Assam Haberleri

Assam haber, Assam son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Assam - 31.12.2019
ASSAM Yönetim Kurulu Başkanı Tanrıverdi Açıklaması
Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği (ASSAM) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Tanrıverdi, İslam dünyasının ittifak için duyarsız kalmasına tepkisini dillendirdiği bir diyaloğunun bilinçli veya bilinçsiz olarak yanlış alanlara çekilmeye çalışıldığını kaydetti.
Assam - 31.12.2019
Yeni vatandaşlık yasası Hindistan'ın geleceğini tehlikeye atıyor
Keşmir'den sonra Hindutva gündeminde yer alan madde ise Ulusal Vatandaşlık Kaydı meselesiydi. Assam'da pilot bir uygulamayla işleme konulan vatandaşlık kayıtlarının güncellenmesi, 1,9 milyon insanı aniden vatansız bırakıyordu.
Assam - 26.12.2019
Hindistan'da protestolar sürüyor
Ülkenin kuzeydoğu eyaletlerinden Assam'da, Tüm Assam Öğrenci Birliği (AASU) öncülüğünde başkent Guvahati'de ve Udalguri bölgesinde yasa karşıtı eylem düzenlendi.
Assam - 26.12.2019
Hindistan'da protestolar sürüyor
Kuzeydoğu eyaletlerinden Assam'da aktivist Akhil Gogoi, protestolara katıldığı gerekçesiyle başkent Guvahati'de polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.
Assam - 25.12.2019
Hindistan'da protestolar sürüyor
Ülkenin kuzeydoğu eyaletlerinden Assam'da binlerce kişi başkent Guvahati'de protesto gösterisi düzenledi.
Assam - 25.12.2019
Hindutva-RSS-BJP-Modi: İdeolojik prizmayla yeniden tasarlanan Hindistan'ı anlamak
Bugün yeni yasa ülke genelinde şiddetli protestolarla karşılanıyor. İki haftayı bulan, ülke geneline yayılan, yirmiden fazla kişinin öldüğü, yüzlercesinin yaralandığı ve binden fazla insanın da tutuklandığı protestolarda başı çeken yerler olarak kuzeybatıda Pencab, kuzeydoğuda Assam, Batı Bengal ile Uttar Pradesh (esasen kuzeydoğu genel anlamda başı çekiyor) ve güneyde Kerala, Karnataka ile Goa dikkat çekiyor.
Assam - 24.12.2019
Hindistan'da Ulusal Nüfus Sicili'nin güncellenmesi teklifi onaylandı
Ülkedeki her olağan mukimin NPR'ye kaydolmasının zorunlu olduğunu kaydeden yetkililer, uygulamanın 2020 Nisan ve eylül ayları arasında Assam hariç tüm eyaletlerde ve birlik topraklarında gerçekleştirileceğini açıkladı.
Assam - 23.12.2019
Hindistan'da ana muhalefet partisinden Vatandaşlık Yasası düzenlemesine tepki
Öte yandan ağustos ayında ülkenin doğusundaki Assam eyaletinde Ulusal Vatandaş Sicili (NRC) uygulaması kapsamında çoğunluğu Müslüman 2 milyona yakın vatandaş, yasa dışı göçmenleri belirlemek için oluşturulan nihai vatandaşlık listesi dışında bırakılmıştı.
Assam - 23.12.2019
Hindistan'da iktidardaki BJP'ye eyalet seçimlerinde darbe
Öte yandan, ağustos ayında ülkenin doğusundaki Assam eyaletinde Ulusal Vatandaş Sicili (NRC) uygulaması kapsamında çoğunluğu Müslüman 2 milyona yakın vatandaş, yasa dışı göçmenleri belirlemek için oluşturulan nihai vatandaşlık listesi dışında bırakılmıştı.
Assam - 20.12.2019
Hindistan'da protestolar sürüyor
Kuzeydoğudaki Assam eyaletinde 10 günün ardından internete erişim kısıtlaması kaldırıldı.
Assam - 19.12.2019
3. Uluslararası ASSAM İslam Birliği Kongresi
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, geçen yıl bu zamanlar uluslararası kuruluşlar dahil olmak üzere, Türkiye'de küçülme olacağını, Türkiye'nin bu işlerin üstesinden gelemeyeceğini iddia edenlerin, iddialarıyla kaldığını belirterek, "Bütün bunlar, ekonomide, savunmada,...
Assam - 19.12.2019
3. Uluslararası İslam Birliği Kongresi başladı
ADALETİ Savunanlar Stratejik Araştırma Merkezi (ASSAM) tarafından 3'üncüsü gerçekleştirilen 'Uluslararası İslam Birliği Kongresi' bugün başladı.
Assam - 19.12.2019
3. ULUSLARARASI İSLAM BİRLİĞİ KONGRESİ BAŞLADI
Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırma Merkezi (ASSAM) tarafından 3'üncüsü gerçekleştirilen 'Uluslararası İslam Birliği Kongresi' bugün başladı.
Assam - 19.12.2019
3. Uluslararası ASSAM İslam Birliği Kongresi
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Müslümanların kendi aralarındaki savunma işbirliğinin, İslam coğrafyasının bekası için en hayati mesele olduğunu söyledi.
Assam - 19.12.2019
3. Uluslararası ASSAM İslam Birliği Kongresi
Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği (ASSAM) Yönetim Kurulu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi, bağımsızlığın ve egemen güç olmanın başta gelen şartlarından birinin ülkelerin kullandığı silahların kendilerine ait olması olduğunu belirterek,...
Assam - 19.12.2019
GÜNDEM ÖZETİ / 19 Aralık 2019
(Halep/İdlib/Haseke/Rakka) GÜNCEL 1- Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği 3. Uluslararası (ASSAM) İslam Birliği Kongresine katılacak.
Assam - 17.12.2019
Hindistan'da protestolar sürüyor
29 üniversitede protesto düzenlendi Pazar akşamı Jamia Millia Islamia (JMI) ve Aligarh Müslüman Üniversitesi (AMU) öğrencilerine uygulanan polis şiddeti sonrası başlayan protestolara Delhi, Maharaştra, Karnataka, Kerala, Uttar Pradeş, Assam, Batı Bengal, Telangana, Tamil Nadu eyaletleri ile Çandigarh ve Puduçeri birlik toprağındaki üniversite öğrencileri katıldı.
Assam - 17.12.2019
Hindistan'da protestolar sürüyor
Pazar akşamı JMI ve AMU öğrencilerine uygulanan polis şiddeti sonrası başlayan protestolara Delhi, Maharaştra, Karnataka, Kerala, Uttar Pradeş, Assam, Batı Bengal, Telangana, Tamil Nadu eyaletleri ile Çandigarh ve Puduçeri birlik toprağındaki üniversite öğrencileri katıldı.
Assam - 16.12.2019
Hindistan'da protestolar sürüyor
Ülkenin kuzeydoğusunda yer alan Assam eyaletinin 10 bölgesinde internet hizmetine erişim kısıtlaması 24 saat daha uzatılırken, Uttar Pradeş eyaletinin Aligarh, Meerut ve Saharanpur bölgelerinde internet hizmetine erişim kısıtlandı.
Assam - 16.12.2019
ANALİZ – Laiklik ve Hindutva çıkmazında yeni vatandaşlık yasası ve Hindistan'ın geleceği
Hindistan'ın siyasi gündemi son aylarda giderek artan tartışmalı anayasal değişikliklerin ülke genelinde doğurduğu gerilimle çalkalanıyor. Narendra Modi liderliğindeki Hindistan Halk Partisi (Bharatiya Janata Party [BJP]) hükümetinin Mayıs ayında ikinci kez ve daha güçlü bir şekilde göreve gelmesinden bu yana gerçekleşen üç büyük siyasi olay, bir Hindu devleti inşa etme yolundaki kararlılığı gözler önüne seriyor. Bunlardan ilki, anayasanın 370 sayılı fıkrasını feshederek Keşmir'i ordunun sınırsız otoritesi altına almak ve doğrudan Yeni Delhi'den yönetilen "birlik toprağı" statüsüne dönüştürmekti. İkincisi, Hindistan'ın kuzeydoğu eyaleti Assam'da Ulusal Vatandaşlık Kayıtları'nı derleme girişimini ve bu uygulamanın tüm ülkede tekrarlanacağını duyurmaktı.
Assam - 16.12.2019
Dünyada 2019 böyle geçti (3)
31 Ağustos Hindistan'ın doğusundaki Assam eyaletinde 1,9 milyon kişi, yasal sakinleri belirlemek ve yasa dışı göçmenleri ayıklamak için oluşturulan nihai vatandaşlık listesinin dışında bırakıldı.
Assam - 15.12.2019
Hindistan'da "Vatandaşlık Yasası'ndaki değişiklik" karşıtı protestolar sürüyor
Ülke genelinde protestolar düzenlenmişti Assam eyaleti genelinde on binlerce kişi, tasarıyı protesto etmek için yolları kapatmış, zaman zaman göstericiler ve güvenlik güçleri arasında çatışmalar çıkmıştı.
Assam - 13.12.2019
Japonya Başbakanı Abe, protestolar nedeniyle Hindistan ziyaretini erteledi
Kyodo'da yer alan habere göre, Başbakan Abe, pazar günü başlaması ve üç gün sürmesi planlanan Hindistan ziyaretini, Assam eyaletinde yeni vatandaşlık yasasına karşı düzenlenen protestolar nedeniyle erteledi.
Assam - 13.12.2019
Hindistan'da vatandaşlık yasasındaki değişikliğe protestolar sürüyor
Hint basınındaki haberlere göre, Assam eyaletinde, değişikliği protesto eden Tüm Assam Öğrenci Birliği (AASU) üyeleri, açlık grevi başlattı.
Assam - 13.12.2019
Hindistan'da tartışmalı vatandaşlık tasarısı kanunlaştı
Assam eyaleti genelinde on binlerce kişi tasarıyı protesto etmek için yolları kapatmış, yer yer göstericiler ve güvenlik güçleri arasında çatışmalar çıkmıştı.
Assam - 12.12.2019
Hindistan'daki protestolarda 2 kişi öldü
Hindistan'ın Assam eyaletinde komşu ülkelerden gelen 6 dini gruba vatandaşlık yolunu açarken, aynı konumdaki Müslüman göçmenleri dışarıda bırakan vatandaşlık yasasında değişiklik öngören tasarıya karşı devam eden protestolar sırasında 2 kişi hayatını kaybetti.
Assam - 12.12.2019
Pakistan Başbakanı Han: "Modi'nin ırkçı gündeminin geniş kapsamlı sonuçları olacak"
Twitter hesabından açıklama yapan Han, "Cammu Keşmir'in özel statüsünü kaldırmakla başlayan ve Assam'daki 2 milyon Müslüman'ı vatandaşlık haklarını alıp kamplara göndermeyi planlayan Hindistan şimdi de yeni vatandaşlık yasasını onayladı.
Assam - 12.12.2019
Hindistan'da "vatandaşlık yasasında değişiklik öngören tasarıyı" protestolar sürüyor
Hindistan'ın Assam eyaletinde komşu ülkelerden gelen 6 dini gruba vatandaşlık yolunu açarken, aynı konumdaki Müslüman göçmenleri dışarıda bırakan vatandaşlık yasasında değişiklik öngören tasarıyı protestolar devam ediyor.
Assam - 11.12.2019
Hindistan'da vatandaşlık yasası protestosu
Sınır eyaletlerinden Assam'da, tasarıya tepki olarak market, iş yeri ve benzin istasyonları bugün de kapalı tutuldu.
Assam - 10.12.2019
Hindistan'dan Müslüman karşıtı vatandaşlık yasası adımı
Başbakan Modi ve liderliğini yaptığı Hindistan Halk Partisi (BJP), ilk olarak Assam'da çoğunluğu Müslüman 1,9 milyon kişinin Ulusal Vatandaş Sicili (NRC) listesi dışında bırakılmasına yönelik girişimde bulundu.
Assam - 10.12.2019
Hindistan'da tartışmalı vatandaşlık yasası protesto edildi
Tüm Assam Öğrenci Birliği (AASU) lideri Samucay Bataçarya, tasarıya tepki göstererek "Kuzeydoğu zaten Bangladeş'ten büyük çapta yasa dışı akına maruz kaldı.
Assam - 10.12.2019
Hindistan'da tartışmalı vatandaşlık yasası parlamentonun alt kanadından geçti
Kuzeydoğu eyaletlerinde protesto Bu arada, ülkenin kuzeydoğu eyaletlerinde tasarıya tepkiler sürerken, bölgedeki öğrenci derneklerinin şemsiye yapısı Kuzey Doğu Öğrencileri Örgütü (NESO), Tüm Assam Öğrenci Birliği (AASU) ve bölgedeki çeşitli sivil toplum örgütleri tasarıya karşı protesto çağrısında bulundu.
Assam - 26.11.2019
Hindistan'ın Babri mescid kararı tarihi gerçeklerle örtüşmüyor
Hindistan hükümetinin birkaç ay önce Keşmir ve Assam bölgeleriyle ilgili aldığı tartışmalı siyasi kararların sosyo-kültürel yaşamdaki etkileri hala tazeliğini korurken kasım ayının başında bu bölgede bir diğer önemli gelişme daha yaşandı.
Assam - 21.11.2019
Hindistan "ulusal vatandaş araştırması" yapacak
Hükümetin bu kararı, Assam'da yaşayan çoğunluğu Müslüman 1,9 milyon kişinin NRC dışında bırakılmasından sonra yeni bir adım olarak değerlendiriliyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Assam Haberleri | Assam Haber - Haberler - Sayfa 2 - Assam haberleri, son dakika assam haber ve gelişmeleri burada. DHA YURT BÜLTENİ - 1.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 11:43:48. #1.14#
title