Aslan Kral 3D Filmi - Haberler
Haberi Paylaş

Aslan Kral 3D Filmi

Haberler.com - Haberler | Güncel
Aslan Kral 3D Filmi

Aslan Kral 3D filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Aslan Kral 3D filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Unutulmaz bir hikâye, nefes kesici bir animasyon, sevilen karakterler ve ödüllü müzikler, “kral olmak için can atan” gözüpek aslan yavrusu Simba için zemini hazırlamıştı. Ama kıskanç amcası Skar’ın tahta geçmek için planları vardır ve Simba’nın krallıktan sürülmesini sağlar. Yalnız ve başıboş kalan Simba, Timon adlı bir market ve sıcakkalpli düğmeli domuz arkadaşı Pumbaa’yla arkadaş olur ve onların çılgın maceralarına katılır. Onların “Hakuna Matata” felsefesini ve tasasız yaşam tarzını benimseyen Simba, sorumluluklarını ihmal eder. Ta ki kaderinin farkına varıp Pride Lands’e dönerek “Hayat Çarkı”ndaki yerini geri almaya çalışana kadar.

İlk olarak 1994’te larda gösterime giren “Aslan Kral,” En İyi film Müziği (Hans Zimmer) ve En İyi Şarkı (Elton John/Tim Rice “Can You Feel the Love Tonight”) dallarında Oscar® kazandı. Aynı kategorilerde Altın Küre® ödülünü kazanan film, aynı zamanda Komedi veya Müzikal dalında En İyi film ödülünü de aldı.

Yönetmen: Rob Minkoff, Roger Allers

Senaryo:

Oyuncular:

Filmin Türü: 0 0,

Yapımcı Firma: 0

Yapım Yılı: 2011

Yapım Ülkesi: İngiltere

Dağıtıcı Firma: UIP

Vizyon Tarihi: 30.09.2011

Haberler.com - Son Dakika Haberleri
500