA AYAK BASTIK"

Antalyasporlu eski futbolcu Fazlı Ulusal ise, "Çok sevdiğim ve çok güzel anılarımın olduğu bir stattı. Tarihi ana tanıklık ettik ve anılarımızı tazeledik. Top koşturduğumuz çimlere yeniden yıllar sonra ayak bastık. Hem sevinçliyiz hem üzüntülüyüz. Bu alan Kent Müzesi olarak halkın buluşma noktası haline gelecek bu çok sevindirici. İnsanların aileleri ile birlikte geniş bir alanda gezmesi yeşil bir alana kavuşması önemliydi" diye konuştu.

40 SENE BOYUNCA GÜZEL ŞEYLER YAŞADIM

Antalyasporlu eski futbolcu Adnan Gülek Tarihe tanıklık ettiklerini belirterek " Eski takım arkadaşlarımız ile son kez sahaya çıktık. Bütün hayatımız neredeyse burada geçti. Ali Çınardere de statta 40 sene boyunca güzel şeyler yaşadığını ifade ederek, Atatürk statının yerinin doldurulamayacağını söyledi. Recep Güler ise, 36 yıl yıkılan trübünlerde yaşadığını söyleyerek, statta bir çok yenilgi ile zaferi beraber yaşadıklarını söyledi.

"BİR FİLM ŞERİDİ GİBİ AKIP GEÇTİ"

Atatürk Statı'na uzun zamandır geldiğini ifade eden Antalyaspor eski kalecisi Adnan Karahan ise, "Gelince eski anılarımın hepsi gözümün önünden tıpkı bir film şeridi gibi akıp geçti. Anılarımız, galibiyetlerimiz, mağlubiyetlerimiz. Güzel maçlar çıkartmıştık bu statta. Ama çağın ihtiyaçlarına cevap vermek gerekiyor. Kent Müzesi yapıldığı zamanda ziyarete geldiğimde aklımda hep geçmiş günlerim olacak" dedi. - ANTALYA

Atatürk Stadı Park Olarak Hizmete Devam Edecek

Atatürk Stadı Park Olarak Hizmete Devam Edecek

Atatürk Stadı Park Olarak Hizmete Devam Edecek

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Sedat Peker, Antalyaspor, Atatürk, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title