Aslan'ın Başı Döndü

Pota Altında Sıkıntılar Çeken Cimbom'a Aman Vermeyen Lacivert Beyazlılar, Galibiyete Zorlanmadan Ulaştı. Penn ve Ermal'le Sarı Kırmızılılara 8 Hafta Sonra Yenilgiyi Tattırdı.

Aslan'ın Başı Döndü

Pota altında sıkıntılar çeken Cimbom’a aman vermeyen lacivert beyazlılar, galibiyete zorlanmadan ulaştı. Penn ve Ermal’le sarı kırmızılılara 8 hafta sonra yenilgiyi tattırdı.

HAFTA içinde Euroleague’de Maccabi Tel Aviv’e farklı skorla yenilerek şaşırtan Efes Pilsen, ligde Galatasaray Cafe Crown’a patladı: 72-59. Sakatlığı bulunan Hüseyin Beşok’tan yoksun rakibini özellikle ikinci yarıdan itibaren sindiren lacivert beyazlılar, galibiyete zorlanmadan ulaştı. Dört oyuncusunun çift haneli rakamlar ürettiği Efes Pilsen’de, yükselen formunu bu mücadelede de sürdüren Sconnie Penn (14 sayı) galibiyette önemli rol oynadı. Ermal, Hutson ve Wright’ın da pota altından skora katkı yapmasıyla coşan lacivert beyazlılar, bu sonuçla zirve yarışında ’ben de varım’ derken, Galatasaray Cafe Crown’a 8 hafta sonra ilk yenilgisini tattırdı.

Gaines yetmedi

Mücadeleye 10-0’lık seriyle başlayan Efes Pilsen, Owens ve Hite’ı durduramayınca ilk çeyrek 14-14 eşitlikle geçildi. İkinci periyotta savunmasını oturtan Efes, Penn ve Ermal’le sayılar bularak farkı bir anda açtı ve soyunma odasına 38-24 üstün gitti. İkinci yarıda Brown ve Hite’ın çabalarıyla farkı 5 sayıya (49-44) kadar indiren Cimbom’a fırsat vermeyen lacivert beyazlılar, son çeyreğe de 60-46 önde girdi. Final bölümünde farkın verdiği rahatlıkla oyunu yönlendiren Efes Pilsen, 15. sınavından 11. galibiyetini alarak zirveye bir adım daha yaklaştı. Şampiyonluk yarışında Beşiktaş Cola Turka, F.Bahçe Ülker ve T.Telekom’u deviren Aslan’da sadece Gaines (19) ayakta kalan isimdi.

á SALON: Abdi İpekçi

á HAKEMLER: Rüştü Nuran (**), Fatih Arslanoğlu (**), Kaan Büyükçil (**)

á EFES PİLSEN: Penn (***) 14, Ender (**) 8, Gregory (**) 6, Hutson (***) 12, Kerem (*), Ermal (***) 14, Woods (**) 4, Mustafa (*) 3, Wright (***) 11

á GALATASARAY CAFE CROWN: Brown (**) 8, Hite (**) 10, Erdem (*), Owens (**) 10, Fatih (*), Cüneyt (*) 5, Cemal (*) 4, Cenk (*) 3, Gaines (***) 19, Murat (*)

á 1.PERİYOT: 14-14, á DEVRE: 38-24,

á 3.PERİYOT: 60-46