At Yaylası Haberleri

At Yaylası haber, At Yaylası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

At Yaylası - 28.01.2021
Karayolları ekipleri Beypazarı'nda karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor
Kar yağışının yoğun olduğu bölgelerden Beypazarı-Mihalıççık arası 1650 rakımlı Kartal geçişinde, Nallıhan- Göynük arası ulaşımı sağlayan 170-01 kontra kesim nolu karayolunun 1180 Meyitler geçidi ile 1270 rakımlı At Yaylası geçidinde yol ulaşıma açık.
At Yaylası - 15.12.2020
Bolu'daki yaylalarda mera arazileri işgalden kurtarılıyor
Bolu Belediye Başkanlığı tarafından At Yaylası mevkisinde 7 yerleşkede 280 kaçak ihata/çit ve 6 yapı, İl Özel İdaresi tarafından 73 yaylada 775 kaçak ihata/çit ve 52 yapıyla ilgili işlem yapıldığı aktarılarak, "İl genelinde toplamda 80 yaylada 1113 işlem yapılıp 1492 dekar mera arazisi işgalden kurtarılarak hayvan sahiplerinin kullanımına sunulmuştur.
At Yaylası - 02.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 12
'HİÇBİR HAYVANCI BARINAĞI YIKTIRILMADI' Açıklamada, yaylalardaki mera işgalleri ve kaçak yapılaşmanın önüne geçmek amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile Valilik tarafından değişik zamanlarda ilgili kişi ve kurumlarla çalışmaların yapıldığı aklatılarak, şu ifadeler kullanıldı: "Valiliğimiz, yazışmalarında sadece bir meranın değil, daima tüm meraların korunmasını istemiştir. Son günlerde At Yaylası'nda ve diğer yaylalarda yapılan çalışmalar, şikayet üzerine tespit edilen kaçak inşaat ve çitleri kapsamaktadır.
At Yaylası - 02.12.2020
Bolu'da yaylada yıkım gerginliği (2)
'HİÇBİR HAYVANCI BARINAĞI YIKTIRILMADI' Açıklamada, yaylalardaki mera işgalleri ve kaçak yapılaşmanın önüne geçmek amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ile Valilik tarafından değişik zamanlarda ilgili kişi ve kurumlarla çalışmaların yapıldığı aklatılarak, şu ifadeler kullanıldı: "Valiliğimiz, yazışmalarında sadece bir meranın değil, daima tüm meraların korunmasını istemiştir. Son günlerde At Yaylası'nda ve diğer yaylalarda yapılan çalışmalar, şikayet üzerine tespit edilen kaçak inşaat ve çitleri kapsamaktadır.
At Yaylası - 30.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
Yaylada ormanlık alan çöplüğe döndüBOLU'nun doğa harikası bölgelerinden biri olan At Yaylası'nda ormanlık alana bırakılan çöpler, kirlilik oluşturdu.
At Yaylası - 27.11.2020
Bolu Valisi Ümit'ten mera işgalleri ve kaçak yapılar hakkında açıklama
Ümit, aralık ayının sonuna kadar, mera ve yaylalarda hayvanların otlamasına mani olacak her türlü duvar ve çit gibi yapıların kaldırılacağını anlatarak, "Bizim amacımız kimsenin hatasını kusurunu aramak değil ancak bol miktarda şikayetler alıyoruz. At Yaylası'nda kaldırılan 20 çitin arkasından 104 dönüm işgal edilmiş mera çıktı.
At Yaylası - 16.06.2020
Bolu Valisi Ümit'ten yaylalardaki kaçak bahçe çitlerinin yıkılmasına ilişkin açıklama
Güvenlik ve organizasyon konusunda ilgili kurumların da görev aldığını belirten Vali Ümit, "Mevzuat gereğince belediye sınırları içinde meralarda yaşanan işgallerin kaldırılması belediyelerin görevidir. At Yaylası belediye mücavir alanı içindedir.
At Yaylası - 07.07.2019
Doğa harikası At Yaylası'na demir kapılı önlem
BOLU'da, turizm açısından büyük önem taşıyan At Yaylası'nın korunması amacıyla Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından bölgeye giriş yapılan 3 noktaya sadece yetkili kişiler tarafından açılabilen 3 demir kapı konuldu.
At Yaylası - 07.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 3
Haber- Kamera: Burhan CEYHAN / AYDIN,   ==================== Doğa harikası At Yaylası'na demir kapılı önlem BOLU'da, vatandaşların sık sık ziyaret ettiği ve turizm açısından büyük önem taşıyan At Yaylası'nın korunması amacıyla Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından At Yaylası'na giriş yapılan 3 noktaya sadece yetkili kişiler tarafından açılabilen 3 demir kapı konuldu.
At Yaylası - 05.02.2019
Süphan Dağı'na Zirve Tırmanışı
İlçeye bağlı Aydınlar beldesinden tırmanışa geçen dağcılar, deniz seviyesinden 2 bin 200 metre yüksekliğindeki At Yaylası'na kamp kurdu.
At Yaylası - 05.02.2019
Eksi 30'da Süphan Dağı'na Tırmandılar
Van Gölü'nün kuzeyinde, Van, Bitlis, Ağrı ve Muş'a sınırı olan Süphan Dağı'na 1 Şubat günü Bitlis'in Adilcevaz ilçesinden arabalarla hareket eden dağcılar, deniz seviyesinden 2 bin 550 metre yüksekliğe kamp kurdu. Volkanik bir dağ olan ve karla kaplı bulunan Süphan'a At Yaylası'ndan saat 05.
At Yaylası - 13.12.2018
Jandarma, Otomobilden Yardım Çağrısında Bulunan Sürücüyü Arıyor (2)
ALMAN FİRMA, OTOMOBİLİN BİLGİLERİNİ VERMİYOR Bolu'da 'imdat' sinyali' gönderen otomobilin arama çalışmaları, Almanya'dan verilen koordinatlar doğrultusunda 5 kilometrelik alanda 30 personel ile sürdürülüyor. Ancak üretici Alman firması,  jandarma ekiplerine, 'imdat sinyali' verilen otomobilin plakası, şase bilgisi ve motor numarası ile araç sahibinin kimlik bilgilerini, 'kişisel bilgileri korunma' gerekçesiyle paylaşmıyor. Alman firma, Bolu Jandarma Komutanlığı ekiplerine, Berlin Cumhuriyet Savcılığı ile irtibata geçilip, gerekli izinlerin alınmasının ardından istenilen bilgilerin verilebileceğini bildirdi. Jandarmanın, firma yetkililerini ikna çabaları sürerken, AFAD ekipleri ve köylüler de arama çalışmalarına destek veriyor.  Bolu'da bir otomobilden gönderilen imdat sinyali üzerine Alman firma, İl Jandarma Komutanlığı ile irtibata geçmiş, bildirdiği koordinatlar doğrultusunda Tokadi Hayrettin ve At Yaylası civarında arama çalışması başlatılmıştı.
At Yaylası - 28.05.2018
Tarlalara İnen Domuz Sürüsü Amatör Kamerada
Ormanda otomobiliyle seyir halinde olan Kılıçarslan Mahallesi Muhtarı Volkan Türk, At Yaylası mevkiindeki patika yoldan sürü halinde aşağı inen yaban domuzları ve yavrularını cep telefonu ile kaydetti.
At Yaylası - 28.05.2018
Bolu'da Domuz Sürüsü Amatör Kamerada
Bolu'nun At Yaylası mevkiinde ormanlık alandaki patika yolda koşan yaban domuzu sürüsü cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.
At Yaylası - 20.02.2018
Emeklilik Mesaisine Sokak Hayvanlarıyla Başlıyor
"Keşke herkes evinin önündeki hayvanlara baksa" Erkan, her ay yaklaşık 12-13 torba kuru mama aldığını ve bunun yanı sıra kasaplardan et ve tavuk parçaları alarak hayvanlar için çorba yaptığını da dile getirerek, "Bazen et ile çorba pişirerek, bazen de pişirmeden veriyorum. Bunun yanında her gün yaklaşık 20 poğaça veriyorum hayvanlara. Maliyeti benzini de sayarsak bin 700 lira oluyor. Her sabah 3-4 mahalle geziyorum. Akpınar Mahallesi, Borazanlar Mahallesi ve Organize Sanayi Bölgesi ile At Yaylası'nın altında bulunan köpekleri besliyorum.
At Yaylası - 04.02.2018
Süphan Dağı Kış Tırmanışında 28 Dağcı Zirve Yaptı
TÜRKİYE Dağcılık Federasyonu antrenörlerinden Adem Gül yönetiminde 28 dağcı, deniz seviyesinden 4 bin 58 metre yükseklikteki Süphan Dağı'na kış tırmanışı gerçekleştirdi.  Van Gölü'nün kuzeyinde, Van, Bitlis, Ağrı ve Muş'a sınırı olan Süphan Dağı'na 1 Şubat günü Bitlis'in Adilcevaz ilçesinden araçlarla hareket eden dağcılar, deniz seviyesinden 2 bin 200 metre yüksekliğe kamp kurdu. Volkanik bir dağ olan ve karla kaplı bulunan Süphan'a At Yaylası'ndaki 2 günlük kampın ardından  tırmanışa geçen TDF Antrenörü ve Süphan Doğa Sporları Derneği Başkanı Adem Gül yönetimindeki dağcılar, Süphan Dağı'nın zirvesine çıktı.
At Yaylası - 01.02.2018
40 Dağcı, 4 Bin 58 Rakımlı Süphan Dağı'na Tırmanacak
Tırmanış öncesi açıklamalarda bulunan SUPHANDOSD Kulübü Başkanı Adem Gül, Süphan Dağı'na önemli bir tırmanış yapacaklarını belirterek, "Türkiye Dağcılık Federasyonu'nun 2018 faaliyet programında yer alan Süphan Dağı kış tırmanışı faaliyetimiz başladı. Bugünkü programımız, buradan Aydınlar Beldesi Kışkıllı köyüne hareket edip oradan da Süphan Dağı'nın 2 bin 700 metresinde bulunan At Yaylası'nda kamp kuracağız.
At Yaylası - 19.01.2018
Ormanlara Etçil Hayvanlar İçin Sakatat Bırakıldı
Bolu'da, kar yağışıyla ormanlar beyaz örtüyle kaplandı. Kar kalınlığının 50 santimetreyi bulduğu ormanlarda, etçil hayvanlar için sakatat bırakıldı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Bolu Şubesi görevlileri, Aladağ, At Yaylası, Yedigöller ve Abant'ın çevresindeki ormanlık alanlara getirdikleri sakatatları ormanın iç kısımlarına taşıdı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: At Yaylası Haberleri | At Yaylası Haber - Haberler - At Yaylası haberleri, son dakika at yaylası haber ve gelişmeleri burada. Karayolları ekipleri Beypazarı'nda karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 21:21:17. #1.16#
title