Asya Haberleri

Asya haber, Asya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Asya - 24.9.2020
Borsa güne düşüşle başladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,43 azalışla 1.097,87 puandan başladı.
Asya - 23.9.2020
Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhammedov BM Genel Kurulu'na video mesajla hitap etti
Afganistan sorunu Orta Asya bölgesinde barış, güvenlik ve kalkınmanın Afganistan'daki durumun çözümüne bağlı olduğunu kaydeden Berdimuhammedov, "Türkmenistan'ın bu konudaki tutumu belli ve değişmedi, müzakere sürecine alternatif yoktur.
Asya - 23.9.2020
Muş'ta kovid- 19 denetimi yapıldı
Vali İlker Gündüzöz, Belediye Başkanı Feyat Asya, Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş ve Jandarma Komutanı Albay İlhan Şen ve kurum amirleri ile denetimlerde bulundu.
Asya - 23.9.2020
Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev BM Genel Kurulu'na ilk kez Özbekçe hitap etti Açıklaması
"Dünya Medeniyetlerinin Kavşağındaki Orta Asya" günümüzde Orta Asya bölgesinde köklü değişikliklerin yaşandığını, ülkeler arasındaki ilişkilerde iyi komşuluk ve karşılıklı güven, dostluk ve saygı ortamının yaratıldığını ve Orta Asya Devlet Başkanlarının düzenli istişare toplantılarının yapıldığını ifade eden Mirziyoyev, günümüzde Orta Asya ülkelerinin bölgenin küresel ekonomik, ulaşım ve transit koridorlarına entegrasyonunu derinleştirmek gibi önemli bir stratejik görevle karşı karşıya olduğunu kaydetti.
Asya - 23.9.2020
Son dakika haber | TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, TRT'nin yeni strateji ve vizyonunu anlattı Açıklaması
Son dakika gündem haberi: TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Asya'da, Balkanlar'da, Güney Amerika'da TRT'nin sadece dizilerinin değil, belgesel ve çocuk içeriklerinin de çok etkin olduğunu belirterek, "Hepsini bir araya getirdiğimizde ortaya şu çıkıyor, bizim artık TRT olarak hedefimiz, uluslararası bir etki oluşturmak olmalı.
Asya - 23.9.2020
Adana'da ByLock kullanıcısı FETÖ sanığı çift hakim karşısında
Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı ise sanık H.M'nin 2 telefon hattı üzerinden ByLock kullanıcısı olması, örgüt elebaşının talimatı sonrası örgütün finans kuruluşu Bank Asya'da katılım hesabı açtırması, örgüt içerisinde "İbrahim" kod adını kullanması, TSK içerisindeki örgüt mensuplarını ankesörlü telefonlardan ardışık olarak araması, örgütsel hiyerarşide askeri öğrencilerden sorumlu mahrem imam olarak görev yapması dikkate alınarak üst sınırdan cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.
Asya - 23.9.2020
Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19'a dair gelişmeler
Asya-Pasifik ülkelerinden Endonezya, Malezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları, normalleşme sürecinde artmaya devam ediyor.
Asya - 23.9.2020
Afrika Birliği çocuk işçiliğini sonlandırmak için 10 yıllık eylem planı başlattı
Uluslararası Çalışma Örgütüne (ILO) göre, dünyada çocuk işçilerin neredeyse yarısı Afrika'da, 62,1 milyonu Asya ve Pasifik'te, 10,7 milyonu Amerika'da, 1,2 milyonu Arap ülkelerinde ve 5,5 milyonu Avrupa ve Orta Asya'da bulunuyor.
Asya - 23.9.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Keşmir'in umutsuz halkına ümit verdi
Gerçeklerin bir ifadesi olarak Keşmir'e yaptığı atıfta Erdoğan şunları kaydetti: "Güney Asya'nın istikrar ve barışı için de kilit önem taşıyan Keşmir sorunu, halen acil çözüm bekleyen bir konudur.
Asya - 23.9.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Çin Ulusal Sağlık Komisyonundan yapılan açıklamaya göre, Çin ana karasında son 24 saatte tamamı yurt dışı kaynaklı 10 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi.
Asya - 23.9.2020
AmCham Türkiye, Türk KOBİ'lerinin e-ihracatla küresel tedarik zincirine katılımını destekliyor
Kovid öncesi e-ticaret büyümesi yüzde 57 iken, Covid döneminde e-ticaretteki büyüme yüzde 159'lara ulaştı ve yeni normal diye adlandırdığımız Haziran sonrası dönemde ise yüzde 123'ler seviyesinde büyümeye devam etti. Özellikle Asya ve ABD'de ön plana çıkan abonelik servisleri, artırılmış gerçeklik, canlı yayın alışverişi, taze gıdanın yükselişi, sosyal medyayla e-ticaretin iç içe geçmesi, temassız ödeme, hızlı teslimat, yapay zeka kullanımı ve ses komutuyla alışveriş önümüzdeki dönemde küresel olarak e-ticareti etkileyeceğini öngördüğümüz trendleri oluşturuyor.
Asya - 23.9.2020
Uzmanından kambu çayı tavsiyesi
Gençyürek, Doğu Asya menşeili kombu çayının, kombucha denilen çay mantarıyla hazırlandığını aktararak, "Kombuça veya Kombu çayı probiyotik kaynağıdır.
Asya - 23.9.2020
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsalarında karışık bir seyir izlendi.
Asya - 23.9.2020
Asya ülkelerinde koronavirüs bilançosu açıklandı
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 975 bin 541'e yükseldi.
Asya - 23.9.2020
Son dakika haber: Küresel piyasalar imalat sanayi verilerine odaklandı
Asya borsalarında, uzun tatil arasından sonra bugün işleme açılan Japonya borsasında Nikkei 225 endeksi kapanışa yakın yüzde 0,1 değer kaybederken, Çin'de Şanghay bileşik endeksi yüzde 0,1, Güney Kore'de Kospi endeksi yüzde 0,3 yükseldi.
Asya - 23.9.2020
Son dakika haberi | Endonezya Devlet Başkanı Widodo: "Tüm ülkeler Kovid-19 aşısı için eşit erişime sahip olmalı"
Widodo ayrıca Güneydoğu Asya Uluslar Birliğinin (ASEAN) bölgesel barış ve istikrarının korunmasına ilişkin kararlığını yineledi.
Asya - 23.9.2020
Facebook, ABD ve Filipinler'de siyasi içerikli bazı hesapları kapattı
Gleicher, Asya ve Amerikan siyasetine müdahale niyeti taşıyan hesaplardan bir kısmının Filipinler'de yoğun takipçisi olduğunu, bunların, Çin'in Güney Çin Denizindeki tartışmalı faaliyetlerini ve Filipinler'in ulusal lideri Rodrigo Duterte'yi destekleyen paylaşımlarda bulunduğunu belirtti.
Asya - 22.9.2020
Dünya Keşmir Farkındalık Forumu Genel Sekreteri'nden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür Açıklaması
Erdoğan BM Genel Kurulunda, Güney Asya'nın istikrar ve barışı için de kilit önem taşıyan Keşmir sorununun da halen çözüm beklediğine işaret etmiş, Cammu-Keşmir'in özel statüsünün ilgasının ardından atılan adımların sorunu daha da karmaşık hale getirdiğini söylemişti.
Asya - 22.9.2020
Güney Kore'den Kore Yarımadası'nda "savaşa son verme" çağrısı
Kore Yarımadası'nda barışın sağlanmasının Kuzeydoğu Asya'ya barış getireceğini ve aynı zamanda dünya düzenine olumlu katkılar sunacağını belirten Moon, "Bunun da savaşa bir son vermekle başladığına inanıyorum.
Asya - 22.9.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, MKYK toplantısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (5)
Çelik, buna karşılık Borell'in Türkiye'yi Rusya ve Çin'le imparatorluk arayışında göstermesini Türkiye'yi olumsuz etiketleme olarak nitelendirerek sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye BM üyesi, egemen bir devlettir. Türkiye'nin rejimi tanımı anayasasında yazılıdır. Unutmasınlar ki Türkiye bir NATO üyesidir. AB ile tam üyelik müzakereleri yürüten bir ülkedir. OECD üyesidir. AB ile ilgisi olmayan Çin ve Rusya ile aynı kategoride değerlendirmek Borell'in vizyonuna uymamış, yakışmamıştır. Bu imparatorluk meselesi şöyle oluyor, herkes kendi tarihi havzasında ilgilenmek konusunda bir faaliyet içerisine girmeyi bir hak görüyor. Fakat Türkiye kendi tarihsel havzasıyla canlı ilişkiler kurmaya başladığı zaman 'eksen kayması' ve 'imparatorluk arayışı' ile suçlanıyor. Afrika ile ilgilenmeyelim, Asya ile ilgilenmeyelim, Orta Doğu ile ilgilenmeyelim, Balkanlara hiç uğramayalım istiyorlar.
Asya - 22.9.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu'na seslendi: (2)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, insanlığın kanayan yarası olan Filistin'deki işgal ve zülüm düzeninin, vicdanları acıtmaya devam ettiğinin altını çizerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Üç büyük dinin kutsallarına ev sahipliği yapan Kudüs'ün mahremiyetine uzanan kirli el, cüretini giderek artırıyor. Filistin halkı, İsrail'in tüm baskı, şiddet ve yıldırma politikalarına yarım asırdan uzun bir süredir göğüs geriyor. 'Asrın Anlaşması' adı altında Filistin tarafına dayatılmaya çalışılan teslimiyet belgesi reddedilince, İsrail bu kez işbirlikçilerinin yardımıyla kaleyi içeriden fethetme girişimlerine hız vermiştir. Türkiye olarak Filistin halkının rıza göstermediği hiçbir plana destek vermeyeceğiz. Kimi bölge ülkelerinin bu oyuna ortak olması, İsrail'in temel uluslararası parametreleri aşındırma çabalarına hizmet etmenin ötesinde anlam taşımıyor. Birleşmiş Milletler kararları ve uluslararası hukukun hilafına Kudüs'te Büyükelçilik açma niyetini beyan eden ülkeler, bu tavırlarıyla sadece ihtilafın daha da çetrefil hale gelmesine hizmet ediyor. Filistin meselesi, ancak 1967 sınırları temelinde başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız, egemen ve coğrafi devamlılık içinde bir Filistin Devleti'nin kurulmasıyla çözülebilir. Bunun dışındaki çözüm arayışları beyhudedir, tek taraflıdır, adaletsizdir." "En büyük engel olduğunu bir kez daha ispatladı" Temmuz ayında Azerbaycan topraklarına saldıran Ermenistan'ın, Güney Kafkasya'da kalıcı barış ve istikrarın önündeki en büyük engel olduğunu bir kez daha ispatladığını ifade eden Erdoğan, Yukarı Karabağ sorunu başta olmak üzere bölgedeki ihtilafların, Azerbaycan ve Gürcistan'ın toprak bütünlüğü ve egemenliği ile Birleşmiş Milletler ve AGİT kararları doğrultusunda bir an evvel çözülmesinden yana olduklarını söyledi.
Asya - 22.9.2020
Pakistan ve Hindistan BM'nin 75. kuruluş yıl dönümünde birbirlerini terörizmle suçladı
Pakistan'ın BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Münir Ekram, Hindistan'ı Güney Asya'da "terörizmin anası" olmakla itham etti.
Asya - 22.9.2020
Son dakika! Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Bir son dakika haberine göre Asya-Pasifik ülkelerinden Endonezya, Malezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları artmaya devam ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Asya Haberleri | Asya Haber - Haberler - Sayfa 9 - Asya haberleri, son dakika asya haber ve gelişmeleri burada. Son Dakika: Asya borsaları karışık seyretti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 04:20:15. #1.14#
title