Atalay: "AB Sürecinde Taviz Vermedik"

Atalay: "AB Sürecinde Taviz Vermedik"

Devlet Bakanı Beşir Atalay, AK Parti Hükümeti Olarak Türkiye'nin Prestijini, Değerini ve Onurunu Artırdıklarını Belirterek, 'AB Sürecinde Hiçbir Taviz Vermedik' Dedi.

Atalay:

Devlet Bakanı Beşir Atalay, AK Parti hükümeti olarak Türkiye'nin prestijini, değerini ve onurunu artırdıklarını belirterek, ''AB sürecinde hiçbir taviz vermedik'' dedi.

Atalay, TBMM Genel Kurulunda, Hazine Müsteşarlığı, AB Genel Sekreterliği, Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, TİKA ve Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) 2007 bütçesi üzerinde Hükümet adına söz aldı.

AB Genel Sekreterliğinin diğer kurumlarla birlikte müzakere sürecinde görevini yaptığını ifade eden Atalay, AB Genel Sekreterliği Kanun Tasarısının da hazırlandığını söyledi.

AK Parti hükümeti olarak Türkiye'nin prestijini, değerini ve onurunu artırdıklarını kaydeden Atalay, ''Dış politikada taviz vermedik, aksine çetin pazarlıklar yaptık'' diye konuştu.

AB süreciyle ilgili olarak ''utanç verici'' ve ''taviz'' kelimelerini kabul etmediğini belirten Atalay, AB sürecinde hiçbir taviz vermediklerini söyledi. AB sürecinin sabır gerektirdiğini ifade eden Atalay, ''KKTC ve Kıbrıs Türkleri ile ilgili hükümetimiz en küçük bir taviz vermedi, vermeyecektir'' diye konuştu.

Kaynak: AA