Asya Haberleri

Asya haber, Asya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Asya - 3.10.2020
Asya ülkelerinde koronavirüs bilançosu açıklandı
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 1 milyon 33 bin 235'e yükseldi.
Asya - 2.10.2020
Son dakika haberi | Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Bir son dakika haberine göre Asya-Pasifik ülkelerinden Endonezya, Malezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları, normalleşme sürecinde artmaya devam ediyor.
Asya - 2.10.2020
Konya 2020 yılında da ihracat hedeflerine ilerliyor
"Online B2B programları katkı sağladı" Başkan Öztürk, Konya Ticaret Odası olarak salgın sürecinde sürekli olarak ihracatçı firmalarla durum değerlendirmek amacıyla istişare toplantıları düzenleyerek yılın ikinci yarısı için yol haritası üzerinde çalıştıklarını kaydederek, "Bununla birlikte ihracatta sanal ticaret heyetleri ile çıkış yakalamak için üyelerimizin katılımıyla Online B2B programları başlattık. Yıl içerisinde Orta Asya, Avrupa, Orta ve Güney Amerika, Kuzey Afrika gibi bölgelerden ülkelerle online B2B organizasyonları programlayarak her ay bir ülke ile Konyalı ihracatçıları sanal ticaret heyetleri ile buluşturduk.
Asya - 2.10.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış Asya-Pasifik ülkelerinde sürüyor.
Asya - 2.10.2020
Şişecam üç kategoride "ihracat şampiyonu" oldu
Cam sanayisinin yanı sıra soda ve krom bileşiklerini kapsayan kimyasallar alanında küresel bir oyuncu olan Şişecam, Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği (ÇCSİB) tarafından gerçekleştirilen 2019 İhracat Şampiyonları Ödül Töreni'nde "Düzcam", "Cam Ev Eşyası" ve "Cam Ambalaj" kategorilerinde birincilik ödülünü aldı. Bu yıl online olarak gerçekleştirilen ödül törenine, Şişecam'ı temsilen Şişecam Kurumsal Yönetim ve Uyum Koordinatörü Başak Öge katıldı. Açıklamaya göre, şişecam otomotiv, maden, enerji ve geri dönüşüm iş kollarında da öncü bir rol üstleniyor. Dünyada cam ev eşyasında en büyük üç, cam ambalaj ve düzcamda ise en büyük beş üretici arasından yer alan şirket, dünyanın en büyük sekizinci soda üreticisi olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya liderliği konumunda bulunuyor. Uluslararası satışların payı yüzde 63 seviyesini geçti Açıklamada yer alan bilgilere göre, yatırımlara ve büyümeye devam ettiği 2019 yılında Şişecam, 5,1 milyon ton cam, 2,4 milyon ton soda külü ve 3,9 milyon ton endüstriyel hammadde üretimi gerçekleştirdi. Bu dönemde satış gelirleri yüzde 16 artışla 18 milyar TL'yi aşan şirketin, Türkiye'den gerçekleştirdiği 788 milyon dolar tutarındaki ihracatla birlikte toplamda 2 milyar dolar seviyesinde uluslararası satış gerçekleştirdi. Geçen yıl Şişecam'ın konsolide satışları içindeki Türkiye'den yapılan ihracat ile yurt dışı üretimden satışların toplamını ifade eden uluslararası satışların payı yüzde 63'ün üzerine çıktı. Bu dönemde satışların bölgesel dağılımı ise yüzde 76 Avrupa, yüzde 13 Asya-Okyanusya, yüzde 6 Afrika-Ortadoğu ve yüzde 5 Amerika olarak gerçekleşti.
Asya - 2.10.2020
Asya borsaları
Asya tarafında resmi tatil dolayısıyla birçok borsada işlem gerçekleştirilmezken, Japonya'da Nikkei 225 endeksi günü düşüşle tamamladı.
Asya - 2.10.2020
Küresel piyasalar ABD'nin istihdam verilerine odaklandı
Bugün Asya piyasalarında Çin, Hong Kong, Güney Kore ve Hindistan'da resmi tatil nedeniyle işlem gerçekleştirilmezken, Japonya'da dün teknik arıza nedeniyle neredeyse tüm gün kapalı olan borsada bugün yüzde 1'e yakın değer kaybı görülüyor.
Asya - 2.10.2020
Asya ülkelerinde koronavirüs bilançosu açıklandı
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 1 milyon 27 bin 653'e yükseldi.
Asya - 1.10.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Araştırma, tüm dünyadan yaklaşık 50 genetik merkezi ve yüzlerce hastanenin katılımı ile yürütüldü. Asya, Avrupa, Amerika, Avustralya ve Orta Doğu ülkelerinin yer aldığı ve "Covid İnsan Genetiği Konsorsiyumu" olarak da adlandırılan çok uluslu araştırmanın yönetim kurulu üyeliğini Bilkent Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Üyesi Prof.
Asya - 1.10.2020
Pandemi dönemindeki ilk uluslararası okçuluk yarışması, yarın Antalya'da başlayacak
Okçulukta Uluslararası Antalya Challenge Yarışması yarın başlayacak.
Asya - 1.10.2020
Altın 1,900 dolara çıktı, petrol düştü
Troy Kıymetli Madenler'in analizinde, piyasalarda ABD teşvik paketinin beklendiğine dikkat çekilerek, şöyle denildi: "Dünkü seansta ABD'de açıklanması beklenen teşvik paketine dair, tarafların yaptığı açıklamalarla piyasalarda volatilitenin arttığı bir gün geride bırakıldı.  "1,897 dolar/ons seviyesinden güne başlayan sarı maden, Asya ve Avrupa seansları boyunca alıcılı seyrederek 1,902 dolar/onsla günün en yüksek seviyesini kaydetti.
Asya - 1.10.2020
Son dakika haberleri... Vietnam, Çin'in Güney Çin Denizi'ndeki askeri tatbikatlarını eleştirdi
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Le Thi Thu Hang, düzenlediği basın toplantısında, tatbikatların, Pekin yönetimi ile Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) ülkeleri arasında, ihtilaflı sularda seyrüsefer kurallarının belirlenmesi için yeniden başlatılması planlanan müzakereleri "içinden çıkılmaz hale getirdiğini" ifade etti.
Asya - 1.10.2020
Çocukları Kurtarın Vakfı: Kovid-19 salgını çocuk yaşta evlilikleri artırabilir
Çocuk yaşta evlilik konusunda en savunmasız kız çocuklarının Güneydoğu Asya, Afrika ve Latin Amerika'da olduğu kaydedildi.
Asya - 1.10.2020
Son dakika! Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19'a dair gelişmeler
Son dakika gündem haberi: Asya-Pasifik ülkelerinden Endonezya, Malezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları, normalleşme sürecinde artmaya devam ediyor.
Asya - 1.10.2020
Son dakika haberi | Adana'da FETÖ sanığı eski öğretim görevlisine 6 yıl 3 ay hapis cezası
Cumhuriyet savcısı mütalaasında, sanığın ByLock kullanıcısı olduğunu ve örgüt elebaşının talimatı sonrası Bank Asya'ya para yatırdığını belirterek, S.
Asya - 1.10.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış Asya-Pasifik ülkelerinde sürüyor.
Asya - 1.10.2020
Uluslararası medya temsilcilerine AA ve YTB iş birliğinde online medya eğitimi
Anadolu Ajansı (AA) ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) iş birliğinde, 5-14 Ekim'de "Orta Asya ve Kafkasya Çevrim içi Medya Eğitim Programı" düzenlenecek.
Asya - 1.10.2020
Rolls-Royce "kaynak için hisse satışı" görüşmelerini bıraktı
Birleşik Krallık mühendislik şirketi Rolls-Royce, Asya ve Ortadoğu merkezli şirketlerle, hisse satışına ilişkin görüşmeleri bıraktığını açıkladı.
Asya - 1.10.2020
Kovid-19'u ağır geçirenlerin genetik şifresi çözüldü (1)
Araştırma, tüm dünyadan yaklaşık 50 genetik merkezi ve yüzlerce hastanenin katılımı ile yürütüldü. Asya, Avrupa, Amerika, Avustralya ve Orta Doğu ülkelerinin yer aldığı ve "Covid İnsan Genetiği Konsorsiyumu" olarak da adlandırılan çok uluslu araştırmanın yönetim kurulu üyeliğini Bilkent Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Üyesi Prof.
Asya - 1.10.2020
Kadıköy'de, Bağdat Caddesi'nin geleceği konuşuldu
"BAĞDAT CADDESİ'NİN MARKASI YOK" Türkiye Otelciler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Alparslan da Bağdat Caddesi'nin 7/24 yaşayan güvenli bir alan olduğunu belirterek "Bir yerde güvenlik zafiyeti var ise turistler oraya gelmez. Turist para da harcamak istemez. Bağdat Caddesi'nin en önemli sorunlarından biri, markasının olmaması." diye konuştu. Yerli turist açısından Bağdat Caddesi'nin çok önemli olduğunu vurgulayan TURSAB Asya Bölge Temsil Kurulu Üyesi Esra Başeksioğlu ise, "Caddede kapanan mağazalar nedeniyle yerli ve yabancı turist sayısında da azalma yaşandı.
Asya - 1.10.2020
Son dakika haber... Migros'tan Türkiye'nin tarım zenginliğine dikkati çeken belgesel
Prof. Dr. İlber Ortaylı, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Araştırmacı ve Yazar Bekir Ağırdır, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Ayşin Işıkgece, Birleşmiş Milletler Türkiye Ofisi Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Orta Asya ve Türkiye Sorumlusu Viroel Gutu, FAO Türkiye Sorumlusu Ayşegül Selışık, Girişimci ve Akademisyen Elif Ovalı, WWF Türkiye Genel Müdürü Aslı Pasinli, Tekfen Tarım Genel Müdürü Emrah İnce, IBM Bilgi Teknolojileri Mimarı Reha Yurdakul, Girişimci ve Çiftçi Deniz Yüksel Ovalı, Tekfen Holding ve belgeselin onur konuğu TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Ali Nihat Gökyiğit gibi alanında değerli isimler belgesele görüşleriyle katkıda bulundu.
Asya - 1.10.2020
Türk dış politikasında "Barış Kuşağı Dengesi" ve "Üçüncü Yol" inşa süreci
Bundan ötürü "Yeni Dünya Düzeni" açısından SSCB'nin dağılma sonrası "11 Eylül Olayları", Türkiye ve Türk dış politikası açısından da bir dönüm noktası olarak karşımıza çıkıyor. Bu saldırıyı gerekçe gösteren ABD'nin Avrasya'nın merkezinde olan Afganistan'a Avrasya güçlerine rağmen ve daha da ötesi, onlara meydan okuyarak girmesi, Türkiye tarafından da kendi bekasına, gelecek projeksiyonuna-vizyonuna yönelik bir tehdit olarak algılanmıştır.
Asya - 1.10.2020
EBRD, salgın nedeniyle büyüme öngörülerini revize etti
Raporda, Orta Asya'ya ilişkin büyüme tahmininin bu yıl için 2,1 puanlık düşüşle yüzde eksi 3,3'e, 2021 için de 2,6 puanlık azalışla yüzde 3,2'ye revize edildiği kaydedildi.
Asya - 1.10.2020
Asya borsaları
Asya tarafında Çin, Hong Kong ve Güney Kore borsalarında resmi tatil nedeniyle işlem gerçekleştirilmezken, Japon borsasında teknik arıza nedeniyle işlemler tüm gün boyunca durduruldu.
Asya - 1.10.2020
Asya ülkelerinde koronavirüs bilançosu açıklandı
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 1 milyon 18 bin 791'e yükseldi.
Asya - 30.9.2020
İran ile BAE arasındaki "adalar" tartışması sürüyor
Hatibzade, BAE'nin İsrail ile normalleşme anlaşması imzalayarak Batı Asya'daki krizin bir parçası haline geldiğini kaydetti.
Asya - 30.9.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış Asya-Pasifik ülkelerinde sürüyor.
Asya - 30.9.2020
ve Facebook, KOBİ'ler için yeni dijital pazarların kapılarını açıyor
"KOBİ'lerimizin geleceğe hazırlanmalarına destek vereceğiz" Güçlenen Dijital KOBİ'ler etkinliğinde konuşan Vodafone Türkiye CEO'su Colman Deegan bir 'teknoloji iletişimi şirketi' olarak, sadece bireyleri değil işletmeleri de dijital geleceğe hazırladıklarını belirtti. Deegan, şöyle konuştu: "Pandemi sürecinde işletmelerin dijital dönüşüme yatırım yapması her zamankinden daha acil bir hal aldı. İşletmeler iş modellerini hızlı bir şekilde e-ticarete uyarlayarak ve dijital pazarlama çözümleriyle hedef kitlelerine ulaşarak hem bu dönemdeki kayıplarını telafi etmeye hem de pandemi sonrası ticaretlerini büyütmeye çalışacak. Vodafone Grubu'nun kovid-19 krizi öncesinde ve sonrasında Avrupa, ABD, Asya ve Afrika'daki her ölçekten ve sektörden şirketlerle yaptığı araştırma, 'geleceğe hazır şirketlerin' farkını çok net biçimde gösteriyor.
Asya - 30.9.2020
Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19'a dair gelişmeler
Asya-Pasifik ülkelerinden Endonezya, Malezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları, normalleşme sürecinde artmaya devam ediyor.
Asya - 30.9.2020
5. Ekonomi ve Lojistik Zirvesi
Dünya Bankası'nın öngörüsünün küresel ekonominin bu yıl yüzde 5,2 daralacağı yönünde olduğunu aktaran Çetin, "Latin Amerika ve Orta Asya'nın yüksek küçülme oranlarıyla dikkat çektiğini görüyoruz.
Asya - 30.9.2020
Son Dakika | Küresel mikroçip savaşları şiddetleniyor
Bu noktada mikroçiplerin ve genel olarak yarı iletkenlerin ne şekilde üretildiğini incelemekte fayda var. Piyasadaki büyük üreticilerin bir kısmı kendi ihtiyaç duydukları ürünleri kendileri üretiyorlar ve ara mamul olarak kullanıyorlar. Bu üreticilerin arasında Intel, Samsung ve Micron sayılabilir. Diğer bir kısım elektronik üreticisi ise çiplerin üretimini fason olarak yaptırıyor ve bu firmaların başında da Huawei geliyor. Çoğunlukla Asya'da yapılan fason çip üretiminin yarısından fazlasını da tek bir firma, Tayvan kökenli TSMC gerçekleştiriyor ve Apple'ın da aralarında olduğu bir çok şirket ara mamullerini buradan tedarik ediyor.
Asya - 30.9.2020
İhracatçılardan Teknofest 2022'nin Trabzon'da düzenlenmesi için destek
Bir süre önce AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu'nun, 2022 yılında Teknofest'in Trabzon'da düzenlenebileceği müjdesini verdiğine işaret eden Kalyoncu, şunları kaydetti: "Kıymetli hemşehrimiz sayın Selçuk Bayraktar'ın ve değerli ekibinin organizasyonları ile her yıl farklı tema ve alanlarda düzenlenmekte olan etkinliklerde ortaya çıkan yenilikçi ve geleceğimizi şekillendirecek genç fikirlerin, tüm dünyanın hayranlıkla izlediği savunma sanayimizdeki atılım gibi, ülkemizin her alandaki teknolojik atılımına büyük katkı yapacağına canı gönülden inanmaktayız. Geçen hafta Gaziantep'de düzenlenen Teknofest 2020 etkinliklerine katılarak 2022 yılında Teknofest'in Trabzon'da düzenlenebileceği müjdesini veren çok değerli AK Parti Trabzon Milletvekilimiz Sayın Bahar Ayvazoğlu hanımefendiye şükranlarımızı sunuyor, DKİB ve iş insanları olarak bu etkinliğin bölgemizde düzenlenmesi konusunda her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz." Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesinde kurulan Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesinde faaliyet gösteren yazılım firmaları bulunduğuna dikkati çeken Kalyoncu, "Teknofest gibi organizasyonların bölgemizde düzenlenmesi, yüksek katma değerli ürün üretimine yönelik sanayinin bölgemizde filizlenmesine ve Trabzon'un hedefi olan yüksek katma değer ihtiva eden yüksek teknolojili ürünlerin üretiminde Orta Asya ve Kafkasya Bölgesinin üretim üssü olması hedefine büyük katkı sağlayacaktır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Asya Haberleri | Asya Haber - Haberler - Sayfa 6 - Asya haberleri, son dakika asya haber ve gelişmeleri burada. Asya Kayıp Coğrafyalar fotoğraf sergisi İzmir'de.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 04:06:31. #1.14#
title