Aşkale'de Polis Haftası Kutlaması

Aşkale'de Polis Haftası Kutlaması

Polis Haftası Erzurum'un Aşkale İlçesinde Doe Törenle Kutlandı.

Aşkale'de Polis Haftası Kutlaması

Polis Haftası Erzurum'un Aşkale ilçesinde doe törenle kutlandı.

İlçe Atatürk anıtına çelenk sunulmasının ardından ilçe öğretmen evinde bir tören düzenlendi.Çok sayıda davetlinin katıldığı törene vatandaşlar da katıldı.

Törende, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Polis Haftası Etkinlikleri nedeniyle yapılan şiir ve kompozisyon yarışmasında derece alan öğrencilere İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Satranç takımı ve Atatürk resmi olan birer tablo hediye edildi.

163. yıl münasebetiyle ilçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan personele üstün çalışma ve gayretlerinden dolayı takdirname verildi.

İlçe Emniyet Müdürü Vekil Aydın Yalçın Korkmaz, törende yaptığı konuşmada,şunları dile getirdi:"Türk güvenlik güçlerinin kökü ve tarihi Türk devleti hayatı kadar köklü ve eskidir.

Tek başına 163 yıl dikkate alınırsa , emniyet teşkilatının ne kadar kurumsallaştığı ve kendi görev alanında ne büyük bir deneyime sahip olduğu net bir şekilde anlaşılacaktır.

Türk Polisi halkımızın güvenini kazanmış , görevini yaparken halkımızdan her zaman destek görmüştür.Yerine getirdiğimiz güvenlik hizmetlerinin toplumun katılımıyla etkin hızlı ve başarılı bir biçimde yürütülebilmesi herşeyden önce halkla iletişimin geliştirilmesi , halkın desteğinin ve güvenin sürekli kılınabilmesi ile mümkündür.Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki, kanunlarımız polise hangi görevi veriyorsa o görevleri mutlaka yine kanunlar çercevesinde yerine getirilecektir. Aşkaleden Emniyet Teşkilatına kazandırdığınız mensuplarımız ile ne kadar iftahar etseniz yeridir.Rahmet ve minnetle andığımız şehit ve gazilerimizin canı, kanı bunun kanıtı.Polis eğitim kurumlarımızda okuyan gençlerimiz ile görevde bulunan mensuplarımız bunun teminatıdır. Bu vesileyle tüm mensuplarımızın 163. kuruluş yıldönümünü kutluyor , daha nice başarılarla dolu yıl dönümlerine ulaşmasını diliyorum."dedi.

"Herkesin vicdanı kendi polisidir. Polis vicdanı olmayanların karşısındadır" şiiriyle ödül alan ve şiiri tekrar okuyan Atatürk Yatılı Pansiyonlu İlköğretim Okulu öğrencisi Zeynep Aktı, alkış aldı. Günün anlam ve önemini ifade eden sinevizyon gösterisi herkesin duygu dolu anlar yaşamasına neden oldu.

(SA-İRT-Y) 10.04.2008 15:10 TSİ