Astım Haberleri

Astım haber, Astım son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Astım - 25.03.2021
Konya'da üretilen solunum cihazı KOAH ve astım hastalarına evde tedavi imkanı sağlayacak
Konya'da kurulu bir firmanın ürettiği basınçlı solunum cihazı, KOAH (kronik obstrüktif akciğer hastalığı), akciğer ve astım hastalarına evde tedavi imkanı sağlayacak.
Astım - 17.03.2021
DEAŞ teröründen kaçan Türkmen sanatçı Mersinlilere hat sanatı öğretiyor
Hat sanatını sürdürebilmek için evini atölyeye çevirdiğini anlatan Alzamo, şunları kaydetti: "Sanatımı evimde yapmaya başladım. Eserlerim devamlı karşımda olsun diye duvarlara astım.
Astım - 17.03.2021
Tek öğün beslenme birçok rahatsızlığa davetiye çıkarıyor
AŞIRI YORGUN, HALSİZ VE SİNİRLİ OLABİLİRLER Uzun süreli açlığın otofaji ve hücresel yenilenmeyi arttırdığını, bu durumun da yağ yakımının hızlanması, sağlıklı olmak ve gençleşmek anlamına geldiğini ifade eden Balcı, sözlerini şu şekilde devam etti: "Aynı zamanda OMAD diyetinin kardiyovasküler hastalıklar, diyabet, astım ve iltihaplanmaya karşı koruyucu olduğu ve bu etkisinin fazla kilonun kaybı ile ilişkili olduğu söylenmektedir.
Astım - 17.03.2021
Tek öğün beslenmenin zararları saymakla bitmiyor
Balcı, sözlerini şu şekilde sonlandırdı: "Aynı zamanda OMAD diyetinin kardiyovasküler hastalıklar, diyabet, astım ve iltihaplanmaya karşı koruyucu olduğu ve bu etkisinin fazla kilonun kaybı ile ilişkili olduğu söylenmektedir.
Astım - 15.03.2021
Son dakika haberi... Elazığ Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesinde Pulmoner Rehabilitasyon Merkezi hizmete girdi
Merkezdeki temel amaçlarının hastadaki nefes darlığından kaynaklanan hareketsizlik, anksiyete, kondisyon bozukluğu, depresyon ve en sonunda sosyal izolasyona kadar gidebilen kısır döngüyü kırabilmek olduğunun altını çizen Özdemir şöyle konuştu: "Tedaviye uyumu engelleyen psikiyatrik hastalıklar, ağır davranış bozuklukları, akut ya da stabil olmayan kalp damar sistemi hastalıkları, periferik arter hastalıkları ve ciddi eklem hasarında bu hastalıklar dışında yaşam kalitesini azaltan her türlü solunumsal hastalıkta pulmoner rehabilitasyon uygulanabilir. Başta KOAH olmak üzere astım, bronşektazi, kistik fibrozis, interstisyel akciğer hastalığı, göğüs duvarı deformiteleri, nöromüsküler hastalıklarının tedavileri ünitemizde başlamıştır.
Astım - 12.03.2021
Son dakika haberi | Kovid-19'un Türkiye sağlık ekonomisine yükü 3,7 milyar lirayı aştı
Hastaların yüzde 43'ünde eşlik eden hastalıklar bulunmakla birlikte, bu hastalıklar arasında ilk sırada yüzde 23,9 hipertansiyon, sonrasında sırasıyla yüzde 13,6 diyabet, yüzde 9,1 astım, yüzde 8,1 iskemik kalp hastalığı ve yüzde 7,6 kanser olduğu tespit edildi.
Astım - 11.03.2021
Japonya'da Covid-19 aşısı olan 8 kişide daha yan etki görüldü
Yeni tip korona virüse (Covid-19) karşı aşılama seferberliği çeşitli ülkelerde sürerken, 17 Şubat'tan bu yana sağlık çalışanlarını aşılamayı sürdüren Japonya'da sağlık bakanlığından yan etki açıklamaları gelmeye devam ediyor. Japonya'da Pfizer ve BioNTech tarafından korona virüse karşı geliştirilen aşının uygulandığı 8 sağlık çalışanında daha şiddetli bir alerjik reaksiyon olan anafilaksi gözlendiğini açıkladı. 20'li ve 50'li yaşlar arasındaki kişilerden oluşan gruptaki bireylerin geçtiğimiz 2 gün içinde aşılandığı ifade edilirken, ortaya çıkan belirtilerin mide bulantısı, baş dönmesi ve baş ağrısı olduğu belirtildi. Söz konusu 8 sağlık çalışanının, belirli yiyecek ve ilaçlara karşı alerji geçmişi ya da astım ve diyabet gibi kronik sağlık sorunları olduğu öğrenilirken, durumlarının tıbbi müdahalenin ardından normale döndüğü kaydedildi.
Astım - 10.03.2021
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, 29 ilacı geri ödeme listesine aldıklarını açıkladı Açıklaması
Geri ödeme listesine alınan 29 yeni ilacın detaylarına ilişkin Selçuk, şu bilgileri verdi: "1 pıhtılaşma önleyici ilaç, 4 demans ilacı, 2 enteral beslenme ürünü, 1 hipertansiyon ilacı, 2 immünglobulin, 1 kas gevşetici, 1 göz merhemi, 2 gargara, 2 psöriyazis tedavisinde kullanılan ilaç, 6 antibiyotik, 2 soğuk algınlığı ilacı, 2 astım ilacı, 1 tıbbi mama, 2 vitamin.
Astım - 10.03.2021
Son dakika haber... Bakan Selçuk: 29 ilacı geri ödeme listesine aldık
Geri ödeme listesine alınan 29 ilaç şu şekilde: 1 adet pıhtılaşma önleyici ilaç, 4 adet demans hastalığı ilacı, 2 adet enteral beslenme ürünü, 1 adet hipertansiyon ilacı, 2 adet immünglobulin, 1 adet kas gevşetici, 1 adet göz merhemi, 2 adet gargara, 2 adet psöriyazis tedavisinde kullanılan ilaç, 6 adet antibiyotik, 2 adet soğuk algınlığı ilacı, 2 adet astım ilacı, 1 adet tıbbi mama, 2 adet vitamin.
Astım - 10.03.2021
Son dakika haberi: Bakan Selçuk: 29 ilacı geri ödeme listesine aldık
Geri ödeme listesine alınan 29 ilaç şu şekilde: 1 adet pıhtılaşma önleyici ilaç, 4 adet demans hastalığı ilacı, 2 adet enteral beslenme ürünü, 1 adet hipertansiyon ilacı, 2 adet immünglobulin, 1 adet kas gevşetici, 1 adet göz merhemi, 2 adet gargara, 2 adet psöriyazis tedavisinde kullanılan ilaç, 6 adet antibiyotik, 2 adet soğuk algınlığı ilacı, 2 adet astım ilacı, 1 adet tıbbi mama, 2 adet vitamin.
Astım - 10.03.2021
Son dakika gündem: Bakan Selçuk: "4'ü demans ilacı olmak üzere 29 ilacı daha geri ödeme listesine aldık"
Geri ödeme listesine alınan 29 yeni ilaç; 1 adet pıhtılaşma önleyici ilaç, 4 adet demans ilacı, 2 adet enteral beslenme ürünü, 1 adet hipertansiyon ilacı, 2 adet immünglobulin, 1 adet kas gevşetici, 1 adet göz merhemi, 2 adet gargara, 2 adet psöriyazis tedavisinde kullanılan ilaç, 6 adet antibiyotik, 2 adet soğuk algınlığı ilacı, 2 adet astım ilacı, 1 adet tıbbi mama, 2 adet vitaminden oluşuyor.
Astım - 09.03.2021
Japonya'da Covid-19 aşısı 5 kişide daha yan etki gösterdi
Yeni tip korona virüs (Covid-19) aşılama seferberliği dünyanın farklı ülkelerinde sürerken, 17 Şubat'tan bu yana sağlık çalışanlarını aşılamayı sürdüren Japonya'da sağlık bakanlığından yeni yan etki açıklaması geldi. Pfizer-BioNTech aşısı uygulanan 5 kişinin daha ölümcül olabilen bir alerjik reaksiyon anafilaksi geçirdiği bildirildi. 20'li ve 50'li yaşlarında olan 5 kadının boğazda kızarıklık ve ağrı benzeri semptomlar geliştirdiği kaydedilirken, şahısların tümünün sağlık durumunun ilaç tedavisinin ardından normale döndüğü belirtildi. Ayrıca 5 kişiden 4'ünün astım ve ilaç alerjisi rahatsızlıklarının bulunduğu öğrenildi.
Astım - 08.03.2021
Son dakika: "2020 yılında şiddete maruz kalarak 44 kadın hayatını kaybetti! " sözleri İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan geldi
8 Mart aslında kendileri için çok önemli bir fırsat olduğunu anlatan Dünya rekortmeni Türk Serbest Dalışçı Şahika Ercümen "Çünkü tüm dünyada sesimizi duyurabildiğimiz, o altını kırmızıyla çizmek istediğimiz konuları gündeme çok daha rahat taşıyabildiğimiz bir gün. Dolayısıyla ben bunu bir kutlamadan ziyade bir fırsat olarak görüyorum. Hep birlikte daha iyi bir dünya için değişimler yapabilmek adına fikirlerimizi ve güçlerimizi birleştirebileceğimiz bir gün olarak görüyorum ve burada olmaktan çok mutluyum. Ben de bu spora ilk başladığımda 'sen kız başına nasıl yapacaksın?' dendi. Hatta benim astımım da olduğu için bu sporu da yapamayacağım söylenmişti.
Astım - 08.03.2021
Gürün Dut Pekmezi coğrafi işaret belgesi aldı
Algın, Anadolu'da geleneksel yöntemlerle dut pekmezi yapılan en eski merkezlerden birisinin Gürün olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Gürün dut pekmezinin en önemli özelliği, kan yapıcı olmasıdır. Ülser rahatsızlığının tedavisinde kullanılabilir. Bronşit ve astım rahatsızlığı olan hastalarda rahatlama sağlar, nefes alışverişlerinde güçlü etkisi bulunur.
Astım - 06.03.2021
Kopenhag Üniversitesi: "Yapay zeka, kimlerin Covid-19'dan öleceğini yüzde 90 oranında tahmin ediyor"
Kopenhag Üniversitesi'nden bilim adamları yapılan araştırmada, cinsiyet, kalıtsal hastalıklar, yaş, nörolojik hastalıklar ve yüksek tansiyon gibi faktörleri "yüksek riskli faktörler" olarak nitelendirirken, sonraki en etkili sağlık faktörlerinin kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH), astım, diyabet ve kalp hastalığı olduğunu ifade etti.
Astım - 06.03.2021
KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR - "Tedbirlere uymayanlar Kovid-19 hastalarını görmediği için sonucu tahmin edemiyor"
Astımı bulunan ve hastalık sürecinde kas ve kemik ağrısı ile nefes sorunu yaşayan Ural, tedavisi sonrası hastanenin yoğun bakım servisindeki görevine döndü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Astım Haberleri | Astım Haber - Haberler - Sayfa 2 - Astım haberleri, son dakika astım haber ve gelişmeleri burada. BURUNDAN SPREY AŞI, YENİ MUTANTLARA KARŞI HIZLA DEĞİŞTİRİLEBİLECEK.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 11:35:24. #1.15#

title