Atak Haberleri

Atak haber, Atak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Atak - 11.03.2021
Bakan Çavuşoğlu: "FETÖ gibi akla ziyan, zararlı akımlara karşı uyanık olun"
Türkiye'nin bölgede artık gerilim değil, iş birliğini görmek istediğini dile getiren Çavuşoğlu, "Avrupa'dan Asya'ya halklarımız mutluluk ve kalkınma için birlikte çalışsın diye ümit ediyoruz. Çünkü iş birliğini sağlayamayan bir nesil, hangi milletten olursa olsun birlikte bedel öder. O nedenle yeter diyoruz. Yeter, önümüze bakalım, ileriye gidelim. Tarihte başardığımız iş birliği ile anılalım. Bunun için bileği ve zihni güçlü, cesur ve atak, ancak aynı zamanda bilge ve vicdanlı olmayı hep birlikte başaralım" dedi.
Atak - 10.03.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesinde öğrencilere hitap etti Açıklaması
Azerbaycan'ın Karabağ'daki 30 yıllık işgale son vermesini Türk dünyasının yakından izlediği bir gelişme olarak nitelendiren Çavuşoğlu, şöyle devam etti: "Azerbaycan'ı bu mücadelesinde yalnızca kardeşlik bağlarımızdan dolayı değil, haklı ve meşru olduğu için de destekledik. Yani ahlaken de hukuken de Azerbaycan haklı olduğu için desteğimizi verdik. Artık bölgemizin kaderinin değişmesi, Kafkasya'da kalıcı barış ve istikrarın sağlanması mümkün. Önümüze bir fırsat çıktı. Umarız bu fırsatı herkes görür, bu heyecanı tüm taraflar paylaşır. Bizim kapımız, Ermenistan dahil bu temenniyi paylaşan herkese açık." Çavuşoğlu, Türkiye'nin bölgede çatışma yerine iş birliği görmek istediğini belirterek, "Avrupa'dan Asya'ya halklarımız mutluluk ve kalkınma için birlikte çalışsın diye ümit ediyoruz çünkü iş birliğini sağlayamayan bir nesil hangi milletten olursa olsun birlikte bedel öder. O nedenle 'Yeter' diyoruz. Önümüze bakalım, ileriye gidelim. Tarihte başardığımız iş birliği ile anılalım. Bunun için bileği ve zihni güçlü, cesur ve atak ancak aynı zamanda bilge ve vicdanlı olmayı hep birlikte başaralım.
Atak - 10.03.2021
Futbol: UEFA Şampiyonlar Ligi
Karşılaşmaya atak başlayan Borussia Dortmund, 35.
Atak - 09.03.2021
Gençlerbirliği, Fenerbahçe maçının hazırlıklarına başladı
Altyapı antrenörleri Erol Tokgözler, Mehmet Kürşad Koca, Serkan Atak ve İsmail Erel yönetiminde gerçekleştirilen antrenman, ısınma koşusu ve 5'e 2 top kapma oyunuyla başladı.
Atak - 08.03.2021
Chelsea, Everton engelini iki golle geçti
İlk yarıda rakibine oranla daha atak bir oyun sergileyen ev sahibi Chelsea, 31.
Atak - 08.03.2021
BES'te kategorilerine göre en fazla kazandıran fonlar
Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları arasında kategorilere göre günlük en fazla kazandıran fonlar şöyle: Fon Adı Son Fiyat Son Getiri % Emeklilik Fonları (BES) - Borçlanma Araçları Allianz Yaşam ve Em. K.D.B.A. EYF 0,064885 0,24 MetLife Em. ve Hay. K.D.B.A.(ABD Doları 0-5 Yıl)EYF 0,052332 0,23 HEM Kamu Dış Borçlanma Araçları EYF 0,048750 0,22 AvivaSA Em. ve Hay. Özel Sek. Borç. Araç. EYF 0,024603 0,14 ZEM Kamu Dış Borçlanma Araçları EYF 0,052276 0,13 Emeklilik Fonları (BES) - Fon Sepeti Fonları AvivaSA Em. ve Hay. Üçüncü Fon Sepeti EYF 0,009881 0,48 AvivaSA Em. ve Hay. İkinci Fon Sepeti EYF 0,010042 0,29 AvivaSA Em. ve Hay. Birinci Fon Sepeti EYF 0,010099 0,25 Fiba Em. ve Hay. Kare Port. Fon Sepeti EYF 0,018819 0,23 Emeklilik Fonları (BES) - Hisse Senedi Fiba Em. ve Hay. His. Sen. Gr. EYF 0,066125 2,28 AvivaSA Em. ve Hay. Teknoloji Sektörü Yab. Değ. EYF 0,044106 2,26 Fiba Em. ve Hay. His. Sen. EYF 0,129407 0,82 Allianz Yaşam ve Em. Koç İştirak Endeksi EYF 0,057258 0,70 AvivaSA Em. ve Hay. BIST Temettü25 Endeksi EYF 0,058271 0,65 Emeklilik Fonları (BES) - Karma & Esnek Fonlar Fiba Em. ve Hay. Perform Portföy Değ. EYF 0,014351 0,86 Fiba Em. ve Hay. Tacirler Por. Değ. EYF 0,033406 0,86 Fiba Em. ve Hay. Den. Değ. EYF 0,109190 0,69 Fiba Em. ve Hay. Atak Değ.
Atak - 08.03.2021
Samsung'un "Solve for Tomorrow" bilim yarışması kazananları açıklandı
Ortaokul kategorisinde birinciliği "Paniğini Maskele" projesiyle İstanbul Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi'nden Kerem Gelir aldı. Kerem'in panik atak tedavisinde kullanılmak üzere tasarladığı maske, sesli uyarı sistemiyle doğru nefes alıp verme konusunda hastayı yönlendiriyor.
Atak - 08.03.2021
Turistleri cezbeden Ayazini Köyün'deki mağaralar'da "Frigya'nın Kalbi" ilgi gördü
Ankara'dan Ayazini'ye gelen Zuhal Atak da Kapadokya'yı aratmayan tarih kokan köyün turizme kazandırılması için yapılan yatırımların yerinde olduğunu belirterek, burada olmaktan keyif aldığını kaydetti.
Atak - 07.03.2021
TİM Kadın Konseyi üyeleri, video konferanslarla hemcinslerinin iş hayatına katılımını destekliyor
"Kadınlarımızı şiddetten uzak tutmalıyız" Dünya Kadınlar Günü'nü taşıdığı özellik bakımından önemsediğini vurgulayan İnanç, sözlerini şöyle tamamladı: "Kadınlar Günü'nü bir günde kutlamak ülkemizde özellikle kadınların yaşadığı zorluklar içerisinde bana çok sıcak bir gün olarak gelmiyor. O nedenle kadınlarımız şiddetten uzak tutulmalı ve kadına hak ettiği şekilde yer verilmeli. Spor müsabakalarını izledikçe ve oradaki kızlarımızı gördükçe gurur duyuyorum. Bu kızlarımız varsa bu ülkeye hiçbir şey olmaz. Kadınlarımızı güçsüzdür diye çeşitli sebeplerle geri plana atan profilde, atak kızlarımızı ve uluslararası platformlarda çantasını eline almış koşan kızlarımızı gördükçe içim ferahlıyor.
Atak - 07.03.2021
Yazar Duran Boz, "Şimdiki Zaman Şairi Mehmet Akif Ersoy"u anlattı Açıklaması
Ersoy'un Safahat'ın ilk bölümü ve son bölümünün dışında tüm şiirlerinde toplumsal, sosyal meselelere odaklandığına işaret eden Boz, şunları kaydetti: "Son Safahat, Mısır'da yazıp, yayınladığı yani 'Gölgeler' daha çok içe dönük şiirlerken, ilk Safahat doğrudan doğruya ilk sanat macerasında yola çıktığı arayışlarının ürünleri olarak karşımıza çıkarıyor. Fatih Kürsüsü, Süleymaniye Kürsüsü, Berlin Hatıraları ve Necid Çöllerinden Medine'ye ile Asım'ın Nesli, bütün bu şiirlerinde hem neden çözüldüğümüz üzerinde zihin yoruyor hem de bu çözülüşten kurtulmanın, çöküşün dışına çıkmanın nasıl mümkün olacağı noktasında da bize bilgi veriyor aslında. Akif'e göre bizim yıkılışımızın, çözülüşümüzün birtakım sebepleri vardı. Bu yıkılış sebeplerin içerisinde cehalet vardı. İlim yuvası dediğimiz medreseler işlevlerini yerine getiremiyordu." "Akif, Asım'ın Nesli düşüyle büyün hayatını örüyor" Duran Boz, Ersoy'un "Asım'ın Nesli" eserine değinerek, "Akif'in ütopyasını kurduğu, beklediği nesil inanç yönünden sorunsuz olacak. Vücutça sağlam, hassas ve ahlaklı olacak. Ayrıca zamanın ilimleriyle donanmış olacak. Aynı zamanda sabır, atak, cesur, namerde el açmayan, zulmü alkışlamayan, vatanını seven, ümidini hiç kaybetmeyen, kararlı olan, alın terini ortaya koyun bir gençlik ancak Asım'ın Nesli'dir.
Atak - 03.03.2021
Taksimetre satışı ve değişimi hizmeti veren 5 teşebbüsün rekabet soruşturmasında sözlü savunma toplantısı yapıldı
Rekabet Kurulu Başkanı Birol Küle başkanlığında çevrim içi yapılan toplantıya, Atak Taksi Elektronik İç ve Dış Ticaret Ltd.
Atak - 02.03.2021
Köylülerin 'Yerli Elon Musk' dediği maden işçisi traktör yaptı
ZONGULDAK'ın Gökçebey ilçesinde 11 yıllık maden işçisi ortaokul mezunu Gökhan Eroğlu (33), atık malzemelerden ürettiği 2,5 ton yük taşıma kapasiteli tarım aracının ardından şimdi de tekne motorunu revize ederek 5 ton yük taşıyabilen 3 şanzımanlı, toplam 30 ileri 15 geri vitesli dört çekişli traktör yaptı. Köylülerin 'Yerli Elon Musk' diye çağırdığı Gökhan Eroğlu, "Ben bu traktörü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a hediye etmek istiyorum. Bu bizim milli malımız" dedi.  Gökçebey'e bağlı Muharremler köyünde oturan Gökhan Eroğlu, 3 yıl önce atık malzemelerinden 2,5 ton yük taşıyabilen tarım aracı üretti. Motosiklet motoru ve otomobil şanzımanını birleştirerek yaptığı tarım aracı büyük ilgi gördü. Özel bir şirkette maden işçisi olarak çalışan Eroğlu, kendini geliştirerek bu kez traktör imal etmeye karar verdi. Köylülerin ve ailesinin desteğiyle geçen yıl çalışmalara başladı. 3 otomobil şanzımanını birleştiren Eroğlu, 30 ileri 15 geri vitesli 4 çekişli traktörü 20 bin lira maliyet ile yapmayı başardı. 5 ton yük taşıma kapasiteli traktör, tüm arazi şartlarında emsallerinden daha atak ve güçlü olmasıyla dikkat çekti.
Atak - 01.03.2021
Demokrat Parti, Beypazarı'nda kongre hazırlıklarına başladı
Genel, Beypazarı İlçe Başkanı Hüseyin Atak'ın ölümüyle boşalan İlçe Başkanlığı için kongreye gideceklerini söyledi.
Atak - 28.02.2021
Avrupa ve Amerika'nın ilk seri üretim sürücüsüz otobüsü Otonom Atak Electric yollara çıkıyor
Karsan, Amerika ve Avrupa'nın gerçek yol koşullarına hazır ilk Seviye 4 otonom özelliklerine sahip otobüsü Otonom Atak Electric'in teknik detaylarını ve sahip olduğu teknolojileri kamuoyuyla paylaştı.
Atak - 28.02.2021
Alper Atak yeni projesi için imaj yeniledi
Uzun süredir Amerika'da olan oyuncu Alper Atak, İstanbul'a gelir gelmez ayağının tozuyla yeni bir film için el sıkıştığı öğrenildi

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Atak Haberleri | Atak Haber - Haberler - Sayfa 4 - Atak haberleri, son dakika atak haber ve gelişmeleri burada. Jandarmanın düzenlediği operasyonda 60 kilogram bonzai ele geçirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.4.2021 03:23:45. #1.16#

title