Asım Bezirci Haberleri

Asım Bezirci haber, Asım Bezirci son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Asım Bezirci - 03.01.2021
Haftanın tarihine bakış
1983- Türkiye Yazarlar Sendikasının 17 yöneticisi ve bir üyesi hakkında açılan davaya, 1 Numaralı Ankara Sıkıyönetim Mahkemesinde başlandı. 1985'te sona eren ve tüm sanıkların beraat ettiği davada Aziz Nesin, Bekir Yıldız ve Asım Bezirci gibi yazarlar yargılanmıştı.
Asım Bezirci - 29.12.2019
Haftanın tarihine bakış
1983- Türkiye Yazarlar Sendikasının 17 yöneticisi ve bir üyesi hakkında açılan davaya, 1 Numaralı Ankara Sıkıyönetim Mahkemesinde başlandı. 1985'te sona eren ve tüm sanıkların beraat ettiği davada Aziz Nesin, Bekir Yıldız ve Asım Bezirci gibi yazarlar yargılanmıştı.
Asım Bezirci - 06.07.2019
Hababam Sınıfı'nın yazarı: Rıfat Ilgaz
İnceleme yazarı ve eleştirmen Asım Bezirci Papirüs dergisinin 19.
Asım Bezirci - 14.12.2018
Türkiye Yazarlar Sendikası Edebiyat Belgeliği" Açıldı
Edebiyat Belgeliği'nde Asım Bezirci, Arif Damar, Mehmet Seyda, Aziz Nesin, Melih Cevdet Anday, Sennur Sezer ve Ece Ayhan gibi edebiyatçıların eserlerinin yanı sıra, Susanna Tamaro, Doris Lessing, Umberto Eco gibi dünya yazarlarının, 1999 Depremi için Türkiye ile dayanışma amacıyla imzalayıp gönderdikleri kitapları da yer alıyor.
Asım Bezirci - 14.12.2018
Edebiyatın Kalbi Kadıköy'de Atıyor
  TÜRKİYE YAZARLAR SENDİKASI EDEBİYAT BELGELİĞİ   8 yazar/şairin gözlük, saat, kravat gibi kişisel eşyaları, kitapları ile daktilo, kalem, defter gibi yazma serüvenlerine dair gereçler sergileniyor. Bu isimler arasında Nazım Hikmet, Cemal Süreya, Asım Bezirci, Arif Damar, Mehmet Seyda, Melih Cevdet Anday gibi Kadıköylü edebiyatçılar önemli yer tutuyor.
Asım Bezirci - 29.06.2018
Sivas'ın Ortasında Dünya Yanıyor!
Sivas katliamında Aziz Nesin kıl payı kurtulmuş, aralarında Behçet Aysan, Metin Altıok, Uğur Kaynar, Hasret Gültekin, Nesimi Çimen, Asım Bezirci, 12 yaşındaki Koray Kaya'nın da bulunduğu otuz üç aydın insanımız ve ikisi otel görevlisi; "Sivas laiklere mezar olacak!" sloganları atan kişiler tarafından yakılarak öldürülmüştü.
Asım Bezirci - 01.01.2018
Haftanın Tarihine Bakış
1983- Türkiye Yazarlar Sendikasının 17 yöneticisi ve bir üyesi hakkında açılan davaya, 1 Numaralı Ankara Sıkıyönetim Mahkemesinde başlandı. 1985'te sona eren ve tüm sanıkların beraat ettiği davada Aziz Nesin, Bekir Yıldız ve Asım Bezirci gibi yazarlar yargılanmıştı.
Asım Bezirci - 14.08.2016
İstanbul'da Elektrik Kesintisi
Sancaktepe'de 09.00-12.00 saatlerinde Meclis Mahallesi Teraziler, Asım Bezirci, Boğaziçi, Yaşam, Derviş, Aşkın, Sarıkaya sokaklar, 09.
Asım Bezirci - 04.01.2016
Haftanın Tarihine Bakış
1983- Türkiye Yazarlar Sendikasının 17 yöneticisi ve 1 üyesi hakkında açılan davaya, 1 Numaralı Ankara Sıkıyönetim Mahkemesinde başlandı. 1985'te sona eren ve tüm sanıkları beraat eden davada Aziz Nesin, Bekir Yıldız ve Asım Bezirci gibi yazarlar yargılanmıştı.
Asım Bezirci - 25.11.2014
Dostlar Tiyatrosu'ndan "Ben Bertolt Brecht" Sürprizi!
Genco Erkal ile, Tülay Günal'ın performansıyla tiyatro seyircisini büyülediği müzikli kabare, 3 Aralık 2014, Çarşamba akşamı saat 20:30'da, Trump Kültür ve Gösteri Merkezi'nde! Usta oyuncu Genco Erkal'ın; Bertolt Brecht'in şiir, şarkı ve öykülerinden uyarladığı "Ben Bertolt Brecht", dünyanın düzeni, kadının konumu ve savaş gibi konularda seyirciyi eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor. Erkal'ın, insanın gözünü açan, ufkunu genişleten, sorduğu sorularla kışkırtan, uyaran, baştan çıkaran Brecht'i yeniden sahneye davet ederek "Şimdi Brecht zamanı!" dediği müzikli kabarede usta oyuncuya muhteşem performansıyla Tülay Günal eşlik ediyor. Piyanist Yiğit Özatalay'ın canlı performansı eşliğinde sahnelenen oyuna Kurt Weill, Hans Eissler, Paul Dessau ve Sarper Özsan'ın müzikleri imza atıyor. Oyunun sahne tasarımını Ali Yenel, giysilerini Özlem Kaya, ışık tasarımını Yüksel Aymaz yapıyor. Koreografisini Tan Temel ile Sernaz Demirel'in üstlendiği oyundaki Brecht'e ait şiir ve öyküleri de dilimize A. Kadir, Asım Bezirci, Ali Sait, Arif Gelen, Can Yücel, Gülen Fındıklı, Hasan Kuruyazıcı, Sevgi Soysal ve Zehra İpşiroğlu çeviriyor.
Asım Bezirci - 02.06.2013
Sivas Katliamı'nın 20. Yıldönümü Etkinliklerle Anılacak
-"SİVAS KATLİAMINI UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ"- Pir Sultan Abdal Kültür Derneği tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: "2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas'ta Pir Sultan Abdal Şenlikleri'ne katılan 33 aydın, yazar ve sanatçı, gericiler tarafından ateşe verilen Madımak Oteli'nde katledildiler. Çok büyük değerlerini kaybetti o gün Türkiye. Şair Metin Altıok, yazar Asım Bezirci, sanatçı Muhlis Akarsu, şair Behçet Aysan, üç telli curanın ustası Nesimi Çimen, karikatürist Asaf Koçak, şelpe tekniğinin önderi Hasret Gültekin.
Asım Bezirci - 07.03.2013
"Ben Bertolt Brecht" Enka Sanat Buluşmaları'nda!
2012 yılının en çok konuşulan oyunlarından biri olan ve hala yankıları süren "Ben Bertolt Brecht" için "Brecht'in dönüşü olsun" diyen Erkal ve Dostlar Tiyatrosu bu müzikli kabare ile Tiyatro.. Tiyatro Dergisi ve Ankara Sanatseverler Birliği'nce "Yılın Yapımı", Tiyatro Eleştirmenler Birliği'nce "Yılın Tiyatro Oyunu Ödülü", Afife Jale Tiyatro Ödülleri 2012'de "En İyi Kadın Oyuncu" ve Sadri Alışık Ödülleri 2012'de "En İyi Kadın Oyuncu" ile "En İyi Erkek Oyuncu" ödüllerine layık görüldü. Piyanist Yiğit Özatalay'ın canlı performansı eşliğinde sahnelenen oyuna Kurt Weill, Hans Eissler, Paul Dessau ve Sarper Özsan'ın müzikleri imza atıyor. Sahne tasarımını Ali Yenel'in, giysileri Özlem Kaya'nın, ışık tasarımını Yüksel Aymaz'ın yaptığı müzikli kabarenin koreografisini ise Tan Temel, Sernaz Demirel'in üstleniyor. Oyundaki Brecht'e ait şiir ve öyküleri dilimize A. Kadir, Asım Bezirci, Ali Sait, Arif Gelen, Can Yücel, Gülen Fındıklı, Hasan Kuruyazıcı, Sevgi Soysal ve Zehra İpşiroğlu çevirirken, şarkı sözlerini Genco Erkal ve Tuncay Çavdar çevirdi.
Asım Bezirci - 04.03.2013
6 Ödüllü Oyun Enka Kültür Sanat Buluşmaları'nda
2012 yılının en çok konuşulan oyunlarından biri olan ve hala yankıları süren "Ben Bertolt Brecht" için "Brecht'in dönüşü olsun" diyen Erkal ve Dostlar Tiyatrosu bu müzikli kabare ile Tiyatro.. Tiyatro Dergisi ve Ankara Sanatseverler Birliği'nce "Yılın Yapımı", Tiyatro Eleştirmenler Birliği'nce "Yılın Tiyatro Oyunu Ödülü", Afife Jale Tiyatro Ödülleri 2012'de "En İyi Kadın Oyuncu" ve Sadri Alışık Ödülleri 2012'de "En İyi Kadın Oyuncu" ile "En İyi Erkek Oyuncu" ödüllerine layık görüldü. Piyanist Yiğit Özatalay'ın canlı performansı eşliğinde sahnelenen oyuna Kurt Weill, Hans Eissler, Paul Dessau ve Sarper Özsan'ın müzikleri imza atıyor. Sahne tasarımını Ali Yenel'in, giysileri Özlem Kaya'nın, ışık tasarımını Yüksel Aymaz'ın yaptığı müzikli kabarenin koreografisini ise Tan Temel, Sernaz Demirel'in üstleniyor. Oyundaki Brecht'e ait şiir ve öyküleri dilimize A. Kadir, Asım Bezirci, Ali Sait, Arif Gelen, Can Yücel, Gülen Fındıklı, Hasan Kuruyazıcı, Sevgi Soysal ve Zehra İpşiroğlu çevirirken, şarkı sözlerini Genco Erkal ve Tuncay Çavdar çevirdi.
Asım Bezirci - 28.02.2013
Güneydoğu'da Kültür Sanat
Şiir ve öyküleri, Ali Sait, Arif Gelen, Asım Bezirci, Can Yücel, Gülen Fındıklı, Hasan Kuruyazıcı, Sevgi Soysal ve Zehra İpşiroğlu'nun çevirisini yaptığı, şarkı sözlerinin çevirisi Genco Erkal ile Tuncay Çavdar'a, müziği Kurt Weill, Hans Eisler, Paul Dessau ve Sarper Özsan'a ait oyunda, Tülay Günal ile Genco Erkal rol alıyor.
Asım Bezirci - 26.02.2013
Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri
Erkal'a sahnede Tülay Günal'ın eşlik ettiği oyunun sahne tasarımını Ali Yenel, giysilerini Özlem Kaya, ışık tasarımını Yüksel Aymaz yapıyor. Koreografisini Tan Temel ve Sernaz Demirel'in üstlendiği oyundaki Brecht'e ait şiir ve öyküleri dilimize A. Kadir, Asım Bezirci, Ali Sait, Arif Gelen, Can Yücel, Gülen Fındıklı, Hasan Kuruyazıcı, Sevgi Soysal ve Zehra İpşiroğlu, şarkı sözlerini ise Genco Erkal ve Tuncay Çavdar çevirdi.
Asım Bezirci - 24.02.2013
"Ben Bertolt Brecht" Oyunu Güneydoğu'da
Şiir ve öyküleri, Ali Sait, Arif Gelen, Asım Bezirci, Can Yücel, Gülen Fındıklı, Hasan Kuruyazıcı, Sevgi Soysal ve Zehra İpşiroğlu'nun çevirisini yaptığı, şarkı sözlerinin çevirisi Genco Erkal ile Tuncay Çavdar'a, müziği Kurt Weill, Hans Eisler, Paul Dessau ve Sarper Özsan'a ait oyunda, Tülay Günal ile Genco Erkal rol alıyor.
Asım Bezirci - 08.02.2013
Genco Erkal; "Şimdi, Brecht Zamanı!"
Hemen hemen her gün bir tiyatro sahnesinde sanatseverlerle buluşan Genco Erkal; 11 Şubat 2013, Pazartesi akşamı saat 20:30'da Tülay Günal ile birlikte CKM'de "Ben Bertolt Brecht" için sahneye çıkacak. Hala yankıları süren ve seyirciye doymayan 6 ödüllü müzikli kabare; dünyanın düzeni, kadının konumu ve savaş gibi konularda seyirciyi eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor. Piyanist Yiğit Özatalay'ın canlı performansı eşliğinde sahnelenen oyuna Kurt Weill, Hans Eissler, Paul Dessau ve Sarper Özsan'ın müzikleri imza atıyor. Dünyanın düzeni, kadının konumu ve savaş gibi konularda eğlenceli bir yolculuğa çıkaran oyunun sahne tasarımını Ali Yenel, giysilerini Özlem Kaya, ışık tasarımını Yüksel Aymaz yapıyor. Koreografisini Tan Temel, Sernaz Demirel'in üstlendiği oyundaki Brecht'e ait şiir ve öyküleri dilimize A. Kadir, Asım Bezirci, Ali Sait, Arif Gelen, Can Yücel, Gülen Fındıklı, Hasan Kuruyazıcı, Sevgi Soysal ve Zehra İpşiroğlu çevirirken, şarkı sözlerini Genco Erkal ve Tuncay Çavdarçevirdi.
Asım Bezirci - 03.01.2013
Yılın İlk Oyunu Genco Erkal'dan
Piyanist Yiğit Özatalay'ın canlı performansı eşliğinde sahnelenen oyuna Kurt Weill, Hans Eissler, Paul Dessau ve Sarper Özsan'ın müzikleri imza atıyor. Dünyanın düzeni, kadının konumu ve savaş gibi konularda eğlenceli bir yolculuğa çıkaran oyunun sahne tasarımını Ali Yenel, giysilerini Özlem Kaya, ışık tasarımını Yüksel Aymaz yapıyor. Koreografisini Tan Temel, Sernaz Demirel'in üstlendiği oyundaki Brecht'e ait şiir ve öyküleri dilimize A. Kadir, Asım Bezirci, Ali Sait, Arif Gelen, Can Yücel, Gülen Fındıklı, Hasan Kuruyazıcı, Sevgi Soysal ve Zehra İpşiroğlu çevirirken, şarkı sözlerini Genco Erkal ve Tuncay Çavdarçevirdi.
Asım Bezirci - 31.12.2012
Yılın İlk Oyunu Ben Bertolt Brecht
Piyanist Yiğit Özatalay'ın canlı performansı eşliğinde sahnelenen oyuna Kurt Weill, Hans Eissler, Paul Dessau ve Sarper Özsan'ın müzikleri imza atıyor. Dünyanın düzeni, kadının konumu ve savaş gibi konularda eğlenceli bir yolculuğa çıkaran oyunun sahne tasarımını Ali Yenel, giysilerini Özlem Kaya, ışık tasarımını Yüksel Aymaz yapıyor. Koreografisini Tan Temel, Sernaz Demirel'in üstlendiği oyundaki Brecht'e ait şiir ve öyküleri dilimize A. Kadir, Asım Bezirci, Ali Sait, Arif Gelen, Can Yücel, Gülen Fındıklı, Hasan Kuruyazıcı, Sevgi Soysal ve Zehra İpşiroğlu çevirirken, şarkı sözlerini Genco Erkal ve Tuncay Çavdarçevirdi.
Asım Bezirci - 13.12.2012
Tiyatroseverler, "Ben Bertolt Brecht"e Doyamıyor!
Piyanist Yiğit Özatalay'ın canlı performansı eşliğinde sahnelenen oyunun müziklerine Kurt Weill, Hans Eissler, Paul Dessau ve Sarper Özsan imza atıyor. Dünyanın düzeni, kadının konumu ve savaş gibi konularda eğlenceli bir yolculuğa çıkaran oyunun sahne tasarımını Ali Yenel, giysilerini Özlem Kaya, ışık tasarımını Yüksel Aymaz yapıyor. Koreografisini Tan Temel ile Sernaz Demirel'in üstlendiği oyundaki Brecht'e ait şiir ve öyküleri dilimize A. Kadir, Asım Bezirci, Ali Sait, Arif Gelen, Can Yücel, Gülen Fındıklı, Hasan Kuruyazıcı, Sevgi Soysal ve Zehra İpşiroğlu çevirirken, şarkı sözleri Genco Erkal ve Tuncay Çavdar tarafından çevrildi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Asım Bezirci Haberleri | Asım Bezirci Kimdir - Haberler - Asım Bezirci haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Asım Bezirci kimdir, hayatı ve biyografisi. Usta edebiyatçı Orhan Kemal anılıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.6.2021 22:53:58. #1.16#

title