Assam Haberleri

Assam haber, Assam son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Assam - 22.10.2019
ABD, Hindistan'a azınlıkların haklarını koruması çağrısı yaptı
Assam eyaletinde de çoğu Müslüman 1,9 milyon kişinin nihai vatandaşlık listesinin dışında bırakılması nedeniyle vatansızlık riskiyle karşı karşıya bulunduğunu hatırlatan Wells, ABD'nin Hindistan hükümetine, azınlıkların haklarını koruma ve savunmasız bireyleri güvence altına alma çağrısı yaptığını bildirdi.
Assam - 1.10.2019
Hindistan'da polis düzensiz göçmenleri tespit edecek
Uttar Pradeş Emniyet Genel Müdürü Om Prakash Singh, genelgede bahsi geçen uygulamanın "rutin" olduğunu ve benzerlerinin, geçmiş yıllarda yapıldığını hatırlatarak konunun, Assam eyaletinde tartışmaya yol açan Ulusal Vatandaş Sicili (NRC) ile bağlantısı olmadığını söyledi.
Assam - 1.10.2019
Hindistan'da tartışmalı vatandaşlık yasa tasarısı yeniden gündeme getiriliyor
Şah, Kolkata'da katıldığı mitingde yaptığı konuşmada, Assam eyaletinde çoğu Müslüman 1,9 milyon kişiyi nihai vatandaşlık listesinin dışında bırakan Ulusal Vatandaş Sicilinin (NRC) uygulamaya koyulmasından önce Hindu, Sih, Budist, Hristiyan ve Jainizm inancına sahip yerleşimcilere vatandaşlık verileceğini, bunu öngören yasa tasarısının yeniden gündeme getirilmesi için çalıştıklarını söyledi.
Assam - 11.9.2019
Hindistan vatandaşlıktan çıkarılacaklar için kamp kuruyor
Hindistan, ülkenin kuzeydoğusundaki Assam eyaletinde, nihai vatandaşlık listesinin dışında bırakarak vatandaşlıktan çıkarmayı planladığı 1,9 milyon kişinin gözetim altında tutulacağı kamplar inşa ediyor.
Assam - 2.9.2019
Hindistan'ın Assam eyaletinde vatandaşlık tartışması sürüyor
Hindistan'da Cammu Keşmir'in özel statüsünün kaldırılmasının ardından ülkenin kuzeydoğusunda bulunan Assam eyaletinde de çoğu Müslüman 1,9 milyon kişinin nihai vatandaşlık listesinin dışında bırakılması yeni bir tartışma başlattı.
Assam - 2.9.2019
Keşmir'in ardından Assam: Kuzey Hindistan'da sular ısınıyor
Hint alt kıtası yaklaşık sekiz asır Müslüman Türk idareciler tarafından yönetildi.
Assam - 2.9.2019
BM Mülteciler Yüksek Komiserinden Hindistan'a çağrı
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, Hindistan'ın Assam eyaletinde 1,9 milyon kişinin, yasal sakinleri belirlemek ve yasa dışı göçmenleri ayırmak için oluşturulan nihai vatandaşlık listesinin dışında bırakılması kararıyla, bu ülkeye, "kimsenin devletsiz...
Assam - 1.9.2019
Pakistan'dan Hindistan'a "etnik temizlik" suçlaması
Pakistan Başbakanı İmran Han, Hindistan'ın Assam eyaletindeki yaklaşık 2 milyon Müslüman'ın Hindistan vatandaşlığını kaybetmekle karşı karşıya olmasını "Hindistan Halk Partisi'nin (BJP) Müslümanlara karşı yürüttüğü etnik temizliğin bir parçası." olarak değerlendirdi.
Assam - 31.8.2019
Hindistan'da emekli ordu subayı "vatandaşlık listesi"nin dışında bırakıldı
Hindistan ordusunda 30 yıl görev yapan emekli teğmen, Assam eyaletinde ilan edilen "yasal sakinleri belirlemek ve yasa dışı göçmenleri ayıklamak için oluşturulan nihai vatandaşlık listesi"nin dışında bırakıldı.
Assam - 31.8.2019
Hindistan'ın Assam eyaletinde 1,9 milyon kişi vatandaş sayılmadı
YENİ Hindistan'ın doğusundaki Assam eyaletinde 1,9 milyon kişi, yasal sakinleri belirlemek ve yasa dışı göçmenleri ayıklamak için oluşturulan nihai vatandaşlık listesinin dışında bırakıldı.
Assam - 9.8.2019
DHA DIŞ  - Hindistan'da Su-30 savaş uçağı düştü
Uçak Hindistan'ın Assam eyaleti Tezpur bölgesine düştü.
Assam - 9.8.2019
Hindistan'da savaş uçağı düştü
Hindistan'ın Assam eyaletinde Hindistan Hava Kuvvetlerine ait savaş uçağı düştü.
Assam - 5.8.2019
Hindistan'daki seller
Hindistan'ın doğu ve kuzeydoğusunda temmuz başından bu yana etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı seller nedeniyle Bihar ve Assam eyaletlerinde hayatını kaybedenlerin sayısı 220'ye yükseldi.
Assam - 2.8.2019
Selde nehirden çıkan timsahlar sular altındaki sokaklarda avlanıyor
Geçtiğimiz birkaç hafta içinde Hindistan genelinde etkili olan muson yağmurlarıyla meydana gelen selde, çoğu Assam ve Bihar eyaletlerinde olmak üzere 250'den fazla kişi hayatını kaybetti.
Assam - 1.8.2019
Hindistan'daki seller
Şiddetli yağışlar nedeniyle oluşan sellerden en çok etkilenen eyaletlerden Bihar'da 130, Assam'da ise 86 kişi yaşamını yitirmişti.
Assam - 31.7.2019
Hindistan'daki sellerde bilanço artıyor
Hindistan'ın doğu ve kuzeydoğusunda temmuz başından bu yana etkili şiddetli yağışların yol açtığı seller nedeniyle Bihar ve Assam eyaletlerinde hayatını kaybedenlerin sayısı 216'ya yükseldi.
Assam - 29.7.2019
Hindistan'daki seller can almaya devam ediyor
Hindistan'ın doğu ve kuzeydoğusunda temmuz başından bu yana etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı seller nedeniyle Bihar ve Assam eyaletlerinde hayatını kaybedenlerin sayısı hafta sonu 208'e yükseldi.
Assam - 28.7.2019
BM'den Güney Asya ülkelerindeki sellerle ilgili açıklama
Haq, şiddetli yağışların en çok Hindistan'ın Assam, Bihar ve Uttar Pradeş eyaletlerinde etkili olduğunu dile getirerek, çocuklar için temiz su, temizlik malzemeleri ve gıda yardımına ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
Assam - 26.7.2019
Hindistan şiddetli yağışların etkisi altında
Ülkede şiddetli yağışların neden olduğu sellerin en çok etkilediği eyaletlerden Bihar ve Assam'da 198 kişi yaşamını yitirmişti.
Assam - 24.7.2019
Hindistan'daki sellerde ölenlerin sayısı artmaya devam ediyor
Hindistan'ın doğu ve kuzeydoğusunda temmuz ayı başından bu yana etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı seller nedeniyle Bihar ve Assam eyaletlerinde hayatını kaybedenlerin sayısı 198'e çıktı.
Assam - 24.7.2019
Hindistan'daki sellerde ölenlerin sayısı artmaya devam ediyor
Hindistan'ın doğu ve kuzeydoğusunda temmuz başından bu yana etkili şiddetli yağışların yol açtığı seller nedeniyle Bihar ve Assam eyaletlerinde hayatını kaybedenlerin sayısı 174'e çıktı.
Assam - 23.7.2019
Hindistan'daki beyin iltihabı salgını
Hindistan'ın Assam eyaletinde görülen ve beyin iltihabı olarak da bilinen ensefalit nedeniyle ölenlerin sayısı 18 Temmuz itibarıyla 214'e yükseldi.
Assam - 22.7.2019
Hindistan'daki sellerin bilançosu ağırlaşıyor
Hindistan'ın doğu ve kuzeydoğusunda temmuz başından bu yana etkili şiddetli yağışların yol açtığı seller nedeniyle Bihar ve Assam eyaletlerinde hayatını kaybedenlerin sayısı 166'ya çıktı.
Assam - 22.7.2019
Hindistan'daki aşırı yağışlar can almaya devam ediyor
Sellerden en çok etkilenen eyaletler Bihar ve Assam Uttar Pradesh eyaletinde farklı bölgelerde yıldırım isabet etmesi sonucu 41 kişi hayatını kaybetmişti.
Assam - 20.7.2019
Hindistan'daki sellerde ölenlerin sayısı 160'a çıktı
Hindistan basınında yer alan haberlerde, şiddetli yağışlar nedeniyle oluşan sellerden en çok etkilenen eyaletlerden Bihar'da 98, Assam'da 62 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.
Assam - 19.7.2019
Selden kaçarken bitap düşen kaplan eve sığındı
Hindistan'ın Assam eyaletinde selden kaçarken bitap düşen bir dişi kaplan, bir eve sığınarak yatakta gün boyunca uyudu.
Assam - 18.7.2019
Hindistan'daki selde ölü sayısı 136'ya çıktı
Hindustan Times'ın haberine göre, yetkililer, şiddetli yağışlar sonucu oluşan seller nedeniyle eyaletlerden Bihar'da 78, Assam'da 39, Meghalaya'da 8, Uttar Pradeş'te 6, Mizoram'da ise 5 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.
Assam - 18.7.2019
DHA DIŞ - Selden kaçan kaplan eve sığındı
Hindistan'da şiddetli yağışlar sonucu meydana gelen sel sonrası bir kaplan bölgedeki bir  eve sığındı.  Assam eyaletinde etkili olan şiddetli yağışlar, hayvanların da yaşamını olumsuz etkiledi.
Assam - 18.7.2019
Hindistan'daki selde ölü sayısı artmaya devam ediyor
Hindistan'ın doğu ve kuzeydoğusunda son günlerde etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı sellerde hayatını kaybedenlerin sayısı 109'a çıktı. Hindustan Times'ın haberine göre, yetkililer, şiddetli yağışlar sonucu oluşan seller nedeniyle eyaletlerden Uttar Pradeş'te 6, Assam'da 30, Bihar'da 67, Mizoram'da 5, Meghalaya'da ise 1 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.
Assam - 17.7.2019
Güney Asya'da milyonlarca kişi sel tehdidiyle karşı karşıya
Açıklamada, Hindistan'ın Assam eyaletinde Brahmaputra Nehri sularının taşması sonucu 749 köyün sular altında kaldığı ve bir milyondan fazla kişinin yerinden olduğu belirtildi.
Assam - 16.7.2019
Hindistan'da sel 45 can aldı
Hindustan Times'ın haberine göre, yetkililer, şiddetli yağışlar sonucu oluşan seller nedeniyle Assam eyaletinde 15, Bihar eyaletinde 24, Mizoram eyaletinde 5, Meghalaya eyaletinde de 1 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Assam Haberleri | Assam Haber - Haberler - Sayfa 3 - Assam haberleri, son dakika assam haber ve gelişmeleri burada. Hindistan'da vatandaşlık yasası kaosu büyüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 11:28:19. #1.14#
title