Asya Haberleri

Asya haber, Asya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Asya - 8.10.2020
İsrail ile Ürdün hava sahalarını birbirilerinin kullanımına açtı
Bu anlaşmayla İsrail uçakları, ilişkileri normalleştirdiği Birleşik Arap Emirlikleri-Bahreyn'in yanı sıra Güney ve Doğu Asya ülkelerine yapılacak uçuşlarda Ürdün hava sahasını kullanabilecek.
Asya - 8.10.2020
Son dakika haberleri! Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Gelen son dakika haberine göre Asya-Pasifik ülkelerinden Endonezya, Malezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları, normalleşme sürecinde artmaya devam ediyor.
Asya - 8.10.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış, Asya-Pasifik ülkelerinde sürüyor.
Asya - 8.10.2020
Son dakika haberleri... KÜRESEL PİYASALAR-Trump'ın teşvik girişimiyle hisseler yükseldi
B çağrının ardından, Asya-Pasifik bölgesindeki endekslerin çoğunluğu yükselirken, Avrupa'da da endeksler yeni güne artışlarla başladı.
Asya - 8.10.2020
ABD, "İran'ın dezenformasyon faaliyetleri için kullandığı" gerekçesiyle 92 internet sitesini kapattı
Diğer 88 alan adının ise aynı amaçlarla Orta Avrupa, Orta Doğu ve Güney Asya'da haber siteleri adı altında faaliyet gösterdiği kaydedildi.
Asya - 8.10.2020
Son dakika haberi! Bosch, Türkiye'ye son 8 yılda 1,5 milyar avro yatırım yaptı
Türkiye'nin bu dönemde çok hızlı hareket ettiğini ve alınan kararları hızlı ve etkin bir şekilde uyguladığını vurgulayan Young, şunları kaydetti: "Türkiye burada erken bir şekilde kararlarını aldı ve uyguladı ve bunun sayesinde de iş dünyası rahat etti. Çünkü önünü görebildi ve ihtiyaçları da bir çok anlamda karşılandı. Türkiye'nin ikinci çeyrekteki büyüme hızını dünya ile kıyaslarsanız, bu durumun olumlu yansıdığını Türkiye'ye görüyoruz. Bosch'a gelirsek biz Bosch olarak global bir firmayız. Amerika, Çin, Avrupa, Afrika, Asya ve biz Türkiye'de 18 bin kişiyle çok etkin üretim ve Ar-Ge tesislerimiz var burada.
Asya - 8.10.2020
HRW'den, Arakanlı Müslümanların zorla tutulduğu kamplara ilişkin dikkati çeken rapor
Myanmar hükümetinden raporla ilgili açıklama yapılmadı HRW'nin Asya araştırmacısı olan, raporun yazarı Shayna Bauchner, "(Myanmar) Hükümetin, en ağır uluslararası suçları işlemediğine' dair iddiaları, dikenli telleri kesene ve Arakanlı Müslümanların tam yasal korumayla evlerine dönmesine izin verene kadar inandırıcı gelmeyecek.
Asya - 8.10.2020
Asya borsaları Hong Kong hariç yükseldi
Asya borsalarında alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, Hong Kong'da Hang Seng endeksi negatif ayrıştı.
Asya - 8.10.2020
Son dakika haber | Dünyada her yıl yaklaşık 2 milyon çocuk ölü doğuyor
Ölü doğumların neredeyse yarısının Sahra Altı Afrika ve Orta Asya'da doğum sırasında meydana geldiği, bu oranın Avrupa, Kuzey Amerika, Avustralya ve Yeni Zelanda'da yaklaşık yüzde 6 olduğu, geçen yıl her 4 düşükten 3'ünün Sahra Altı Afrika veya Güney Asya'da görüldüğü bilgisi paylaşıldı.
Asya - 8.10.2020
Son dakika haberleri... Borsa güne yükselişle başladı
Edinilen son dakika gelişmesine göre Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,38 artışla 1.156,74 puandan başladı.
Asya - 8.10.2020
Son dakika: Asya ülkelerinde koronavirüs bilançosu açıklandı
Son dakika dünya haberi: Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 1 milyon 60 bin 462'ye yükseldi.
Asya - 7.10.2020
Muş'ta bazı mahallelerde su kesintisi uygulanacak
Belediye Başkanı Feyat Asya, yaptığı açıklamada, Cumhuriyet ve Kurtuluş Caddesi'nde yapılacak çalışmalarından dolayı Yeşilce, 15 Temmuz, Yeşilyurt, Zafer, Sunay, Saray, Yeni ve Kültür mahallelerinde 9 Ekim Cuma günü saat 11.
Asya - 7.10.2020
23. Avrasya Ekonomi Zirvesi
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, "Ermenistan bugün haydut devlet niteliğindeki adımlarıyla, sivillere zarar verme pahasına yaptığı tek taraflı eylemlerle çaresizliğini örtmeye çalışmaktadır.
Asya - 7.10.2020
Vietnam'da muhalif blogger gözaltına alındı
İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) Asya Direktör Yardımcısı Phil Robertson, Trang'ın gözaltına alınmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Parmaklıklar ardında geçirdiği her gün, Vietnam'ın uluslararası insan hakları taahhütlerini ihlal eden büyük bir haksızlık.
Asya - 7.10.2020
Muş Belediyesi yol ağını genişletiyor
Çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Feyat Asya, mahalle sakinleri ve esnafla sohbet ederek proje hakkında bilgilendirdi.
Asya - 7.10.2020
Son dakika: Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Gelen son dakika haberlerine göre Asya-Pasifik ülkelerinden Endonezya, Malezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları, normalleşme sürecinde artmaya devam ediyor.
Asya - 7.10.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Asya-Pasifik ülkelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış sürüyor.
Asya - 7.10.2020
Hisseler olası ABD desteğiyle yükseldi
İşlemlerin ilk başldığı Asya-Pasifik bölgesindeki hisse senedi borsalarında endeksler, Demokratlar ile yeni yardım paketine ilişkin görüşmeleri beklenmedik şekilde kesen ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kongre'den havayolu şirketleri ve küçük işletmelere destek içeren bir yasanın geçirilmesi çağrısı yapmasının üzerine yükseldi.
Asya - 7.10.2020
Dünya Bankası Avrupa ve Orta Asya Ekonomik Güncelleme Raporu yayımlandı
Dünya Bankası tarafından, Avrupa ve Orta Asya bölgesindeki yükselen ve gelişmekte olan ekonomilerin bu yıl yüzde 4,45 daralmasının ve 2008 küresel finansal krizinden bu yana en kötü resesyonu kaydetmesinin beklendiği bildirildi.
Asya - 7.10.2020
Son dakika haber... Avrupa borsaları İspanya hariç güne yükselişle başladı
Avrupa borsaları, İspanya hariç güne alıcılı seyirle başladı. Açılışın ardından Stoxx Europe 600 gösterge endeksi yüzde 0,1 artışla 366 puan, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,1 değer kazancıyla 12.920 puan oldu. İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,1 yükselişle 5.954 puanda, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 0,2 primle 4.903 puanda, İspanya'da IBEX 35 endeksi yüzde 0,3 azalışla 6.909 puanda ve İtalya'da MIB 30 endeksi yüzde 0,1 değer kaybıyla 19.388 puanda seyrediyor. Avro/dolar paritesi ise önceki kapanışa göre yüzde 0,2 artışla 1,1755'ten işlem görüyor. Analistler, Avrupa borsalarının güne Asya piyasalarındaki pozitif seyre paralel alıcılı başladığını bildirdi.
Asya - 7.10.2020
Azerbaycan, Karabağ'daki haklı davasını diğer ülkelerin anayasa mahkemelerine iletti
Dünya Anayasa Yargısı Konferansı, Avrupa Anayasa Mahkemeleri Konferansı, Asya Anayasa Mahkemeleri ve Muadil Kurumlar Birliği çerçevesinde tüm anayasa mahkemelerine gönderilen bildiride, işgal altındaki Dağlık Karabağ ve etrafındaki illerin BM, Avrupa Konseyi, AGİT, Avrupa Birliği ve diğer uluslararası kuruluşlar tarafından Azerbaycan'ın ayrılmaz bir parçası olarak tanındığı hatırlatıldı.
Asya - 7.10.2020
Asya borsaları Japonya hariç yükseldi
Asya borsalarında alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, Japonya'da Nikkei 225 endeksi negatif ayrıştı.
Asya - 7.10.2020
Tokyo'daki Quad zirvesinde 4 ülkeden "Serbest ve Açık İndo-Pasifik" vizyonu vurgusu
Bu doğrultuda Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) ülkelerinin bütünlüğüne, merkeziyetine ve İndo-Pasifik bölgesine ASEAN liderliğindeki bakış açısına tam destek bildirildi.
Asya - 7.10.2020
Asya ülkelerinde koronavirüs bilançosu açıklandı
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 1 milyon 54 bin 604'e yükseldi.
Asya - 6.10.2020
Çin'e karşı 4'lü "Quad" toplantısı Tokyo'da düzenlendi
Çin'e karşı gayriresmi stratejik forum şeklinde bilinen ve "Asya'daki Demokrasi Yayı" olarak nitelendirilen ittifak, kısmen düzenli toplantılar ve bilgi alışverişini kapsıyor.
Asya - 6.10.2020
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'dan İndo-Pasifik ülkelerine "Çin tehdidine" karşı birlik çağrısı
Pompeo, sadece Quad grubu ülkeleri değil, aynı değerleri paylaşan tüm Güney Doğu Asya'nın, Çin'e karşı çıkması gerektiğini savunarak, "Zayıflık gösterirseniz, karşılığını alırsınız.
Asya - 6.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası programında konuştu: (1)
Hafta dolayısıyla din görevlilerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde misafir etmekten memnuniyet duyduğunu belirten Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığının, 129 bin mensubuyla, 81 ilin yanı sıra Asya'dan Afrika'ya dünyanın farklı köşelerinde ilim ve irşat çalışmaları yürüten gözbebeği bir kurum olduğunu söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Asya Haberleri | Asya Haber - Haberler - Sayfa 4 - Asya haberleri, son dakika asya haber ve gelişmeleri burada. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ'dan CHP'ye Azerbaycan tepkisi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 04:05:03. #1.15#
title