Atakum Belediyesi'nin Çalışmaları
Haberler » Yerel » Atakum Belediyesi'nin Çalışmaları - Haber

Atakum Belediyesi'nin Çalışmaları

Atakum Belediye Başkan Vekili Şennur Koçer, Atakum'un büyük bir şantiye gibi olduğunu söyledi.

Atakum Belediyesi'nin Çalışmaları

Belediye Başkan Vekili Şennur Koçer, Atakum'un büyük bir şantiye gibi olduğunu söyledi.

İlçe genelinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Atakum Belediye Başkan Vekili Şennur Koçer, " genelinde bir dönemde bizim kadar park-bahçe, ve oyun alanları yaratan bir başka belediye daha olduğunu sanmıyorum. Halkımızın her istediği yere park yapıyoruz. Onların nefes alabileceği, çocuklarımızın oyun oynayıp vakit geçirebilecekleri alanlar yaratma konusundaki ustalığımızı herkesin takdir ettiğine inanıyorum" dedi.

Bugüne kadar 80'in üzerinde parkı Atakumluların hizmetine soktuklarını, son olarak Cağaloğlu Bulvarı üzerinde bir parkı bitirerek, Beypınarlıların, isteği olan parkın yapımına başladıklarını kaydeden Başkan Vekili Koçer, "Park bahçe ekiplerimiz küçük büyük ayırımı yapmadan her uygun yeri ilçemizi yeşillendirmek, oyun alanları ile donatmak adına çalışmalarını dört koldan sürdürüyor. İki ekibimiz park yapımını sürdürürken, bunun yanı sıra bir ekibimiz ağaç dikimi, diğer ekiplerimiz ise cami ve mezarlık temizliği, ot biçme ile uğraşıyor" şeklinde konuştu.

Bunun yanı sıra artık rutin hale gelen yok-kaldırım-parke döşeme çalışmalarını da denetleyen Atakum Belediye Başkan Vekili Şennur Koçer, "Atakum sürekli göç alan, her geçen gün gelişen ve değişen bir ilçedir. Bunun için diğer yerlerden farklı olarak sürekli yeni yollar açılıyor. Çeşitli kurumlar tarafından buralarda alt yapı çalışmaları tamamlandığında biz de ilçemize yakışır şekilde asfaltlama, parke ve kaldırım çalışmalarını bitiriyoruz. Bu nedenle ilçemiz adeta büyük bir şantiye gibidir. Hemen her cadde v e sokakta bir ekimiz, kentimizi güzelleştirmek için büyük bir özveri ile çalışmaktadır" diye konuştu.

Emek Park, Atakum Kültür ve Sanat Merkezi, belediye hizmet binası, Çatalçam Çok Amaçlı Sosyal Tesisleri gibi büyük projelerinde hızla ilerlediğine değinen Vekil Koçer, "Atakumlulara hayatın her alanında kullanabilecekleri eserleri hayata geçirmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. - SAMSUN

Kaynak: İHA