Asfalt Yolda Paletli Ambulans Tanıtımı

Asfalt Yolda Paletli Ambulans Tanıtımı

Ağır Kış Şartlarında Kullanılmak Üzere Bingöl'e Gönderilen Paletli Ambulanslar Bingöl Valisi Vehbi Avuç Tarafından Hizmete Sunulurken, Daha Sonra Ambulanslarla Karın Bulunmadığı Asfalt Yolda Şehir Turu Atıldı.

Asfalt Yolda Paletli Ambulans Tanıtımı

Ağır kış şartlarında kullanılmak üzere Bingöl'e gönderilen paletli ambulanslar Bingöl Valisi Vehbi Avuç tarafından hizmete sunulurken, daha sonra ambulanslarla karın bulunmadığı asfalt yolda şehir turu atıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen 2 kar paletli, 1 yol açma özelliğine sahip kar paletli ve 2 normal ambulans Vali Vehbi Avuç tarafından hizmete sunuldu. İl Sağlık Müdürü Köksal Hamzaoğlu ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri personelinin katıldığı tören Köy Hizmetleri araç parkında yapıldı. Törende kısa bir konuşma yapan Vali Avuç, bölgede yaşanan ağır kış şartlarında sıkıntıların giderilmesi açısından paletli ambulansların büyük önem taşıdığını ifade ederek, "Bu araçların olmayışı kent için büyük bir sıkıntıydı. İlimize bu araçları gönderen bakanlığa teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Törenin ardından karın temizlendiği şehir içi yollarında paletli ambulansların geçmesi bazı vatandaşları şaşkına çevirirken bazı vatandaşların asfaltlı yolları bozacağı endişesiyle tepkisine neden oldu.

(MÇ-MSA-RO-RO-Y)