Atalay: "Kamu Yayıncılığının Önemi Arttı"

Atalay: "Kamu Yayıncılığının Önemi Arttı"

Devlet Bakanı Beşir Atalay, Özel Televizyonlar Geliştikçe, İletişim Dünyası Çeşitlendikçe, Kamu Yayıncılığının Öneminin Azalacağının Düşünüldüğünü Belirterek, "Fakat Şu Görüldü Ki Tüm Dünyada Kamu Yayıncılığının Önemi Daha da Arttı" Dedi.

Atalay:

Devlet Bakanı Beşir Atalay, özel televizyonlar geliştikçe, iletişim dünyası çeşitlendikçe, kamu yayıncılığının öneminin azalacağının düşünüldüğünü belirterek, "Fakat şu görüldü ki tüm dünyada kamu yayıncılığının önemi daha da arttı" dedi.

TRT Televizyonunun yayın hayatına başlamasının 39. yıl dönümü nedeniyle TRT Tepebaşı Stüdyolarında eğlence programı düzenlendi.

TRT'nin İstanbul, İzmir ve Ankara radyolarının ses ve saz sanatçılarından oluşan topluluğun konseriyle başlayan eğlence programının açılışında konuşan Bakan Atalay, "39 yıl tabi uzun bir süre. Önce TRT'ye emeği geçen, bugünlere getiren, her safhasında rol alan her insanımıza, TRT'nin her mensubuna, dışarıdan katkı veren herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

TRT'nin nice 39 yıllar yaşayacağına inandığını ifade eden Atalay, "TRT, Türkiye'nin tek kamu yayın kuruluşu, yani toplumun televizyonu, Türkiye'nin televizyonu" dedi.

Bakan Atalay, özel televizyonlar geliştikçe, iletişim dünyası renklendikçe, çeşitlendikçe, kamu yayıncılığının öneminin azalacağının düşünüldüğünü fakat tüm dünyada kamu yayıncılığının öneminin daha da arttığını kaydederek şunları söyledi:

"TRT, adeta burada, bu kadar karmaşada, bu kadar renkli bir iletişim hayatında bir denge unsuru ve tabi bu çerçevede de TRT'ye ve TRT çalışanlarına daha fazla iş düşüyor. Bu kamu yayıncılığı sorumluluğunu, yani toplumsal sorumluluğu daha iyi yerine getirme görevi ve bunun bilinci."

Türkiye'yi Eurovision Şarkı Yarışmasında temsil edecek Kenan Doğulu'nun yanı sıra Nükhet Duru'nun da sahne aldığı programa, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç'in de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: AA