"Atatürk Garnizon Koşusu" Yapıldı

Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 90. Yıl Dönümü Dolayısıyla Düzenlenen Geleneksel 'Atatürk Garnizon Koşusu' Yapıldı.

Büyük Önder Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 90. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen geleneksel ''Atatürk Garnizon Koşusu'' yapıldı.

Koşuya, Kara Harp Okulu'nda görevli bazı subaylar, Harbiyeli öğrencileri ile Ankara Garnizonu'ndaki birlikleri temsilen flama taşıyan askerler katıldı.

Kara Harp Okulu Komutanlığı Karargah binası önünden Akay Kavşağına kadar uygun adımda yürüyen birlikler, İçişleri Bakanlığının önünden itibaren koşmaya başladı.

Büyük boy Türk bayrağı ve Atatürk posteri taşıyan askerler, ''Her şey vatan için'', ''Ne mutlu Türküm diyene'', ''Vatan sana canım feda'', ''Vatan, Şeref, Vazife, Dürüstlük'' şeklinde tempo tutarak teçhizatlı şekilde koştu. Atatürk Bulvarı, Sıhhiye Meydanı, Necatibey Caddesi ve Gençlik Caddesi istikametini izleyen askerler, koşuyu Anıtkabir'de sona erdirdi.

Güzergah boyunca yol kenarına toplanan ve binaların balkonlarına çıkan vatandaşlar, askerleri alkışlarken bazıları da ''yaşa'', ''var ol'' şeklinde tezahürat yaptı.

Koşu güzergahı, polis ve askeri güvenlik görevlileri tarafından araç trafiğine kapatılırken koşan birliklere telefon sinyallerini engelleyen jammer aracı ile askeri ve sivil ambulanslar da eşlik etti.