Asya Haberleri

Asya haber, Asya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Asya - 21.9.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Çin Ulusal Sağlık Komisyonundan yapılan açıklamaya göre, Çin ana karasında son 24 saatte tamamı yurt dışı kaynaklı 12 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi.
Asya - 21.9.2020
İran'ın milliyetçi önyargıları Türkiye'yle kültürel ilişkilerini de zedeliyor
İran kültürünün "yağmalanması" İranologlardaki yaygın kanaate göre genişliği Orta Asya'dan Balkanlara uzanan tarihteki "Kültürel İran'ın" muğlak sınırları, günümüzde büyük oranda Türk dünyasıyla kesişmektedir.
Asya - 21.9.2020
Teknoloji merkezinde tarım makineleri yapay zekayla akıllanacak
AKİTEK'in bu yatırımların başında geldiğini belirten Altun, "Buradaki odağımız, zirai aletler. Çünkü Konya, Türkiye'den ihraç edilen zirai aletlerin yüzde 60'ını üretiyor ama bu ürünlerin katma değerleri, dünyadaki ürünlere göre düşük. Amacımız buradaki zirai aletlere teknoloji eklemek, zeka eklemek ve bu sayede dünyada katma değeri olan zirai ürünler ortaya koyarak, özellikle Kafkasya, Orta Asya ve Afrika ülkelerinin pazarlarına girebilmek.
Asya - 21.9.2020
Asya borsaları geriledi
Asya borsalarında haftanın ilk işlem gününde satış ağırlıklı bir seyir izlendi.
Asya - 21.9.2020
TCMB geleneksel yöntemli repo ihalesinde 10 milyar lira verdi
Merkez Bankası (TCMB) sıkılaştırma adımları çerçevesinde, geleneksel yöntemle açtığı repo ihalesinde yeniden 10 milyar lira fonlama sağladı.
Asya - 21.9.2020
Asya ülkelerinde koronavirüs bilançosu açıklandı
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 965 bin 97'ye yükseldi.
Asya - 21.9.2020
Yurt içi piyasalar yeni haftada Merkez Bankası'na odaklandı
Bugün, ABD ile Çin arasındaki gerilimin artabileceği endişeleri Asya borsalarında düşüşleri de beraberinde getirdi.
Asya - 20.9.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Çin Ulusal Sağlık Komisyonundan yapılan açıklamaya göre, Çin ana karasında son 24 saatte tamamı yurt dışı kaynaklı 10 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi.
Asya - 20.9.2020
Son dakika haberi! Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Bir son dakika haberine göre Asya-Pasifik ülkelerinden Endonezya, Malezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları artmaya devam ediyor.
Asya - 20.9.2020
Asya ülkelerinde koronavirüs bilançosu açıklandı
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 961 bin 461'e yükseldi.
Asya - 19.9.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Dünya Bankası Avrupa ve Orta Asya Bölgesi Uygulama Yöneticisi Harry Anthony Patrinos, salgınla mücadele sürecinde eğitimde yaşanan kayıpların bireyler üzerinde gelecekte sıkıntı yaratabileceğini belirterek, "Pandemi sürecinde yaşanan 4 aylık eğitim eksikliği kişi başına düşen geliri yüzde 12 ila 18 geriletmektedir.
Asya - 19.9.2020
Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19'a dair gelişmeler
Asya-Pasifik ülkelerinden Endonezya, Malezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları artmaya devam ediyor.
Asya - 19.9.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış, normalleşme sürecindeki Asya-Pasifik ülkelerinde sürüyor.
Asya - 19.9.2020
Türk ve Amerikan iş dünyası Kovid-19 salgını nedeniyle bu yıl sanal ortamda buluşacak
"100 milyar dolarlık ikili ticaret hedefine katkıda bulunacak kilit sektörlere odaklanılacak" Amerikan Ticaret Odası Türkiye, Orta Doğu ve Orta Asya'dan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Khush Choksy de "Konferansta, Kovid-19 sonrası dönemde ABD-Türkiye ekonomik toparlanmasını destekleyecek ve 100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine katkıda bulunacak kilit sektörlere odaklanılacak.
Asya - 19.9.2020
BBP Genel Başkanı Destici'den Gaziler Günü mesajı Açıklaması
Destici, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Türklerin, Orta Asya'dan Anadolu'ya kadar tüm hayat alanlarını fedakarlık, kahramanlık, kan, gözyaşı ve Allah'ın inayetiyle inşa ettiğini bildirdi.
Asya - 19.9.2020
BBP Genel Başkanı Destici'den Gaziler Günü mesajı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Destici, mesajında, "Yiğitler kan döker, bayrak solmaya, Anadolu başlar, vatan olmaya. Kızılelma'ya hey. Kızılelma'ya. Türk tarihinin bir gününde bile, sahip olduğumuz hiçbir şey bize bahşedilmedi. Orta Asya'dan Anadolu'ya, her adımda, istisnasız tüm hayat alanlarımızı, fedakarlıklarla, kahramanlıklarla, kanla, gözyaşıyla, Allah'ın inayetiyle kendimiz kazandık, kendimiz inşa ettik, kendimiz koruduk.
Asya - 19.9.2020
"Turizmin başkenti" Antalya, 170 ülkeden 2 milyon misafiri ağırladı
En çok turist Rusya'dan Antalya'ya en çok Rusya'dan turist gelirken bu ülkeden 703 bin 463, Ukrayna'dan 354 bin 518, Almanya'dan 239 bin 673, İngiltere'den 148 bin 535, Polonya'dan 47 bin 909 turist olmak üzere Asya'dan Avrupa'ya, Balkanlardan Afrika'ya birçok bölgenin 170 ülkesinden misafir, kente geldi.
Asya - 19.9.2020
Trabzon Valisi Ustaoğlu'ndan Gaziler Günü mesajı
Ustaoğlu, mesajında, İslam dininde ve Orta Asya'dan Anadolu'ya kadar kökleri uzanan kadim devlet geleneğinde şehitlikten sonra en kıymetli unvanın şüphesiz gazilik olduğunu belirtti.
Asya - 19.9.2020
Asya ülkelerinde koronavirüs bilançosu açıklandı
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 956 bin 450'ye yükseldi.
Asya - 19.9.2020
Dünya Bankası Yöneticisinden "Kovid-19 sürecinde eğitim" değerlendirmesi Açıklaması
Dünya Bankası Avrupa ve Orta Asya Bölgesi Uygulama Yöneticisi Harry Anthony Patrinos, Kovid-19'la mücadele sürecinde eğitimde yaşanan kayıpların bireyler üzerinde gelecekte sıkıntı yaratabileceğini belirterek, "Pandemi sürecinde yaşanan 4 aylık eğitim eksikliği kişi başına düşen geliri yüzde 12...
Asya - 19.9.2020
Son dakika haber: GÜNDEM / 19 Eylül 2020
(İzmir/09.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy: "Galata Kulesi'ni en kısa sürede açacağız" "Bizim 5737 sayılı kanunun 30. maddesine göre aldığımız 400'e yakın taşınmaz var. Bunlardan biri de Galata Kulesi. Şu anda Galata Kulesi'ni restore ediyoruz, en kısa sürede bunu açacağız" "Yurt içinde 241 eserin restorasyonu sürerken, yurt dışında 15'e yakın projemiz devam ediyor" (Sinan Balcıkoca/Balıkesir) 2- "Turizmin başkenti" Antalya, 170 ülkeden misafir ağırladı Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ülkay Atmaca: "Tatile gelenler sağlıklı turizm sertifikası sayesinde mutlu döndükleri için talep bir anda yükselmeye başladı" Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Kavaloğlu: "Bu sene yurt içi pazardan da yurt dışından gelenlerden de çok ciddi rezervasyon aldık" (Ayşe Yıldız/Antalya) 3- Türk ve Amerikan iş dünyası Kovid-19 salgını nedeniyle bu yıl sanal ortamda buluşacak Kovid-19 salgınının gölgesinde gerçekleştirilecek 38'inci Amerikan-Türk Konferansı'nda, iki ülkenin kamu ve özel sektör temsilcileri bu yıl ilk kez sanal ortamda bir araya gelecek Türkiye ile ABD arasındaki ekonomik, ticari ve stratejik ilişkilerin ele alınacağı etkinlikte, savunma sanayi, dijital ekonomi, inşaat, enerji ve altyapı gibi sektörlerdeki iş birliği olasılıkları değerlendirilecek DEİK Türkiye-ABD İş Konseyi Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ: "İki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilere baktığımızda, pandemi koşullarına rağmen gidişatın olumlu yönde olduğunu söyleyebilirim" ABD Ticaret Odası Türkiye, Orta Doğu ve Orta Asya'dan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Khush Choksy: "Konferansta, Kovid-19 sonrası dönemde ABD-Türkiye ekonomik toparlanmasını destekleyecek ve 100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine katkıda bulunacak kilit sektörlere odaklanılacak" (Washington/Dilara Zengin) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Asya - 18.9.2020
Son dakika haberleri | Türkiye'nin yemek kültürü "Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı" kitabıyla tanıtılacak
Prof. Dr. Bilgin, Türk mutfağının Orta Asya'dan bugüne gelişmesini sürdüren, 19.
Asya - 18.9.2020
Muş'ta "Katı Atık Belediyeler Birliği" toplantısı
Muş'ta "Katı Atık Belediyeler Birliği" meclis toplantısı Muş Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi.
Asya - 18.9.2020
Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19'a dair gelişmeler
Asya-Pasifik ülkelerinden Endonezya, Malezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları, normalleşme sürecinde artmaya devam ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Asya Haberleri | Asya Haber - Haberler - Sayfa 3 - Asya haberleri, son dakika asya haber ve gelişmeleri burada. Sağlık çalışanı annenin yaşadıkları kısa filme konu oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.9.2020 09:44:09. #1.15#
title