Asya Şampiyonlar Ligi'nde Pahrakor, Erbil'e Gol Yağdırdı: 5 -1

Asya 2008 Şampiyonlar Ligi'nde D Grubunda Mücadele Eden Özbekistan'ın Pahtakor Takımı, Deplasmanda Kuzey Irak'ın Erbil Takımına Gol Yağdırdı.

Asya Şampiyonlar Ligi'nde Pahrakor, Erbil'e Gol Yağdırdı: 5 -1

Asya 2008 Şampiyonlar Ligi'nde D grubunda mücadele eden Özbekistan'ın Pahtakor takımı, deplasmanda Kuzey Irak'ın Erbil takımına gol yağdırdı.

Birleşik Arap Emirliğili hakemin yönettiği karşılaşmada Pahtakop rakibini ilk ve ikici yarıda bulduğu gollerle 5-1 mağlup etti.

Irak'taki savaş durumu nedeniyle Ürdün'de oynanan karşılaşmada ilk gol ev sahibi Erbil'den geldi. Erbil karşılaşmanın 19 dakikasında bulduğu golle skoru1-0 yaptı.

Karşılaşmanın 38.dakikasında, Erbil kalesi önünde yanan bir karambol anında topun Erbilli futbolucuya çarparak kaleye girmesi üzerine karşılaşmaya dengeyi getiren gol Pahtakor hanesine yazıldı: 1-1. Ve ilk yarı bu skorla sona erdi.

İkinci yarıda daha atak ve baskılı bir oyun sergileyen konuk takımın gol bulması uzun sürmedi.

Pahtakor 69.dakikada futbolcusu Nadır Kozubayev ile skoru 2-1 yaptı. 73.dakikada Zerdo Morkoviç şık bir vuruşla topu rakip filelere göndererek skoru 31 yapan gole imza attı.

Peşpeşe gelen gollerle Erbil'in şok yaşadığı bir sırada atak oyunu sürdüren Pahrakor 80.dakikada Aleksandr Genrih ile skoru 4-1 yaptı.

90 dakikanın bittiği ve uzatma dakikalarına geçildiği karşılaşmada dakikalar 90 3'ü gösterdiğinde Pahtakor oyuncusu Akmal Halmatov ise soru belirleye gölü buldu: 5-1.

Pahtakor bu skorla gruptaki puanını da 7'e çıkardı.

Pahtakor bundan sonraki maçını 7 Mayıs'ta Kuveyt'in El Kadisiye takımı ile deplasmanda yapacak.