Aşık Paşa'nın İzinde Konulu Panel Gerçekleştirildi

Aşık Paşa'nın İzinde Konulu Panel Gerçekleştirildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğünce desteklenen ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen “Türkçe’nin Garip Dervişi: Âşık Paşa” Projesi kapsamında ‘ ’Aşık Paşa’nın İzinde’konulu panel düzenlendi.

Aşık Paşa'nın İzinde Konulu Panel Gerçekleştirildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğünce desteklenen ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen "Türkçe'nin Garip Dervişi: Aşık Paşa" Projesi kapsamında''Aşık Paşa'nın İzinde'konulu panel düzenlendi.

Kültür Merkezinde düzenlenen panele Vali Necati Şentürk'ün yanı sıra Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, İl Emniyet Müdür İsmail Hakkı Akyüz, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı.

Programda konuşan Vali Necati Şentürk, mutasavvıf bir aile geleneğinden yetişen Aşık Paşa'nın, Kırşehir'in en önemli değerlerinden biri olduğunu söyledi.

Yazar İmdat Avşar'ın yönettiği panel, Prof. Dr. Ahmet Günşen'in "Türkçeci Bir Veli: Aşık Paşa" konulu, Edebiyatçı İsa Kocakaplan'ın da "Garipname'de Aşkın Halleri" konulu konuşmasının ardından sona erdi. - KIRŞEHİR

Kaynak: İHA