Atalay: 'Yarın Çarşıda İş Hayatı Başlayacak'

Atalay: 'Yarın Çarşıda İş Hayatı Başlayacak'

Devlet Bakanı Beşir Atalay, Dün Meydana Gelen Patlamanın Ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Talimatı Doğrultusunda, Anafartalar Çarşısı'ndaki Esnafın Kırılan Bütün Cam ve Çerçevelerinin Hızlı Şekilde Tamir Edildiğini Kaydetti.

Atalay: 'Yarın Çarşıda İş Hayatı Başlayacak'

Devlet Bakanı Beşir Atalay, dün meydana gelen patlamanın ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda, Anafartalar Çarşısı'ndaki esnafın kırılan bütün cam ve çerçevelerinin hızlı şekilde tamir edildiğini kaydetti.

Atalay, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Anafartalar Çarşısı'nda incelemelerde bulunduktan sonra ortak basın açıklaması yaptı.

Bakan Atalay, şunları kaydetti:

''Çarşının normal hayatına geçmesini bekliyoruz. Hem esnafımıza, hem de vatandaşlarımıza bunu duyurmak istiyoruz. Yarın çarşıda inşallah iş hayatı başlayacak. Onların da her türlü ihtiyaçlarına destek vermeye çalışıyoruz.''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de bütün esnafın cam ve çerçevelerini onarmak üzere ekipleri burada görevlendirdiklerini kaydetti.

Teröre karşı tepki olarak bir çağrıda bulunmak istediğini kaydeden Gökçek, ''Bu cumartesi ve pazar günleri bütün Ankaralıları alışveriş yapmaya Anafartalar Çarşısı'na davet ediyorum. Çarşı, cumartesi ve pazar günü ne kadar kalabalık olursa, ne kadar Ankaralı buraya gelirse terörün o derece lanetlendiğini millet olarak göstermiş olacağımıza inanıyorum'' dedi.