Astım Haberleri

Astım haber, Astım son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Astım - 11.10.2020
Bünyan'da Gilaburu hasadı başladı
Kayseri'nin Bünyan ilçesinde yetişen ve Coğrafi Tescili alınan gilaburu Türkiye ve Dünya'nın bir çok noktasından alıcı buluyor. Yüksek miktarda C vitamini içeren gilaburu ve gilaburu suyu böbrek hastalıklarına, astım, romatizma, yüksek tansiyon, kabakulak, uyku bozukluğu gibi sorunlara iyi geliyor.
Astım - 10.10.2020
Şifa deposu çam kozalağı pekmezinin sofralara uzanan yolculuğu
Özellikle astım hastalığına iyi geldiği belirtilen çam kozalağı pekmezinin, bağışıklık sistemini de güçlendiren bir etkiye de sahip olduğu biliniyor.
Astım - 07.10.2020
Rektör Özkan Başkan Böcek'in akciğerini toparlamaya çalışıyoruz-2
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 17 Ağustos'ta Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine özel hastanede tedaviye alındı. Koronavirüs tedavisinin ardından astım rahatsızlığı ve akciğerlerindeki yırtılma nedeniyle 7 Eylül günü, yoğun bakımda uyutuldu.
Astım - 07.10.2020
Rektör Özkan: Başkan Böcek'in akciğerini toparlamaya çalışıyoruz
'AKCİĞERLERİNİ TOPARLAMAYA ÇALIŞIYORUZ' Başkan Böcek'in makineye bağlı ancak AÜ Hastanesi'ne ilk geldiği güne göre daha iyi olduğunu vurgulayan Rektör Özkan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Başkan Böcek'in akciğerinde ciddi sıkıntılar var. Akciğeri toparlamaya çalışıyoruz. Covid negatif olduğu için şu anda yapılan tedaviler daha çok akciğeri destekleme tedavileri. Başka enfeksiyonları var. O enfeksiyonları da tedavi ediliyor. Başkan Böcek'in astım ve şeker gibi ek hastalıkları da var.
Astım - 02.10.2020
Türk Toraks Derneği, akciğer hastalıkları kongresi düzenleyecek
Kongre Başkanı Prof. Dr. Benan Müsellim yaptığı açıklamada, Türkiye'de 5 milyondan fazla astım, KOAH gibi kronik akciğer hastası bulunduğunu, zatürre, verem, akciğer damar tıkanıklığı, akciğerde hava kaçağı, ağızdan kan gelmesi gibi ani gelişen hastalıklar da bu sayıya eklendiğinde akciğer hastalıklarının öneminin daha iyi anlaşıldığını kaydetti.
Astım - 01.10.2020
Uzmanından "uyku apnesi, ani ölümlere yol açabilir" uyarısı
Nöroloji, KBB ve Göğüs Hastalıkları branşları başta olmak üzere, uyku apnesi hastalığın karşı ilginin arttığına dikkati çeken Ümit, şunları kaydetti: "Bu hastalığın tedavisinde kullanılan Sürekli Pozitif Hava Basıncı cihazlarının uygulanmasının geliştirilmesi de giderek artan bir ilgi alanı oluşturdu. Nöroloji, ne yazık ki çoğunlukla yüz güldüren bir branş değildir. Biz nörologlar tanıyı koyduktan sonra genelde hasta yakınlarına ve hastaya bilgi verir, kesin bir tedavinin olmadığını destek tedavi ve zamana ihtiyaç olduğunu anlatmaya çalışırız. Uyku sendromunda durum böyle değil. Tanıyı kesin koyabiliyoruz ve tedavide başarılı sonuç alabiliyoruz. Bütün bunlar uyku labaratuvarı girişimini cazip kılan faktörler. Bu doğrultuda uyku tıbbıyla uğraşan uzman hekimler yetişmeye başladı. Bu hekimler özel eğitimlerden geçip sertifikalarını aldıktan ve yeterli tecrübe kazandıktan sonra uyku labaratuvarı kurma hakkı kazandılar. Uyku apnesi konusunda iki önemli nokta var. Birincisi hastalık toplumun 40-65 yaş arasındaki kesiminde çok yaygın ve 2009' da yapılan bir istatike göre hasta sayısı 2 milyon 200 civarında. Bu çok ürkütücü bir rakam, Bir anlamda astım ve diyabet gibi hastalıklarla yaygınlığı açısından aynı sırada duruyor.
Astım - 30.09.2020
Milli boksörler Hititler'den kalan tuz mağarasında çalışıyor
İl merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan ve yıllarca yapılan üretim sonucu içinde birçok galeri oluşan yerin 150 metre altındaki mağaranın, astım, bronşit, akciğer hastalıklarının tedavisine iyi geldiği biliniyor.
Astım - 30.09.2020
Grip ve zatürre aşıları için doktorunuza danışın
Grip aşısı kimlere yapılmalı? Prof. Dr. Füsun Eroğlu, grip aşısı yaptırması gereken kişileri şöyle sıraladı: 65 yaş ve üzeri olanlar, Astım, KOAH gibi kronik akciğer hastalıkları olanlar, Kalp, yüksek tansiyon gibi kardiyovasküler hastalıkları olanlar, Diyabet (Tip 1 ve 2) gibi kronik metabolik hastalıklar yaşayanlar, Kronik böbrek hastaları, Anemi, talasemi gibi bazı kan hastalıkları bulunanlar, Organ nakli ve benzeri durumlar nedeniyle bağışıklık sistemi baskılanmış ve bu amaçla ilaç kullanan hastalar.
Astım - 26.09.2020
Son dakika haberi! Başkan Böcek'e trakeostomi uygulandı
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 17 Ağustos'ta koronavirüs testi sonucunun pozitif çıkmasının ardından özel bir hastanede tedaviye alındı. Durumunun kötüye gitmesi üzerine Böcek, 7 Eylül'de yoğun bakımda uyutuldu.  Koronavirüs tedavisinin ardından astım rahatsızlığı ve akciğerlerindeki yırtılma nedeniyle tedbir amaçlı uyutulan Başkan Böcek, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın isteği üzerine önceki gece Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi.
Astım - 25.09.2020
'Başkan Böcek'in akciğer fonksiyonlarındaki sorun devam ediyor'
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 17 Ağustos'ta koronavirüs test sonucunun pozitif çıkmasının ardından özel bir hastanede tedaviye alındı. Başkan Böcek'in son koronavirüs test sonuçları negatif çıktı. Astım rahatsızlığı bulunan Başkan Böcek, sonrasında akciğerlerindeki yırtılma nedeniyle 7 Eylül'de entübe halde Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedaviye alındı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Astım Haberleri | Astım Haber - Haberler - Sayfa 9 - Astım haberleri, son dakika astım haber ve gelişmeleri burada. Grip ve zatürre aşıları, öncellikle risk altındakilere yapılmalı uyarısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.4.2021 02:45:04. #1.14#

title