Atalay: "Türkiye Bir Gecekondu Devlet Değildir"

Atalay: "Türkiye Bir Gecekondu Devlet Değildir"

Devlet Bakanı Beşir Atalay, Cumhurbaşkanlığı Seçiminin, Zamanı Geldiğinde, Anayasa'nın Öngördüğü Şartlar ve Süreç İçinde Yapılacağını Belirterek, 'Türkiye, Bir Gecekondu Devlet Değildir. Türkiye, Gelenekleri, Güçlü Bir Parlamentosu ve Demokrasi Geleneği Olan Bir Ülkedir' Dedi.

Atalay:

Devlet Bakanı Beşir Atalay, cumhurbaşkanlığı seçiminin, zamanı geldiğinde, Anayasa'nın öngördüğü şartlar ve süreç içinde yapılacağını belirterek, ''Türkiye, bir gecekondu devlet değildir. Türkiye, gelenekleri, güçlü bir parlamentosu ve demokrasi geleneği olan bir ülkedir'' dedi.

Atalay, TGRT Haber televizyon kanalında yayınlanan ''Ankara'nın Gündemi'' adlı programda yaptığı açıklamada,Türk toplumunun ve ülkenin 5-6 ay boyunca sürdürülecek cumhurbaşkanlığı tartışmalarıyla vaktini israf edecek durumu olmadığını belirterek, şöyle devam etti:

''Bu tartışmaları erken başlatarak Parlamento'nun verimli zamanlarını bunlarla geçirmek istemiyoruz. Siyaset kurumunun ve siyasi partilerimizin yapacağı pek çok iş, çalışma varken, bunlarla zaman geçirmek istemiyoruz.''

Türkiye'nin, geçmişte bu tür tartışmalarla çok zaman ve enerji kaybettiğini vurgulayan Atalay, ''Biz hizmetlerle uğraşıyoruz ve bunlara kesinti vermeyeceğiz'' dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin, zamanı geldiğinde, Anayasa'nın öngördüğü şartlar ve süreç içinde yapılacağını ifade eden Atalay, şunları kaydetti:

''Türkiye, bir gecekondu devlet değildir. Türkiye, gelenekleri, güçlü bir parlamentosu ve demokrasi geleneği olan bir ülkedir. Türkiye, tarihten beri güçlüdür. Dolayısıyla, bunları çözemeyecek, bunlar üzerinde yoğun tartışmaların yapılacağı bir ülke değildir. Bunları gerektiğinde usulüne uygun çözer. Ama kimileri, kendince uygun bulmayacağı şartlar olunca böyle suni gündemler oluşturur. Bunun üzerine yoğunlaşılır. Ancak bu tartışmalar biraz Ankara ile sınırlıdır. Toplumumuzun gündemi de hayatı da farklıdır.''

Kaynak: AA