Asya Haberleri

Asya haber, Asya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Asya - 27.9.2020
Muş Belediyesi meslek kursları ile kadınlara iş imkânı sağlıyor
Muş Belediyesi, İŞKUR ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yeni bir kurs daha açıldı. Muş Belediyesi'ne ait kadın kültür merkezi ve bilgi evlerinde düzenlenen kurs ve etkinliklere yenisi eklendi. Kadın vatandaşlara yönelik açılan güzellik ve saç bakım kursu yoğun ilgi görüyor. Porsor Ana Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen kursta kadın vatandaşlar hem meslek sahibi oluyor hem de alacakları sertifikalarla kendi işyerlerini açma imkanına sahip oluyorlar. 12 kursiyerin bulunduğu güzellik ve saç bakım kursu 25 Kasım tarihine kadar devam edecek. Korona virüs salgını dolayısıyla kursiyer sayısının kısıtlı tutulduğu kurslarda yine pandemi tedbirleri alınarak icra ediliyor. Meslek kursları ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, "Muş Belediyesi olarak şehrin genelinde yürüttüğümüz alt ve üstyapı çalışmalarının yanı sıra vatandaşlarımızı ihya edecek, onlara katkı sağlayacak sosyal faaliyetleri de aksatmamaya özen gösteriyoruz.
Asya - 27.9.2020
Yaban keçileri foto kapanlara takıldı
Yaban keçisi yada bilinen diğer adı ile dağ keçileri, Avrupa, Anadolu, Orta Doğu ve Orta Asya'da yaşayan bir keçi türü.
Asya - 26.9.2020
Malezya Başbakanı Muhyiddin, BM'de Filistin ve Arakan sorunlarına değindi
"İsrail hukuksuz yerleşim faaliyetlerini durdurmalı" BM'nin, Filistin'de kalıcı barışın sağlanması konusunda başarılı olamadığını savunan Malezya Başbakanı, barış ortamının sağlanması için yapılması gerekenlere dair şunları söyledi: "Evvela İsrail bütün hukuksuz yerleşim faaliyetlerini durdurmalıdır. İkinci olarak askerlerini işgal altındaki Filistin toprakları ve çevresindeki Arap devletlerinden çekmelidir. Üçüncü olarak Filistinli mültecilerin anavatanlarına geri dönmesini ve mülklerine tekrardan sahip olmasını sağlamalıdır. Dördüncü olarak da Kudüs'teki statüsünü gözden geçirmelidir. Sonuncu olarak da İsrail, inandırıcılığını yeniden temin etmeli ve Filistin ile müzakere masasına dönmelidir." Muhyiddin, Myanmar'dan kaçan Arakanlı Müslüman mültecilere dair Malezya'nın büyük sorumluluklar aldığını kaydederek, "Malezya, Güneydoğu Asya'da en fazla Arakanlı mülteciye ev sahipliği yapan ülke konumundadır.
Asya - 26.9.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep 300 Fabrika Toplu Açılış Töreni'nde konuştu: (1)
"Gösterdiğimiz örneklerin başında Gaziantep geliyor" Her bir firmanın, sanayi tesisinin, Gaziantep'in yüzünü ağarttığı kadar, 83 milyonun tamamıyla birlikte Türkiye için de gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti: "Gerek ülkemizdeki yatırımcılara, gerekse dünyanın farklı köşelerinde bir araya geldiğimiz iş insanlarına gösterdiğimiz örneklerin başında Gaziantep geliyor. Afrika'dan Ortadoğu'ya, Avrupa'dan Asya ve Amerika'ya kadar dünyanın 100'ü aşkın ülkesinde sizlerin ürünleriyle karşılaşıyoruz.
Asya - 26.9.2020
Son dakika haberi | Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19'a dair gelişmeler
Son dakika haberi... Asya-Pasifik ülkelerinden Endonezya, Malezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları artıyor.
Asya - 26.9.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış Asya-Pasifik ülkelerinde sürüyor.
Asya - 26.9.2020
"Ambalaj Ay Yıldızları 2020 Yarışması"nda finalistler belli oldu
Sarıbekir, şunları kaydetti: "Yarışmamızı marka sahiplerine, tasarımcılara ve ambalaj üreticilerine uluslararası pazarlarda rekabet gücü kazandırmak için başlattık. Firmalar yurt içinde ve yurt dışında ürettikleri ve piyasaya sürdükleri ürünlerin doğru, özgün ve katma değer yaratan uygulamaları ile yarışmamızda başarılı oluyor. Bu dönemde böylesi yoğun bir ilgiyle karşılaşmak yarışmamıza verilen değerin en büyük göstergesidir. Yarışmamız 2015 yılından beri yurt dışından da başvuru kabul ediyor. Bu yıl bir ödülümüz yurt dışına gitti. Türkiye'yi ambalajda sadece Avrasya bölgesinde değil, dünyada bir çekim merkezi haline getirmek hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Asya - 26.9.2020
Asya ülkelerinde koronavirüs bilançosu açıklandı
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 993 bin 540'a yükseldi.
Asya - 25.9.2020
İngiltere, Uygur Özerk Bölgesinin BM'ye açılmasını istedi
İngiltere'nin Güney Asya ve İngiliz Milletler Topluluğundan Sorumlu Devlet Bakanı Lord Tarık Ahmed, BM İnsan Hakları Konseyinde Çin hakkında konuştu.
Asya - 25.9.2020
Malezya, Endonezya ve Japonya'da Kovid-19'a dair gelişmeler
Asya-Pasifik ülkelerinden Malezya, Endonezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları, normalleşme sürecine rağmen artmaya devam ediyor.
Asya - 25.9.2020
Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi büyümeye devam edecek
Hai, ürünlerin ve çözümlerin sadece Türkiye'de kullanılmadığını, yurt dışında da satıldığını ifade ederek şunları kaydetti: "Çözümlerimiz 30'dan fazla ülkede 40 kurumsal müşteri tarafından kullanıldı. Ümraniye'deki merkezimizde Türk mühendisler tarafından üretilen teknolojiler, Avrupa'dan Güney Amerika'ya, Orta Doğu'dan Asya'ya dünyanın her yerinde kullanılmaktadır.
Asya - 25.9.2020
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Türk Dil Bayramı" mesajı Açıklaması
Türkiye ile birlikte Avrupa'dan Asya'nın derinliklerine kadar geniş bir coğrafyada konuşulan Türk dilinin önemi her geçen gün daha iyi idrak edilmektedir.
Asya - 25.9.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış Asya-Pasifik ülkelerinde sürüyor.
Asya - 25.9.2020
Son Dakika: Asya borsaları karışık seyretti
Son dakika ekonomi haberine göre Asya borsalarında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarındaki artışa paralel uygulanmaya başlayan yeni tedbirler, ABD-Çin gerilimi ve aşı çalışmalarına ilişkin haber akışı ile karışık bir seyir izlendi.
Asya - 25.9.2020
Son dakika haber... Asya ülkelerinde koronavirüs bilançosu açıklandı
Son dakika habere göre Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 987 bin 813'e yükseldi.
Asya - 25.9.2020
Küresel piyasalar yön arayışında
Bugün Asya borsalarında karışık bir seyir izleniyor.
Asya - 24.9.2020
Malezya, Endonezya ve Japonya'da Kovid-19'a dair gelişmeler
Asya-Pasifik ülkelerinden Malezya, Endonezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları, normalleşme sürecinde artmaya devam ediyor.
Asya - 24.9.2020
Muş'ta Kent Meydanı Projesi devam ediyor
Belediye Başkanı Feyat Asya, çalışmaların yürütüldüğü alanlarda incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.
Asya - 24.9.2020
FAO: "Küresel tarım ve gıda ticareti 1995-2018 döneminde iki kattan fazla arttı"
Tarımsal gıda ticaretinin büyük bölümünün işlenmiş gıda ürünlerinden oluştuğu belirtilen raporda, bölgelere göre ticaret eğilimlerine ilişkin şunlar kaydedildi: "Avrupa ve Orta Asya ile Doğu Asya ve Pasifik'teki ülkeler aynı bölgeler içinde ticaret yapma eğilimindeyken, Güney Asya, Latin Amerika ve Karayipler, Sahra altı Afrika, Kuzey Amerika, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'daki ülkeler küresel olarak daha çok ticaret yapıyor.
Asya - 24.9.2020
Çavuşoğlu, "Asya'da İşbirliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı"na katıldı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, video konferans yöntemiyle düzenlenen "Asya'da Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı (CICA) Dışişleri Bakanları Özel Toplantısı"na katıldı.
Asya - 24.9.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Çin Ulusal Sağlık Komisyonundan yapılan açıklamaya göre, Çin ana karasında son 24 saatte tamamı yurt dışı kaynaklı 7 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi.
Asya - 24.9.2020
Siber güvenlik yatırımları trilyon dolara koşuyor
ABD merkezli işlemler,12,9 milyar dolarlık yatırımla toplam yatırımların en büyük kısmını oluşturuyor. Yatırımlarda Asya Pasifik bölgesinin 8,1 milyar dolar, EMEA'nın ise 4,6 milyar dolar payı var.
Asya - 24.9.2020
LG Electronics, 2020 K serisini genişletiyor
LG Electronics'in (LG), fiyat, yükseltilmiş özellikler, işlevsellik ve birinci sınıf tasarımla genişlettiği, 2020 K serisi serisi önümüzdeki aydan itibaren Avrupa'da, ardından Asya, Latin Amerika ve Orta Doğu'daki kilit pazarlarda satışa çıkacak.
Asya - 24.9.2020
Asya borsaları geriledi
Asya borsalarında negatif veriler ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarındaki artışın etkisiyle satış ağırlıklı bir seyir izlendi.
Asya - 24.9.2020
Son dakika haber... Çin, Kovid-19 nedeniyle yabancı ülke vatandaşlarına getirilen giriş yasağını kaldırdı
Dışişleri Bakanlığı 10 Ağustos'ta İngiltere'den Arnavutluk'a kadar 36 Avrupa ülkesinin, 27 Ağustos'ta ise Japonya'dan Doğu Timor'a kadar 13 Asya-Pasifik ülkesinin vatandaşlarına sınırlarını açtığını duyurmuştu.
Asya - 24.9.2020
Son Dakika: Asya ülkelerinde koronavirüs bilançosu açıklandı
Son dakika dünya haberi: Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 982 bin 20'ye yükseldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Asya Haberleri | Asya Haber - Haberler - Sayfa 8 - Asya haberleri, son dakika asya haber ve gelişmeleri burada. Sadakatsiz tanıtımında Melis Sezen'e tam puan!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 04:08:07. #1.14#
title