Atalay: Kaçmıyoruz, Korkmuyoruz

Atalay: Kaçmıyoruz, Korkmuyoruz

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın Dinlendiği İddialarının Araştırılmasından Kaçmadıklarını, Korkmadıklarını Belirterek, 'Gelin Bu Vesileyle Bütün Sistemi Gözden Geçirelim' Dedi.

Atalay: Kaçmıyoruz, Korkmuyoruz

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın dinlendiği iddialarının araştırılmasından kaçmadıklarını, korkmadıklarını belirterek, ''Gelin bu vesileyle bütün sistemi gözden geçirelim'' dedi.

Atalay, Genel Kurulda, AK Parti'li milletvekilleri tarafından verilen önerge üzerinde Hükümet adına yaptığı konuşmada, konuyla ilgili Araştırma Komisyonu kurulmasını desteklediklerini belirtti. Atalay, şunları söyledi:

"Gelin bu vesileyle, bu komisyon, Türkiye'deki yasal durumu, bütün mevzuatı ve uygulamayı ele alsın. Sadece bu olayla sınırlı kalmasın. Ülkemizde, çok önemli bir konu olan güvenlik, terör, organize suç örgütü, suçu önleme amaçlı bu uygulamanın tekrar gözden geçirilmesini, eksiği varsa da giderilmesini teklif ediyorum."

İçişleri Bakanı Atalay, son günlerdeki tartışmalar, medyanın yayınlarının topluma nelere mal olduğuna bakılması gerektiğini ifade ederek, ''Değerli vatandaşlarım, özgürce yaşayın, Türkiye bir hukuk devleti. Dinlenme gibi konulara hiç bu şekilde aldanmayın. Hiç böyle yazıldığı, söylendiği gibi değil'' dedi.

CHP Lideri Baykal'ın bugünkü grup konuşmasına işaret eden Bakan Atalay, ''Bugün daha anamuhalefet partisi liderinin ağzından duydum; 70 milyon kişi dinleniyormuş. Böyle bir iftira, böyle bir rahatsız edici, topluma endişe verici, toplumu korkutucu ifade olamaz. Böyle bir şey söz konusu değil'' diye konuştu.