Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

Asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücretle ilgili Bakan Müezzinoğlu açıklama yaptı. Asgari ücretle ilgili Bakan Müezzinoğlu ne söyledi? İşte asgari ücretle ilgili bilmeniz gerekenler...

Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu asgari ücret ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Müezzinoğlu: "Asgari ücreti daha iyi yapma gayretimiz var" dedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu "kaşıkla verip kepçeyle alan olmadık" diyerek asgari ücreti daha iyi yapma gayretlerinin olduğunu açıkladı. Müezzinoğlu, "Yapabileceğimizin en iyisini yapacağız. Aralık sonunda hayırlı bir karar verilir" dedi. Müezzinoğlu emeklililere promosyonla ilgili olarak "Bu ay içinde açıklanır" diye konuştu. Bakan Mehmet Müezzinoğlu, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısını haftaya salı günü yapacağını söyledi.

DİSK: "ASGARİ ÜCRET 2 BİN LİRA OLMALI"

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, düzenlediği basın toplantısıyla 2017 asgari ücretiyle ilgili DİSK'in talebinin net 2 bin lira olduğunu açıkladı. Beko, "Asgari Ücret Tespit Yönetmeliği'nde yer alan esaslar işçinin ve ailesinin insanca yaşamasına yetmemekle birlikte bu yönetmelikteki ilkelere uyulması durumunda dahi 2017 yılı asgari ücretinin en az 2000 lira net olması gerekir" dedi. Kani Beko, DİSK Yönetim Kurulu Üyeleri ve işçilerle birlikte DİSK'in Beşiktaş'taki Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. 2017 yılı için asgari ücret taleplerini "Asgari ücret değil, geçim ücreti istiyoruz" şeklinde açıklayan Beko, taleplerinin net 2000 lira olduğunu belirtti.