Asya Haberleri

Asya haber, Asya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Asya - 10.9.2020
FETÖ/PDY adına toplanan paraları aklayan 39 şüpheli yakalandı
Antalya'da FETÖ/PDY silahlı terör örgütü adına toplanan paraların aklanmasına ilişkin yapılan çalışmalarda 17'si hesap sahibi 22'si Bank Asya çalışanı 39 kişi hakkında işlem yapıldı.
Asya - 10.9.2020
Malezya, Filistin-İsrail meselesinde iki devletli çözüme desteğini yineledi
Video konferans aracılığıyla yapılan 53. Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda Malezya delegasyonu adına konuşan Bakan Hişamuddin, Güney Çin Denizi, Arakanlı mülteciler ve Filistin konularına değindi.
Asya - 10.9.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış, normalleşme sürecindeki Asya-Pasifik ülkelerinde sürüyor.
Asya - 10.9.2020
ŞULE İDİL DERE'NİN ÖLÜMÜ DAVASINDA KARAR ÇIKTI
İSTAÇ Asya Yakası Kıyı Temizleme Şefi Teyfur Bingöl, İBB Deniz Yüzeyi Kıyı Temizleme Şefi Saffet Altındağ, İBB kontrol elemanları Kamil Celal Yıldırım ve Ergun Ata'nın kusursuz oldukları tespit edildiğini savcı mütalaasında tekrar etti.
Asya - 10.9.2020
Son dakika haberleri... Şule İdil Dere'nin ölümü davasında karar çıktı
İSTAÇ Asya Yakası Kıyı Temizleme Şefi Teyfur Bingöl, İBB Deniz Yüzeyi Kıyı Temizleme Şefi Saffet Altındağ, İBB kontrol elemanları Kamil Celal Yıldırım ve Ergun Ata'nın kusursuz oldukları tespit edildiğini savcı mütalaasında tekrar etti.
Asya - 10.9.2020
Sakarya'da sağlık çalışanlarının yargılandığı FETÖ davasında mütalaa
Sanıkların, savunmaları, ele geçirilen dijital materyal, kitap, dergiler, dernek ve sendika üyeliklerine dair yazılar, Bank Asya hesap hareketleri ve ByLock tutanakları incelendiğinde, süreklilik, çeşitlilik ve yoğunluk arz eden eylemleriyle örgütle organik bağlarının bulunduğu anlatılan iddianamede, bu kişilerin hiyerarşiye dahil olmak suretiyle "FETÖ/PDY'ye üye olmak" suçunu işlediklerinin anlaşıldığı kaydediliyor.
Asya - 10.9.2020
Çin, ABD'yi Güney Çin Denizi'nde askerileşmenin tetikleyicisi olmakla suçladı
Video konferans aracılığıyla yapılan Güneydoğu Asya Uluslar Birliğinin (ASEAN) 53.
Asya - 10.9.2020
Hindistan'da Maocu isyancılarla güvenlik güçleri arasında çatışma: 7 ölü
Güney Asya Terörizm Portalı verilerine göre, güvenlik güçleri ile Maocu isyancılar arasında çıkan çatışmalarda 1999'dan itibaren 8 bini sivil 14 binin üzerinde kişi hayatını kaybetti.
Asya - 10.9.2020
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsalarında karışık bir seyir izlendi.
Asya - 10.9.2020
250 milyon dolarlık krediyle KOBİ'ler desteklenecek
Açıklamada verilen bilgilere göre, ekonominin çarklarının dönmesine katkı sağlamak için sisteme yeni kaynaklar kazandırma çalışmalarına hız veren Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, bu doğrultuda ağustos ayında Asya Altyapı Yatırım Bankası'ndan temin ettiği 300 milyon dolar tutarındaki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kredisinin ardından, şimdi de Dünya Bankası ile 250 milyon dolarlık bir kredi anlaşması imzaladı.
Asya - 10.9.2020
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'dan ASEAN ülkelerine "Çin'e karşı harekete geçin" mesajı Açıklaması
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) ülkelerine, Çin'in Güney Çin Denizi'ndeki varlığına karşı harekete geçme çağrısı yaptı.
Asya - 10.9.2020
BIST100 yüzde 0.23 artışla başladı, dolar 7.47 lirada
İş Yatırım'ın "Tepki alışı devam edecek mi?" başlıklı günlük piyasa bülteninde şu değerlendirme yapıldı: "Dünya borsalarında üç gündür devam eden satış dalgası sonrasında tepki alışı geldu. 50 günlük ortalamasından dönen Nasdaq endeksi günü yüzde 3.0'e yakın yükselişle kapattı.  "Avrupa ve Asya borsalarında da güçlü bir toparlanma görüyoruz.
Asya - 10.9.2020
Asya ülkelerinde koronavirüs bilançosu açıklandı
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 908 bin 46'ya yükseldi.
Asya - 10.9.2020
Son dakika haberi | Küresel piyasalar Avrupa Merkez Bankası'na odaklandı
Avrupa tarafında, bugünkü ECB kararları öncesinde borsalarda alıcılı bir seyir izlenirken, avro/dolar paritesi, üst üste 6 işlem günü süren düşüşünü sonlandırarak 1,18'in üzerine çıktı. Yüzde 0,3 artışla 1,1804'ten günü tamamlayan parite, bugün Asya piyasalarında sınırlı da olsa yükseliş eğilimini sürdürerek 1,1827'den işlem görüyor.
Asya - 10.9.2020
Japonya Dışişleri Bakanı Motegi'den ASEAN'da Güney Çin Denizi vurgusu Açıklaması
Çevrim içi düzenlenen Güneydoğu Asya Uluslar Birliğinin (ASEAN) 53.
Asya - 10.9.2020
Son Dakika | Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
28 ülkenin yüksek mahkemeleri "Kovid-19 salgını"nda insan hak ve özgürlüklerini masaya yatırdı Asya Anayasa Mahkemeleri ve Muadili Kurumlar Birliği Daimi Genel Sekreterliğinin faaliyetleri kapsamında, Eğitim ve İnsan Kaynaklarını Geliştirme Merkezi olarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesince düzenlenen yaz okulunun 8'incisinde Kovid-19 tedbirlerinin anayasal ve yasal boyutları tartışıldı.
Asya - 9.9.2020
Son dakika haber | Adana'da FETÖ sanığı eski öğretim görevlisinin yargılanmasına devam edildi
Duruşmada ilk olarak esas hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı sanığın örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock kullanıcısı olması, örgüt elebaşının talimatı sonrası Bank Asya'ya para yatırdığının tespit edilmesi hususları dikkate alınarak üzerine atılı "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan cezalandırılması ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesi yönünde görüş sundu.
Asya - 9.9.2020
2050'ye kadar 1 milyardan fazla kişi yiyecek ve su yüzünden yerinden olabilir
Raporda, iklime bağlı felaketlerin yanı sıra gıda ve su kıtlığının Afrika, Orta Asya ve Orta Doğu'da giderek artan sayıda insanı yerinden edeceği belirtilerek, 2050 yılında 10 milyara yükselmesi beklenen dünya nüfusunun kaynaklara ulaşmak için vereceği mücadelenin çatışmaları körükleyebileceği, yaklaşık 1,2 milyar kişinin göçe zorlanacağı tahmininde bulunuldu.
Asya - 9.9.2020
28 ülkenin yüksek mahkemeleri "Kovid-19 salgını"nda insan hak ve özgürlüklerini masaya yatırdı
Asya Anayasa Mahkemeleri ve Muadili Kurumlar Birliği Daimi Genel Sekreterliğinin faaliyetleri kapsamında, Eğitim ve İnsan Kaynaklarını Geliştirme Merkezi olarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesince düzenlenen yaz okulunun 8'incisinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin anayasal...
Asya - 9.9.2020
Son Dakika: Malezya, Endonezya ve Japonya'da Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Son dakika haberlerine göre Asya-Pasifik ülkelerinden Malezya, Endonezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları, normalleşme sürecinde artışını sürdürüyor.
Asya - 9.9.2020
Endonezya: Arakanlı Müslümanların ülkelerine geri dönmesi sağlanmalı
Dışişleri Bakanı Marsudi, bugün başlayan ve çevrim içi düzenlenen Güneydoğu Asya Uluslar Birliğinin (ASEAN) 53.
Asya - 9.9.2020
Fransa ve Yunanistan: Doğu Akdeniz'deki büyük hesaplaşmanın vekil aktörleri
Nitekim Doğu Akdeniz'in, Avrasya'nın batı kanadından doğu kanadına yönelmesi hedeflenen "büyük oyunun" geleceği açısından ön plana çıkan önemi, bölgedeki jeopolitik fay hatlarını harekete geçirmiş bulunuyor.
Asya - 9.9.2020
Antalya Devlet Opera ve Balesi sezonu "The Funtime of the Opera" ile açacak
Antalya DOB'dan yapılan açıklamaya göre, "Operada hayalet değil, eğlence var." sloganıyla yola çıkan şef Musa Göçmen'in sahneye koyduğu eser, 19 Eylül saat 20.30'da Kepez Belediyesi Arif Nihat Asya Açıkhava Tiyatrosu'nda sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Asya - 9.9.2020
BIST100 yüzde 0.02 düşüşle başladı, dolar 7.49 lirada
"ABD ve Asya borsalarının seyri Borsa Istanbul'da hafif satıcılı bir açılışa işaret ediyor.
Asya - 9.9.2020
Asya borsaları geriledi
Asya borsalarında satış ağırlıklı bir seyir izlendi.
Asya - 9.9.2020
53. ASEAN Dışişleri Bakanları Sanal Toplantısı başladı
KUALA Güneydoğu Asya Uluslar Birliğinin (ASEAN) 53. Dışişleri Bakanları Sanal Toplantısı, Vietnam'ın ev sahipliğinde başladı.
Asya - 9.9.2020
Asya ülkelerinde koronavirüs bilançosu açıklandı
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 901 bin 916'ya yükseldi.
Asya - 9.9.2020
Brent petrolün varili 39,67 dolar
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) lideri Suudi Arabistan'ın milli petrol şirketi Saudi Aramco'nun Asya ve ABD'ye satışlarında indirime gitme kararı da yatırımcıların endişelerini artırdı.
Asya - 9.9.2020
Son dakika haber: Küresel piyasalar, teknoloji hisseleri öncülüğünde negatif seyrediyor
Bugün Asya piyasalarında petrol ve değerli metallerin görece sakin bir seyretmesine karşın pay piyasalarında satıcılı bir seyir izleniyor.
Asya - 8.9.2020
"Necip Fazıl Şiirleri ve Yücel Arzen Besteleri ile Türklerin Anadolu'yu Yurt Edinmeleri" konseri
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında alınan önlemlerle gerçekleştirilen konserde Arzen, Kısakürek'in "Canım İstanbul", "Kaldırımlar", "Şarkımız Bizim", "Mansur", "Utansın" ve "Sakarya Türküsü" gibi önemli eserlerinin yanı sıra Abdurrahim Karakoç'un "İncitme" ile Arif Nihat Asya'nın "Bir Bayrak Rüzgar Bekliyor" şiirlerine yaptığı besteleri de seslendirdi.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Asya Haberleri | Asya Haber - Haberler - Sayfa 5 - Asya haberleri, son dakika asya haber ve gelişmeleri burada. İDDEF, Asya'da 2 bin 205 su kuyusu açtı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.9.2020 08:49:46. #1.14#
title