Atalay Demirci, FETÖ Davasında Kendisini Savundu: Vatan Hasreti Çeken Hocaya Gösteri Yap Dediler

Atalay Demirci, FETÖ Davasında Kendisini Savundu: Vatan Hasreti Çeken Hocaya Gösteri Yap Dediler

Davası devam eden Atalay Demirci'ye Amerika'da FETÖ ele başına yaptığı gösterinin görüntüleri soruldu. Demirci, "Vatan hasreti çeken hoca efendiye gösteri yap dediler, bilgim yok." dedi.

FETÖ'den tutuklanıp yurt dışına çıkış yasağı ile serbest kalan komedyen Atalay Demirci'ye çıktığı mahkemede Amerika'daki görüntüleri soruldu. Demirci, "Vatan hasreti çeken hoca efendiye gösteri yap dediler başka bilgim yok." diyerek kendini savundu.

FETÖ ELE BAŞINA YAPTIĞI GÖSTERİ SORULDU

Mahkeme Başkanı Boztaş, Demirci'nin ABD'deki görüntülerini sorması üzerine Kaygusuz, "Atalay'a görüntüleri sorduğumda, 'Amerika'ya gittiğimde bana, 'Vatan hasreti çeken hoca efendiye gösteri yapın' dediler, ben de yaptım dedi. Başka bilgim yok." ifadelerini kullandı.

"ATALAY RADYONUN FETÖ'YE AİT OLDUĞUNU BİLMİYORDU"

Duruşmada, Demirci'nin arkadaşı Murat Kaygusuz, tanık olarak dinlendi. Demirci'nin Dünya Radyo'da çalıştığı dönemde, radyonun FETÖ'ye ait olduğunu bilmediğini ileri süren Kaygusuz, şunları söyledi: "Radyodan bir miktar para istediler, Atalay vermeyince dışladılar. Radyo'dan ayrılınca da Zaman gazetesine ilan verdiler, Atalay'ı hain ilan ettiler. Daha sonra Atalay, düğün salonu işletti ve küçük gösteriler yaptı. 2012-2013 arasında 'Yetenek Sizsiniz' programına kadar bu yapıyla ilişkisi yoktu. Yarışmada birinci olunca Bugün TV ya da Samanyolu TV'de program yapmasını istediler. Atalay da yarışmayı düzenleyen kanalla sözleşmesi olduğu için bunu reddetti. Daha sonra da tweet hesabı hacklendi."

İşte Atalay Demirci'nin o görüntüsü: