Atalay Otomobil Yakma Olaylarını Değerlendirdi

Atalay Otomobil Yakma Olaylarını Değerlendirdi

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Son Günlerdeki Otomobil Yakma Olaylarında, Kundaklamaların Bir Kısmının Bölücü Terör Örgütü Yandaşlarınca Gerçekleştirildiğinin Tespit Edildiğini Belirterek, 'Terör Örgütü Farklı Sebeplerle Meydana Gelen Kundaklamaları da Sahiplenme ve Kitleleri Yönlendirme Gayreti İçindedir' Dedi.

Atalay Otomobil Yakma Olaylarını Değerlendirdi

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, son günlerdeki otomobil yakma olaylarında, kundaklamaların bir kısmının bölücü terör örgütü yandaşlarınca gerçekleştirildiğinin tespit edildiğini belirterek, ''Terör örgütü farklı sebeplerle meydana gelen kundaklamaları da sahiplenme ve kitleleri yönlendirme gayreti içindedir'' dedi.

Bütün olayların hassasiyetle takip edildiğini ve değerlendirildiğini dile getiren Atalay, hem faillerin yakalanması, hem de olayların tekerrür etmemesi için tüm tedbirlerin alındığını belirtti.

Atalay, bu kapsamda hava destekli takip ve kontrollerin artırıldığını, özel güvenlik teşkilatı bulunan yerlere gerekli bilgilendirmelerin yapıldığını, benzin istasyonlarındaki denetimlerin artırıldığını, olayları gerçekleştirmesi muhtemel şahıslar üzerinde ve risk taşıyan bölgelerde denetimlere ağırlık verildiğini bildirdi.

Vatandaşlara da seslenen Atalay, toplumun huzur ve güvenliği için canı pahasına görev yapan güvenlik güçlerinin, olayları bütün boyutlarıyla en ince noktasına kadar değerlendirdiğini ve halktan aldığı güçle tüm failleri kısa sürede yakalama çalışması ve çabası içerisinde olduğunu vurguladı.

Kaynak: AA