Atalay: "Nüfus Kayıt Sistemini Haziran Sonunda Tamamlanıyor"

Atalay: "Nüfus Kayıt Sistemini Haziran Sonunda Tamamlanıyor"

Devlet Bakanı Beşir Atalay, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemini Haziran Ayı Sonuna Kadar Bitirmeyi Planladıklarını Bildirdi.

Atalay:

Devlet Bakanı Beşir Atalay, adrese dayalı nüfus kayıt sistemini haziran ayı sonuna kadar bitirmeyi planladıklarını bildirdi.

Hazine Müsteşarlığı, AB Genel sekreterliği, Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı, Devlet İstatistik Enstitüsü Başkanlığı'nın bütçeleri TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Bütçelerin oylamasından önce Bakan Atalay, milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Nüfus sayımının ne zaman tamamlanacağı yönündeki bir soruya Atalay, "Adrese dayalı nüfus kayıt sistemini haziran ayı sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz" yanıtını verdi. Papa'nın ziyareti ve bazı etkinliklerde niçin TRT'nin görevlendirildiği yolundaki eleştirileri ise Atalay, "Bu TRT'nin bir seçimi değil, bu koordinasyonu yapanların mesela Papa ziyaretinde koordinasyonu sağlayan Dışişleri Bakanlığı'nın tercihidir. Yani bu TRT'ye verilmiş görevdir, diğer ülkeler de bu sistemi uygular" diye yanıtladı.(ANKA)