Ataç'ın Madenciler Günü Mesajı

Ataç'ın Madenciler Günü Mesajı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Madenciler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Madenciler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Başkan Ataç, emek mücadelesinde iş güvenliğinin göz ardı edilmesinin ve insan yaşamının hiçe sayılmasının maden kazaları ile yüzlerce emekçinin hayatını kaybetmesine yol açtığını kaydetti.

"İş cinayetleri olarak nitelendirebileceğimiz trajik olaylar kar hırsıyla hazırlanan kaçınılmaz sonların "iş kazası" cümlesi ile üstü örtülüyor" diyen Ataç, "Ülkemizde yaşanan her ihmalin sonunda acı tablo kader olarak değerlendirilerek altında yatan ihmaller zinciri unutturulmaya çalışılıyor. Yerin derinliklerinde ciddi bir iş organizasyonu gerektiren madencilikte işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin eksiksiz yerine getirilmesi yaşanacak felaketlerin önlenmesinde en etkin çözüm olmakla birlikte kanuni yaptırımların ve denetimlerin uygulanması da önemli bir güvencedir. Ülkemizde gerçekleşen maden kazaları ve buna bağlı olarak hayatını kaybeden emekçilerimize bir kez daha Allah'tan rahmet acılı ailelerine başsağlığı diliyor ve iş cinayetlerinde ölümü kader değil ihmal getirir sözleri ile 4 Aralık Dünya Madenciler Günü'nü kutluyorum" ifadelerini kullandı. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title