Ata'yı Anma Spil Dağı Zirve Tırmanışı Yapıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Ata'yı Anma Spil Dağı Zirve Tırmanışı Yapıldı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Ata'yı Anma Spil Dağı Zirve Tırmanışı Yapıldı

Türkiye Dağcılık Federasyonu Manisa İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan “Ata’yı Anma ve Spil Dağı Zirve Tırmanışı”, Manisa’dan 196 sporcunun katılımıyla başarılı bir şekilde tamamlandı.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Manisa İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan "Ata'yı Anma ve Spil Dağı Zirve Tırmanışı", Manisa'dan 196 sporcunun katılımıyla başarılı bir şekilde tamamlandı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 77. yılının anısına planlanan Spil Dağı zirve tırmanışı, Türkiye Dağcılık Federasyonu Manisa İl Temsilcisi Fuat Kuloğlu'nun liderliğinde Niobe Ağlayan Kaya antik tiyatrosu önünde ekiplerin toplanması ile birlikte başladı. Faaliyete; Manisa Tenis Dağcılık Spor Kulübü, Turgutlu Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (TURDAK), Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (MADAK), Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü kulüpleriyle, Fırtına Dağcılık, Anemon Doğa Dostları, Magnesia Doğa Sevenler grupları katıldı. 08.30'da Niobe Ağlayan Kaya önünden Mevlevihane istikametine doğru yürüyüşe başlayan grup, Mevlevihane'nin üst kısmından patikaya girerek zirveye doğru hareket etti. Saat 10.00'da Spil Dağı'nın kuzey yüzü istikametinde bulunan Armutsuyu mevkiinde ekipler ikiye ayrılıp 2 farklı rotadan zirve tırmanışını sürdürdü. Saat 13.00 civarında ekipler Spil Dağı'nın 1517 metre yüksekliğindeki zirvesinde buluştular. Zirvede, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla birlikte sporcular, at alanına doğru harekete geçerek faaliyet başarılı bir şekilde tamamladı. Bu etkinliğin geleneksel hale getirileceği belirtilirken, etkinliğin her yıl 10 Kasım'a en yakın Pazar günü gerçekleştirileceği bildirildi. - MANİSA

Ata'yı Anma Spil Dağı Zirve Tırmanışı Yapıldı

Ata'yı Anma Spil Dağı Zirve Tırmanışı Yapıldı

Ata'yı Anma Spil Dağı Zirve Tırmanışı Yapıldı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500