Aston Martin ve Red Bull'dan Ortak Proje

Aston Martin ve Red Bull'dan Ortak Proje
Carmedya.com - Haberler | Otomobil

CARMEDYA.COM – Son zamanlarda düşük yakıt tüketimi ve az egzoz gazı salınımı gibi trendlerin arasında boğulan otomotiv endüstrisine arada taze kan aktarımı da oluyor.

CARMEDYA.COM – Son zamanlarda düşük yakıt tüketimi ve az egzoz gazı salınımı gibi trendlerin arasında boğulan otomotiv endüstrisine arada taze kan aktarımı da oluyor. Aston Martin ve Red Bull Racing’in ortak projesi de bunlardan biri.


Görünümünden de anlaşılacağı gibi bir hiper otomobil olarağı açıklanan aracın ismi henüz 001 olsa da üretime başlandığında bu isim değişecek. Dayanıklılık yarışlarında kullanılan kapalı kokpit araçları andıran bir tasarımla etkileyici görünen otomobil ileri aerodinamik özellikler sayesinde virajlarda inanılmaz G kuvvetlerine ulaşabilecek.


Henüz teknik detayları belli olmasa da aracın atmosferik emişli bir V12 motora sahip olacağı kesin. Ayrıca üretimde kullanılacak olan hafif malzemeler sayesinde güç/ağırlık oranının 1 olması hedefleniyor. 25 adet pist versiyonu üretilecek olan otomobilin toplam üretim sayısıysa 150'yi geçmeyecek.

Aston Martin ve Red Bull'dan Ortak Proje

Kaynak: Carmedya.com

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title