Atalay: Amerika ve İsrail, Hakan Fidan'dan Rahatsız Oluyor

Atalay: Amerika ve İsrail, Hakan Fidan'dan Rahatsız Oluyor

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile çıkan yazıyla ilgili, "Amerika ve İsrail, Hakan Fidan'dan rahatsız oluyor." dedi.

Atalay: Amerika ve İsrail, Hakan Fidan'dan Rahatsız Oluyor

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, MİT ve Hakan Fidan ile ilgili tartışmalar için "Türkiye'nin bağımsız, kişilikli bir politika izlemesi İsrail'in oyununa fazla girmemesi Amerikalısı, İsraillisi neticede ne diyor: 'Biz Türkiye istihbaratına veya istihbaratın başındaki kişiye güvenmiyoruz' diyor. İşin özü bu. Rahatsızlar" dedi.

"ÇÖZÜM SÜRECİ DEVAM EDİYOR"

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kanal 7'deki 'Başkent Kulisi' programında soruları yanıtlarken, süren 'Çözüm süreci'nde BDP'lilerle istihbarat biriminin ise siyasi kesim dışındakilerle görüştüğünü söyledi. Atalay, 'Çözüm süreci'nin devam ettiğini ve terörün dış kaynaklı olduğunu anlatırken, hükümet olarak kararlılık ve samimiyetlerini ortaya koyduklarını söyledi.

"TÜRKİYE BAĞIMSIZ POLİTİKA İZLİYOR"

Atalay, "ABD Türkiye'nin bağımsız politikalarından rahatsız mı?" sorusu üzerine şu günlerde MİT ile Hakan Fidan ile ilgili yapılan değerlendirmelerin, Türkiye'nin daha kişilikli daha bağımsız politika izlediğinin bir ifadesi olduğunu anlattı. Atalay, "Türkiye'nin bağımsız, kişilikli bir politika izlemesi İsrail'in oyununa fazla girmemesi Amerikalısı, İsraillisi neticede bununla ne diyor: 'Biz Türkiye istihbaratına veya istihbaratın başındaki kişiye güvenmiyoruz' diyor. İşin özü bu. Rahatsızlar" diye yanıt verdi.

"BAŞBAKAN KORKAK DEĞİL"

Atalay, BDP'li siyasetçilerin 'Demokratikleşme Paketi'ni eleştirirken 'kabak', 'gofret', 'lolipop', 'kozmetik', 'seçim paketi' nitelendirmelerinde bulunduğunu ifade ederken, "Eş başkan, Başbakanımız için, 'Korkak, ikiyüzlü, aymaz' diyor Bunu şu anda siyaset yapan, bu işlerle güya daha makul olması gerekenler diyor. Bunlar hiç siyaset olgunlukla bağdaşmayan, bırakın o nezaketini filan, Tayyip Erdoğan'a 'korkak' diyor. Düşünebiliyor musun, Tayyip Erdoğan'a her şeyi söylesen bile 'korkak' diyemezsin. Tayyip Erdoğan ikiyüzlü değildir" diye konuştu.