Asya Haberleri

Asya haber, Asya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Asya - Bugün
Pakistan ve Hindistan BM'nin 75. kuruluş yıl dönümünde birbirlerini terörizmle suçladı
Pakistan'ın BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Münir Ekram, Hindistan'ı Güney Asya'da "terörizmin anası" olmakla itham etti.
Asya - Bugün
Son dakika! Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Bir son dakika haberine göre Asya-Pasifik ülkelerinden Endonezya, Malezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları artmaya devam ediyor.
Asya - Bugün
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Çin Ulusal Sağlık Komisyonundan yapılan açıklamaya göre, Çin ana karasında son 24 saatte tamamı yurt dışı kaynaklı 6 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi.
Asya - Bugün
Türkiye Vakfı, "Yarını Kodlayanlar" projesiyle ödül aldı
Asya-Pasifik Stevie Ödülleri, Almanya Stevie Ödülleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Stevie Ödülleri, Amerika İş Ödülleri, Uluslararası İşletme Ödülleri, Stevie İş Kadınları Ödülleri, Stevie Büyük İşverenler Ödülleri, Stevie Satış ve Müşteri Hizmetleri Ödülleri olmak üzere 8 farklı alanda düzenlenen Stevie Ödülleri yarışmalarına her yıl 70'i aşkın ülkeden 12 binin üzerinde başvuru oluyor.
Asya - Bugün
19 ilde FETÖ'nün avukat yapılanmasına operasyon: 55 gözaltı
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ/PDY'nin avukat yapılanmasına yönelik olarak yürüttüğü soruşturma kapsamında, aralarında 32 avukat ile hala hukuk fakültesinde okuyan ya da hukuk fakültesini bitirip de başka işler yapan kişilerin de olduğu 66 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. İzmir merkezli 19 ilde, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin bu sabah saatlerinde yaptığı operasyonda, 27'si avukat, 55 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler arasında TSK'da görevli teğmen A.A.'nın da bulunduğu bildirildi. A.A.'nın önce Hukuk Fakültesi'nde eğitim almasının planlandığı, ancak daha sonra örgütün yönlendirmesiyle TSK'ya girdiği bildirildi. Şüphelilerin, Hukuk Fakültesi'nde okudukları tarihlerden itibaren örgütle irtibatlı oldukları, öğrencilik döneminde de örgütün hücre evlerinde kaldıkları, birçoğunun kapatılan Bank Asya'da hesabının olduğu tespit edildi.
Asya - Bugün
Asya borsaları geriledi
Asya borsalarında haftanın ikinci işlem gününde satış ağırlıklı bir seyir izlendi.
Asya - Bugün
TCMB geleneksel yöntemli repo ihalesinde 10 milyar lira verdi
Merkez Bankası (TCMB) sıkılaştırma adımları çerçevesinde, geleneksel yöntemle yüzde 11.40 ortalama basit faiz ile 10 milyar lira fonlama sağladı.
Asya - Bugün
Asya ülkelerinde koronavirüs bilançosu açıklandı
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 969 bin 362'ye yükseldi.
Asya - Bugün
Son dakika haberi: Küresel piyasalar negatif seyrediyor
ABD ve Avrupa borsalarındaki satıcılı seyir Asya piyasaları ile yeni güne de taşındı.
Asya - Dün
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (1)
Salgına maruz kalan vatandaşların sağlık görevlilerinin kendilerine tarif ettiği şekilde davranmalarının hayati öneme sahip olduğunu vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Virüs taşıdığını bildiği halde evinde izole halde kalmak yerine sokağa çıkan, işine giden, diğer insanlarla bir araya gelen herkes hem yasal olarak suç işlemekte hem de büyük bir vebal altına girmektedir. Bu tedbirleri vatandaşımızın günlük hayatını zora sokmak için alıyor değiliz tam tersine bu tedbirlerin amacı en başta virüs taşıyan vatandaşımız olmak üzere tüm insanlarımızın sağlığını korumaktır. Tedbirlere uymadığı için virüsü bilinen veya bilinmeyen kronik rahatsızlığı bulunan yakınına veya herhangi birine bulaştırıp ölümüne sebep olacak kişinin vicdan yükünü düşünmek bile istemiyorum. Tedbir bizden takdir Allah'tandır, hiçbir tedbir almadan takdire teslim olmak dinimizle de kültürümüzle de insanlıkla da bağdaşmayan bir cehalettir. Bizim inancımızda tedbirsiz tevekkül olmaz." Salgının ilanihaye devam etmeyeceğini, tarihteki büyük salgınların ortalama 2 yıl sürdüğünün bilindiğini hatırlatan Erdoğan, "1 yıla yaklaşan koronavirüs salgını da Asya'dan Amerika'ya, Afrika'dan Avrupa'ya kadar dünyanın tamamını etkisi altına almıştır.
Asya - Dün
Fransız milletvekillerinden Uygur Türkleri nedeniyle Disney'in "Mulan" filmine boykot çağrısı
Öte yandan, filmin başrolündeki Çinli oyuncu Yifei Liu'nun, Hong Kong'da demokrasi yanlısı protestoculara karşı şiddet uygulamakla suçlanan polisleri desteklemesi sebebiyle de Mulan isimli film bazı Asya ülkelerinde de boykot ediliyor.
Asya - Dün
Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Asya-Pasifik ülkelerinden Endonezya, Malezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları artmaya devam ediyor.
Asya - Dün
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Çin Ulusal Sağlık Komisyonundan yapılan açıklamaya göre, Çin ana karasında son 24 saatte tamamı yurt dışı kaynaklı 12 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi.
Asya - Dün
İran'ın milliyetçi önyargıları Türkiye'yle kültürel ilişkilerini de zedeliyor
İran kültürünün "yağmalanması" İranologlardaki yaygın kanaate göre genişliği Orta Asya'dan Balkanlara uzanan tarihteki "Kültürel İran'ın" muğlak sınırları, günümüzde büyük oranda Türk dünyasıyla kesişmektedir.
Asya - Dün
Teknoloji merkezinde tarım makineleri yapay zekayla akıllanacak
AKİTEK'in bu yatırımların başında geldiğini belirten Altun, "Buradaki odağımız, zirai aletler. Çünkü Konya, Türkiye'den ihraç edilen zirai aletlerin yüzde 60'ını üretiyor ama bu ürünlerin katma değerleri, dünyadaki ürünlere göre düşük. Amacımız buradaki zirai aletlere teknoloji eklemek, zeka eklemek ve bu sayede dünyada katma değeri olan zirai ürünler ortaya koyarak, özellikle Kafkasya, Orta Asya ve Afrika ülkelerinin pazarlarına girebilmek.
Asya - Dün
Asya borsaları geriledi
Asya borsalarında haftanın ilk işlem gününde satış ağırlıklı bir seyir izlendi.
Asya - Dün
TCMB geleneksel yöntemli repo ihalesinde 10 milyar lira verdi
Merkez Bankası (TCMB) sıkılaştırma adımları çerçevesinde, geleneksel yöntemle açtığı repo ihalesinde yeniden 10 milyar lira fonlama sağladı.
Asya - Dün
Asya ülkelerinde koronavirüs bilançosu açıklandı
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 965 bin 97'ye yükseldi.
Asya - Dün
Yurt içi piyasalar yeni haftada Merkez Bankası'na odaklandı
Bugün, ABD ile Çin arasındaki gerilimin artabileceği endişeleri Asya borsalarında düşüşleri de beraberinde getirdi.
Asya - 20.9.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Çin Ulusal Sağlık Komisyonundan yapılan açıklamaya göre, Çin ana karasında son 24 saatte tamamı yurt dışı kaynaklı 10 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi.
Asya - 20.9.2020
Son dakika haberi! Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Bir son dakika haberine göre Asya-Pasifik ülkelerinden Endonezya, Malezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları artmaya devam ediyor.
Asya - 20.9.2020
Asya ülkelerinde koronavirüs bilançosu açıklandı
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı dünya genelinde 961 bin 461'e yükseldi.
Asya - 19.9.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Dünya Bankası Avrupa ve Orta Asya Bölgesi Uygulama Yöneticisi Harry Anthony Patrinos, salgınla mücadele sürecinde eğitimde yaşanan kayıpların bireyler üzerinde gelecekte sıkıntı yaratabileceğini belirterek, "Pandemi sürecinde yaşanan 4 aylık eğitim eksikliği kişi başına düşen geliri yüzde 12 ila 18 geriletmektedir.
Asya - 19.9.2020
Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19'a dair gelişmeler
Asya-Pasifik ülkelerinden Endonezya, Malezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları artmaya devam ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Asya Haberleri | Asya Haber - Haberler - Asya haberleri, son dakika asya haber ve gelişmeleri burada. Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Irkçılık, yabancı karşıtlığı, İslam düşmanlığı vahim boyutlara ulaştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.9.2020 18:28:03. #1.15#
title