ASLAN GÜNER HABERLERİ

Aslan Güner haber, Aslan Güner son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aslan Güner - 03.08.2011
Türkiye'nin Gündemi YAŞ
Türkiye Çakmak Salonu'nda gerçekleşen Yüksek Askeri Şura toplantılarına kilitlenmiş durumda. İlk gün sadece bir saat süren toplantı, ikinci gününde 5, 5 saati aştı. Üçüncü oturum da bugün tamamlanırken yarın sona erecek toplantıların sonunda, alınan kararlar köşk'ün onayına sunulacak. Yüksek Askeri Şura toplantıları tüm hızıyla sürüyor. İlk gün sadece bir saat çalışan YAŞ üyeleri, ikinci gün mesaisine sabah erken saatlerde başladı. Erdoğan, saat 08. 45 sularında geldiği Genelkurmay Karargâhı'ndan saat 13. 55'te ayrıldı. Şûra üyesi 9 general ise bir süre daha çalışmaya devam etti. Üçüncü gün de yine farksızdı. Öğleye kadar süren toplantıda korgenerallikten orgeneralliğe terfi edecek subayların durumunun görüşüldüğü öğrenildi. Bu arada Balyoz ve Ergenekon davaları kapsamında tutuklanan ve terfileri gelen 14 generalin durumları da YAŞ'ta ele alınıyor. TSK Personel Kanunu'na göre söz konusu isimlerin terfi etmeleri mümkün değil. ya terfileri dondurulacak ya da emekliye sevk edilecekler. 4 günlük toplantıların tamamlanmasının ardından alınan kararlar onay için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunulacak. Kararların Perşembe günü kamuoyuna açıklanması bekleniyor. Peki yeni dönemde komuta kademesi nasıl şekillenecek. İşte kulislerde konuşulanlar; Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na1. Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu'nun getirildiği iddia ediliyor. Ayrıca Donanma Komutanı Oramiral Emin Murat Bilgel'in Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük'ün Jandarma Genel Komutanlığı'na, getirilmesine kesin gözüyle bakılırken Hava Kuvvetleri komutanlığına beklenenin aksine Korgeneral Mehmet Erten'in değil Korgeneral Abidin Ünal'ın getirilmesi bekleniyor. Bu arada adı birinci ordu komutanlığı için geçen genelkurmay ikinci başkanı Orgeneral Aslan Güner ise kışla görevi olarak harp Akademileri Başkanlığına getirilecek.
Aslan Güner - 01.08.2011
Yaş, Toplandı
Yüksek Askeri Şura (YAŞ), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda toplandı. Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay'ın önceki günlerde emekliliğini istemesi ve karargahta Hava Kuvvetleri'nde orgeneral olmadığı için YAŞ toplantısına hiçbir havacı katılamadı. Başbakan Erdoğan, karargaha gelişinde Kara Kuvvetleri Komutanı ve Genelkurmay Başkan Vekili Orgeneral Necdet Özel tarafından karşılandı. YAŞ'ın Ağustos ayı olağan toplantısı, grişinde 'Çok gizli' yazısı bulunan Çakmak Salonu'nda saat 09. 45'da başladı. Toplantıya Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra, Kara Kuvvetleri Komutanı ve Genelkurmay Başkan Vekili Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay 2'nci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, 1'nci Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, 2'nci Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük, 3'ncü Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Nusret Taşdeler, Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin (EDOK) Komutanı Orgeneral Saldıray Berk, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Orgeneral Bekir Kalyoncu ve Donanma Komutanı Oramiral Emin Murat Bilgel katıldı.
Aslan Güner - 01.08.2011
Yaş'da Genelkurmay Başkanı'nın Koltuğu Bu Kez Yok
Yüksek Askeri Şura 11 üyenin katılımıyla başladı Yüksek Askeri Şura Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Genelkurmay Başkanlığı'nda toplandı. Kara, Hava, Deniz kuvvet komutanları atanması ile bir üst rütbeye yükselecek general ve amiraller ile general ve amiralliğe yükselecek albayların durumunu görüşecek olan Yüksek Askeri Şura toplantısında bu yıl bir ilkte gerçekleşti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın katıldığı Yüksek Askeri Şura'da, bu yıl YAŞ üyesi 14 generalin ve amiralin yerine 9 general ve amiral katıldı. Toplantıya Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra, Kara Kuvvetleri Komutanı ve Genelkurmay Başkan Vekili Orgeneral Necdet Özel, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, 1.
Aslan Güner - 01.08.2011
Tarihi Toplantı Başladı!
Toplantıya Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra, Kara Kuvvetleri Komutanı ve Genelkurmay Başkan Vekili Orgeneral Necdet Özel, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, 1.
Aslan Güner - 31.07.2011
Yaş Yarın Toplanacak
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) ağustos ayı olağan toplantısı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı Çakmak Salonu'nda yarın yapılacak. Toplantıya Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra, Kara Kuvvetleri Komutanı ve Genelkurmay Başkan Vekili Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, 1.
Aslan Güner - 29.07.2011
Şimdi Ne Olacak?
TSK'da yaşanan toplu istifaların ardından şimdi ne olacak? İşte Org. Özel'in, Genelkurmay Başkanlığı formülü...
Aslan Güner - 29.07.2011
En Büyük Sorun Hava Kuvvetlerinde!
Ergenekon ve Balyoz davalarında çok sayıda askeri personelin durumunu da yakından ilgilendiren Yüksek Askeri Şura(YAŞ), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında 1 Ağustos tarihinde toplanacak. Genelkurmay Başkanlığı'nda gerçekleştirilecek toplantıya, Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, 1.
Aslan Güner - 22.07.2011
Çubuk Terör Mağdurları Derneği'nden Teşekkür
Ankara'nın Çubuk ilçesinde faaliyette bulunan Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneği, yayımladığı mesajında, Şehit Aykut Delimehmetoğlu'nun cenaze törenine katılanlara ve emeği geçen kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneği Başkanı Zeki Avan, yayımladığı mesajında, Diyarbakır'ın Silvan ilçesi kırsalında, bölücü terör örgütü PKK'ya karşı düzenlenen operasyon sırasında, PKK'lı teröristler tarafından yapılan saldırıda şehit düşen, Şehit Aykut Delimehmetoğlu'nun cenaze töreninde emeği geçenlere teşekkür etti. Başta Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin ve Belediye Başkanı Lokman Özden nezdinde tüm çalışma arkadaşlarına, şehit yakınları adına teşekkür ettiğini belirten Avan, şunları kaydetti: "Nüfusu oranıyla en çok şehit veren ilçe olan ilçemizde ne yazık ki 59. Şehidimizi daha vermenin üzüntüsü ve kederi içerisindeyiz. İlçemizin 59. Şehidi Aykut Delimehmetoğlu'nun cenaze töreni ilçemize ve ülkemize yakışır bir tören olmuştur. Acımıza rağmen metanetimizi koruyarak birlik ve beraberliğimizi gösterdiğimiz törene emeği geçen Ankara Valiliğine, 4. Kolordu Komutanlığına, Diyanet İşleri Başkanlığına, Ankara Merkez Komutanlığına, Ankara Garnizon Komutanlığına, Ankara İl Jandarma Komutanlığına, Ankara Emniyet Müdürlüğüne, Ankara Büyükşehir Belediyesine, Ankara İl Müftülüğüne, Çubuk Garnizon Komutanlığına, Çubuk Jandarma Komutanlığına, Çubuk Emniyet Müdürlüğüne, Çubuk Müftülüğüne, Çubuk Merkez Camii Kebir Din Görevlilerine, Türk Kızılayı Çubuk Şube Başkanlığına, Oyumiğde Köy Muhtarlığına ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. " Cenaze törenine ve defin işlemine katılanlara da teşekkür ettiklerini aktaran Avan, açıklamasını şöyle tamamladı: "Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'a, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'e, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu'na, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit'e, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay'a, Jandarma Genel Komutanı Necdet Özel'e, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner'e, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek'e, MHP Genel Başkanı Mustafa Erdem'e, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'ye, milletvekillerine, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e, İnegöl Kaymakamı Durmuş Gencer'e, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a, siyasi parti il ve ilçe başkanlarına, sivil toplum kuruluşu başkanlarına, daire müdürlerine, basın mensuplarına ve duyarlı vatandaşımıza, şehit ailelerimiz ve gazilerimiz adına çok teşekkür ederiz.
Aslan Güner - 21.07.2011
Gazeteci Mehmet Baransu Beraat Etti
Taraf gazetesi muhabiri Mehmet Baransu, yazdığı bir haber nedeniyle "devletin güvenliğine ve siyasi yararlarına ilişkin gizli bilgileri açıklamak" suçundan yargılandığı davada beraat etti. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, sanık Mehmet Baransu'nun avukatı Veysel Ok katıldı. Duruşmada esas hakkında mütalaasını açıklayan savcı Adnan Çimen, suçun yasal unsurları oluşmadığı gerekçesiyle sanığın beraatine karar verilmesini talep etti. Mahkeme Heyeti de sanık Mehmet Baransu'nun üzerine atılı suçun yasal unsurları bulunmadığı gerekçesiyle beraatine hükmetti. -İDDİANAMEDEN- Cumhuriyet savcısı Hakan Karaali tarafından hazırlanan iddianamede, Baransu imzalı 30 Ağustos 2010'da yayınlanan haberde devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgilerin açıklandığı yönünde Genelkurmay Başkanlığı Askeri Savcılığınca suç duyurusu yapıldığı kaydedildi. İddianamede, söz konusu haberde, "Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Aslan Güner'in korgeneral rütbesi ile 2007'de istihbarat başkanlığı görevini yürüttüğü sırada, skandal bir olaya imza attığı ortaya çıktı.
Aslan Güner - 21.07.2011
Baransu, 'Aslan Paşanın Kulakları' Haberinden Yargılandığı Davada Beraat Etti
Taraf Gazetesi Muhabiri Mehmet Baransu, 'Aslan Paşanın kulakları' başlıklı haberi nedeniyle 'devletin güvenliğine ve siyasi yararlarına ilişkin bilgileri açıklamak' suçundan 10 yıla kadar hapisle yargılandığı davadan beraat etti. Genelkurmay Askeri Savcılığı'nın suç duyurusu ile başlayan soruşturma sonucu açılan davanın bugünkü duruşmasında karar çıktı. "Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Aslan Güner'in korgeneral rütbesi ile 2007'de istihbarat başkanlığı görevini yürüttüğü sırada, skandal bir olaya imza attığı ortaya çıktı.
Aslan Güner - 16.07.2011
Ek2çubuk Şehidini Uğurladı
Emine EVREN/ALTINOVA (Balıkesir), (DHA) ? Törene Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, çok sayıda milletvekilli ve 2 bin kişi katıldı 2)ÇUBUK ŞEHİDİNİ UĞURLADI Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'ndeki hain saldırıda şehit olan Jandarma Komando Onbaşı Aykut Delimehmetoğlu(20), baba memleketi Ankara'nın Çubuk İlçesi'nde gözyaşlarıyla toprağa verildi. Şehit annesi Gülnur Delimehmetoğlu, oğlunu son yolculuğuna asker selamıyla uğurladı. Şehit Komando Onbaşı Delimehmetoğlu için Çubuk Merkez Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, şehidin annesi Gülnur, babası Beytullah, kız kardeşleri Aygül ve Sude Delimehmetoğlu, yakınları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, çok sayıda milletvekilli, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, belediye başkanları, daire müdürleri ve yaklaşık 2 bin vatandaş katıldı.
Aslan Güner - 16.07.2011
Ek1çubuk Şehidini Uğurladı
Emine EVREN/ALTINOVA (Balıkesir), (DHA) ? Törene Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, çok sayıda milletvekilli ve 2 bin kişi katıldı 2)ÇUBUK ŞEHİDİNİ UĞURLADI Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'ndeki hain saldırıda şehit olan Jandarma Komando Onbaşı Aykut Delimehmetoğlu(20), baba memleketi Ankara'nın Çubuk İlçesi'nde gözyaşlarıyla toprağa verildi. Şehit annesi Gülnur Delimehmetoğlu, oğlunu son yolculuğuna asker selamıyla uğurladı. Şehit Komando Onbaşı Delimehmetoğlu için Çubuk Merkez Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, şehidin annesi Gülnur, babası Beytullah, kız kardeşleri Aygül ve Sude Delimehmetoğlu, yakınları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, çok sayıda milletvekilli, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, belediye başkanları, daire müdürleri ve yaklaşık 2 bin vatandaş katıldı.
Aslan Güner - 16.07.2011
Ankara Şehidini Gözyaşlarıyla Uğurladı
Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'ndeki hain saldırıda şehit olan Jandarma Komando Onbaşı Aykut Delimehmetoğlu, memleketi Ankara'nın Çubuk İlçesi'nde gözyaşlarıyla toprağa verildi. Şehit annesi Gülnur Delimehmetoğlu, oğlunu son yolculuğuna asker selamıyla uğurladı. Şehit Komando Onbaşı Delimehmetoğlu için Çubuk Merkez Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, şehidin annesi Gülnur, babası Beytullah, kız kardeşleri Aygül ve Sude Delimehmetoğlu, yakınları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, çok sayıda milletvekilli, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, belediye başkanları, daire müdürleri ve yaklaşık 2 bin vatandaş katıldı.
Aslan Güner - 16.07.2011
Şehitlerimizi Uğurluyoruz
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Komando Onbaşı Aykut Delimehmetoğlu Ankara'nın Çubuk ilçesinde, jandarma uzman çavuşlar Mustafa Güney ve Gökhan Yıldırım memleketleri Adana'da jandarma komando çavuşlar Necmettin Torun Samsun'da ve Emrah Eker Giresun'da toprağa verildi. Çubuk Merkez Camisi'nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazına Delimehmetoğlu'nun annesi Gülnur, babası Beytullah, kız kardeşleri Aygül ve Sude Delimehmetoğlu, yakınları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, milletvekilleri, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, yerel yöneticiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Aslan Güner - 16.07.2011
Ankara'nın Şehit Onbaşısı Ebediyete Uğurlandı
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Komando Onbaşı Aykut Delimehmetoğlu, Ankara'nın Çubuk ilçesinde toprağa verildi. Şehit Delimehmetoğlu için Ankara'nın Çubuk ilçesindeki Merkez Camisi'nde Cenaze Namazı kılındı. Cenaze namazına şehidin acılı annesi Gülnur, babası Beytullah, kız kardeşleri Aygül ve Sude ile Çubuklular katıldı. Şehidi uğurlayan devlet erkanı içerisinde Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, milletvekilleri vardı.
Aslan Güner - 16.07.2011
Şehitlerimizi Uğurluyoruz
Fatma Can - Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Komando Onbaşı Aykut Delimehmetoğlu için Ankara'nın Çubuk ilçesindeki Merkez Camisi'nde cenaze namazı kılındı. Çubuk Merkez Camisi'nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazına Delimehmetoğlu'nun annesi Gülnur, babası Beytullah, kız kardeşleri Aygül ve Sude Delimehmetoğlu, yakınları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, milletvekilleri, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, yerel yöneticiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Aslan Güner - 04.07.2011
Şehit Oğlunu Asker Selamıyla Son Yolculuğuna Uğurladı
Bingöl'ün Genç İlçesi'nden Suveren Jandarma Karakolu'na inşaat malzemesi taşıyan sivil kamyonete yapılan saldırıda şehit olan Jandarma Komando Er 21 yaşındaki Deniz Bacanak, Ankara'da düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurlandı. Anne Aynur Bacanak, oğlunun tabutuna sarılıp gözyaşı döktü, ardından asker selamı verdi. Cenaze törenine, TBMM Başkanlığı'na yeni seçilen Cemil Çiçek de katıldı. Şehit Jandarma Komando Er Deniz Bacanak için Kocatepe Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, şehit er Deniz Bacanak'ın annesi Aynur, babası Erhan, kardeşleri Güney, Umut, Şeymanur ve yakınlarıyla TBMM Başkanlığı'na yeni seçilen Cemil Çiçek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakanı Osman Güneş, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özdel, Genelkurmay 2'nci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, AK Parti Adana Milletvekili Necati Çetinkaya, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ile Ankara Garnizonu'nda görevli çok sayıda subay, astsubay, emniyet mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Aslan Güner - 03.07.2011
Tutuklu MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan'ın Acı Günü
"Balyoz Planı" davasından tutuklu MHP İstanbul Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan'ın damadı emekli Albay Yılmaz Çetin için Kocatepe Camisinde askeri tören düzenlendi. Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 48 yaşındaki Çetin'in ailesi, Kocatepe Camisinin avlusunda taziyeleri kabul etti. Cenaze törenine Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ve eşi Nurdan Koşaner, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu ve eşi Şule Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay ile eşi İclal Aksay, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Aslan Güner, "Ergenekon" davası sanıklarından emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Korkut Eken, MHP genel başkan yardımcıları Semih Yalçın ve Emin Haluk Ayhan ile garnizondaki bazı subay ve astsubayların yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.
Aslan Güner - 03.07.2011
Engin Alan'ın Acı Günü
"Balyoz Planı" davasından tutuklu MHP İstanbul Milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan'ın damadı emekli Albay Yılmaz Çetin için Kocatepe Camisinde askeri tören düzenlendi. Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 48 yaşındaki Çetin'in ailesi, Kocatepe Camisinin avlusunda taziyeleri kabul etti. Cenaze törenine Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ve eşi Nurdan Koşaner, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu ve eşi Şule Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay ile eşi İclal Aksay, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Aslan Güner, "Ergenekon" davası sanıklarından emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Korkut Eken, MHP genel başkan yardımcıları Semih Yalçın ve Emin Haluk Ayhan ile garnizondaki bazı subay ve astsubayların yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.
Aslan Güner - 22.06.2011
İngiltere Kraliçesi Iı. Elızabeth'in Doğum Günü
Birleşik Krallık Büyükelçisi David Reddaway'in ev sahipliğindeki resepsiyonun açılış konuşmasını yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Kraliçe'ye sağlıklı güzel yıllar, Birleşik Krallık Silahlı Kuvvetleri'ne de barışçı bir dünyayı kurmak yolunda başarılı çalışmalar diledi. Geride bırakılan yüzyılın savaşlar ve acılarla dolu bir yüzyıl olduğuna işaret eden Günay, "21. yüzyılın barış yüzyılı olmasını umut ediyoruz hep birlikte" dedi. Turizm ve kültür alanının barış yüzyılını kurmakta büyük katkı sağlayacağına inandığını ifade eden Günay, geleceğin barışçı dünyasının bu alandaki çalışmalarla şekilleneceğini kaydetti. Türkiye'nin İngiltere ile çok güzel ilişkileri bulunduğunu ve İngiltere'nin Türkiye'ye turist gönderen ülkeler arasında üçüncü sırada olduğunu belirten Günay, İngiliz halkının yüzde 30'dan fazlasının Türkiye'yi gördüğünü, bir o kadarının da görmek istediğini ifade etti. Bunların dışındaki gruba Türkiye'yi tanıtma konusunda da hep birlikte çalışacaklarını vurgulayan Günay, iki ülke arasındaki güzel ilişkilerin bundan sonra da başarıyla sürmesini umut ettiğini söyledi. Resepsiyona, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar, Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt, çeşitli ülkelerin büyükelçileri, Ankara'daki yabancı misyonların temsilcileri, uluslararası kuruluşlardan yetkililer ile çok sayıda davetli katıldı.
Aslan Güner - 03.06.2011
"AKP Kazanırsa Asker Müdahale Edecek"
2007 yılında gerçekleştirilen ve 367 krizinin yaşandığı Cumhurbaşkanlığı seçimine Genelkurmay Başkanlığı'nın müdahalesi belgelerle ortaya çıktı. Dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ'un Anavatan Partisi Lideri Erkan Mumcu'ya gönderdiği mesaj, 4 yıl sonra gün yüzüne çıktı. Dönemin Genelkurmay İstihbarat Şube Müdürü Albay Turgut Ak tarafından hazırlanan bilgi notuna göre Başbuğ, Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu'ya, "Anayasa Mahkemesi'yle konuştuk, AKP'yi kapatacaklar. Erdoğan, Gül ya da Arınç seçilirse TSK müdahale edecek. Size yeni oluşum sözü veriyoruz. " notunu göndermiş. Genelkurmay Başkanlığı'nın 2007 yılında gerçekleştirilen sancılı Cumhurbaşkanlığı seçimlerine müdahale stratejisi gün yüzüne çıktı. Zaman gazetesinin manşetinden duyurduğu habere göre; belge, Ergenekon sanığı emekli Albay Levent Göktaş'ın ofisinde ele geçirilen 51 No'lu DVD içerisinde yer alıyor. Belge 367 kriziyle başlayıp 27 Nisan e-muhtırasına kadar uzanan süreçte yaşanan karanlık olayların iç yüzünü tüm ayrıntılarıyla ortaya koyuyor. Kamuoyunda AK Parti ve Gülen'i bitirme planı olarak bilinen davaya bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne ulaşan, dönemin İstihbarat Şube Müdürü Albay Turgut Ak imzalı gizli belgede, İlker Başbuğ'un, danışmanı Nuran Yıldız'ı parti liderlerine göndererek seçim sürecini yönettiği öne sürülüyor. Belgeye göre, CHP, DYP ve Anavatan Partisi üyesi milletvekilleri Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde meclise girmemeleri konusunda dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ tarafından uyarılmış. Başbuğ Anavatan Lideri Mumcu'ya, "Anayasa Mahkemesi'yle konuştuk, AKP'yi kapatacaklar. Erdoğan, Gül ya da Arınç'tan biri seçilirse TSK müdahale edecek. Yeni oluşum sözü veriyoruz. " mesajını iletmiş. Zaman gazetesinin haberinde yer alan iddiaya göre, dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, seçim faaliyetlerini yürütüyor. Parti liderleriyle etkili isimler aracılığıyla görüşen Başbuğ'un AK Parti'li bir ismin Cumhurbaşkanı olmaması için yapılması gerekenleri anlattığı öne sürülüyor. Haberde söz konusu belgenin detaylarına da yer verildi. Buna göre; Haziran 2007 tarihli belgede, Deniz Kurmay Albay Turgut Ak tarafından hazırlanarak Genelkurmay Başkanlığı'na sunulmuş. Belgede, Genelkurmay İstihbarat Başkanı Korgeneral Aslan Güner ve Genelkurmay 2.
Aslan Güner - 16.05.2011
Ankara'da Kritik PKK Zirvesi!
ABD Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral James Cartwright'ın Türk meslektaşı Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner'in daveti üzerine 15-17 Mayıs tarihlerinde Türkiye'yi ziyaret ettiği bildirildi.
Aslan Güner - 03.05.2011
Çankırı Garnizonundaki Bir Albaya Ait Olduğu İleri Sürülen Ses Kaydı
Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik, "2007-2009 yıllarında Çankırı garnizonunda görev yapan bir albaya ait olduğu ileri sürülen ses kaydı" ile ilgili olarak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Çankırı Garnizon Komutanı Albay Engin Kabadaş ve Kurmay Albay Ali Çankır ile TSK komuta kademesi hakkında suç duyurusunda bulundu.
Aslan Güner - 30.04.2011
Suriye Masaya Yatırıldı
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılan toplantıda, Suriye ve bölgedeki gelişmelerin ele alındı. Toplantının, "rutin bir değerlendirme toplantısı olduğunu" belirten diplomatik kaynaklar, Türkiye'nin önceliğinin "şiddet olaylarının en kısa sürede durması olduğunu" vurguladı. Dışişleri Konutu'nda yapılan toplantıya, İçişleri Bakanı Osman Güneş, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Şam Büyükelçisi Ömer Önhon ile Dışişleri ve Başbakanlık üst düzey yetkilileri katıldı.
Aslan Güner - 30.04.2011
Suriye Toplantısı Sona Erdi
Suriye'deki gelişmeler üzerine Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılan toplantı sona erdi. Dışişleri Konutu'nda yapılan toplantıya, İçişleri Bakanı Osman Güneş, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Şam Büyükelçisi Ömer Önhon ile Dışişleri ve Başbakanlık üst düzey yetkilileri katıldı.
Aslan Güner - 20.03.2011
Başkent'teki 'libya Zirvesi' Sona Erdi
Toplantıya; Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Dışişleri Bakanlığı yetkilileri katıldı.
Aslan Güner - 20.03.2011
Libya''dan Ateşkes
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve üst düzey Dışişleri Bakanlığı yetkilileri ile Dışişleri Konutunda bir araya gelmişti.
Aslan Güner - 20.03.2011
Kaddafi Ateşkes İlan Etti
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve üst düzey Dışişleri Bakanlığı yetkilileri ile Dışişleri Konutunda bir araya gelmişti.
Aslan Güner - 20.03.2011
Ankara'da Krıtik Libya Zirvesi
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve üst düzey Bakanlık yetkilileri, Dışişleri Bakanının resmi konutunda biraraya geldi.
Aslan Güner - 11.02.2011
24. Türkiye-Abd Yüksek Düzeyli Ortak Savunma Grubu Toplantısı Gerçekleşti
Toplantıda Türk tarafına Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Aslan Güner ve ABD tarafına Savunma Bakanlığı Uluslararası Güvenlik İşlerinden Sorumlu Savunma Bakan Yardımcısı Büyükelçi Alexander Vershbow başkanlık yaptılar.
Aslan Güner - 09.02.2011
Terörle Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplandı
Toplantıya, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, MGK Genel Sekreteri Serdar Kılıç, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muammer Güler, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Osman Güneş, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Kahraman, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel, Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral İzzet Artunç, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal ile bazı bürokratlar katıldı.
Aslan Güner - 01.02.2011
TSK Suriye Ordusunu Eğitecek
Türkiye ve Suriye arasında son yıllarda yoğunlaşan askeri düzeydeki temaslar çerçevesinde, Suriye askerinin Türk askeri tarafından bazı alanlarda eğitilmesi konusunda mutabık kalındığı bildirildi. Çeşitli kaynaklardan alınan bilgiye göre, Genelkurmay İkinci Başkanı Aslan Güner'in Aralık ayında Şam'a yaptığı ziyaret sırasında eğitim konusunun detayları değerlendirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Aslan Güner Haberleri | Aslan Güner Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Aslan Güner haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aslan Güner kimdir, hayatı ve biyografisi. İşte Yeni Komuta Kademesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.5.2021 17:21:53. #1.16#

title