Ataşbak Türkiye İkincisi Hentbolcuları Kabul Etti

Ataşbak Türkiye İkincisi Hentbolcuları Kabul Etti

16.06.2015 14:02 | Son Güncelleme: 16.06.2015 14:02
Ataşbak Türkiye İkincisi Hentbolcuları Kabul Etti

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Karabük’ün Safranbolu ilçesinde gerçekleştirilen Hentbol Kulüplerarası Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda ikinci olan Gençlikspor Kulübü sporcularının başarısının küçümsenmemesi gerektiğini söyledi.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Karabük'ün Safranbolu ilçesinde gerçekleştirilen Hentbol Kulüplerarası Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonası'nda ikinci olan Gençlikspor Kulübü sporcularının başarısının küçümsenmemesi gerektiğini söyledi.

Ataşbak, güçlü rakipleri karşısında Türkiye ikincisi olan Adana Gençlikspor kulübünün geçtiğimiz yıllarda da aynı başarıları gösterdiğini belirterek, hentbolun salon sporları içinde en çok sevilen branş yapmaya uğraş verdiklerini kaydetti.

Hentbolu eski başarılı günlere kavuşturacaklarını ifade eden Ataşbak, şöyle devam etti:

"Küçük Erkekler Hentbol Türkiye Şampiyonası'nda Gençlikspor Kulübü'nün Türkiye'nin en güçlü kulüpleri karşısında el ettiği ikincilik çok anlamlı. Başta sporcular olmak üzere, emeği geçen antrenörler ve çocuklarını spora yönlendiren aileleri kutluyorum. Adana'da hentbolda okul ve kulüplerde her kategoride önemli gelişmeler oluyor. Çukobirlikspor'un süper lige yükselmesi, kadınlarda Şakirpaşa Halk Eğitim Merkezi, Çukurova Üniversitesi ve diğer kulüplerin başarısı bizleri gururlandırıyor. Bunun yanı sıra milli takımlara her dönemde sporcu gönderilmesi de ayrı övünç kaynağımızdır. Hentbola gerekli desteğimizi sürdüreceğiz."

Ziyaret sırasında konuşan Hentbol Federasyonu Adana İl Temsilcisi Metin Muhacir, yeni göreve başlamasına rağmen, hentbola ayrı bir önem veren ve Safranbolu'da müsabaka sırasında telefonla sürekli bilgi alan ve otobüs tahsis eden İl Spor Müdürü Ataşbak'a teşekkür etti.

Muhacir, Antalya'nın Alanya ilçesinde 18-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek "Merhum Ramazan Demirci Hentbol Şampiyonası"na katılacaklarını söyledi.

Ziyaret sırasında, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Mahmut Kır, antrenörler Kamuran Şarlıoğlu, Ahmet Cebenay, Gençlik Spor İl Müdürlüğü Eski Spor Şube Müdürü Kazım Tekin'de hazır bulundu. - ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title