Aselsandan Son Teknoloji Telsiz

Aselsandan Son Teknoloji Telsiz

Aselsan, Hannover CeBIT Fuarında Atlas 4900 El Telsizini Görücüye Çıkardı.

Aselsandan Son Teknoloji Telsiz

Türkiye'nin en önemli teknoloji firmalarından birisi olan Aselsan, Hannover CeBİT fuarında son teknoloji ürünü olan Atlas 4900 el telsizini görücüye çıkardı. 12. salonda kurulan standla yeni ürünlerini katılımcılara sunan Aselsan, ziyaretçilerinde büyük ilgisini görüyor.

Aselsan Genel Müdür Yardımcısı Faik Eken, dünya savunma sanayi firmaları arasında ilk 100 arasında bulunan tek Türk firması olduklarını, hedeflerinin ilk 50 arasında yeralmak olduğunu söyledi. Aselsan'ın 37 ülkeye ihracat yaptığını, hedeflerinin 1 milyar dolar ciro olduğunu anlatan Eken, ?Aselsan 4 bini aşkın çalışanı, 2 bin dolayındaki AR-GE mühendisiyle dünyanın en önemli savunma sanayi firmalarından birisi. ABD'ye 25 bin adet telsiz ihracat ettik. Son 3 yılda birçok ülkeye 40 bin telsiz ihracat yaptık. Telsiz teknolojisinde gelinebilecek en son noktadayız. Hedefimiz 1 milyar ciroya ulaşmak ve ihracatta 250 milyon doları yakalamak? dedi.

CeBİT'de yeni ürünlerini tanıttıklarını anlatan Eken, ?Atlas 4900 el telsizinde haberleşme ile bilgi teknolojisini birleştirdik. Telsizin üzerinde renkli grafik ekran var. Coğrafi konum bilgileri telsiz tarafından kullanıcısına otomatikman bildiriliyor. Yani telsiz kullanıcısının nerede olduğunu gösteriyor. Telsizin yön bulma özelliği de var. Bilgi merkezi telsiz kullanan ekiplerin nerede olduğunu sürekli olarak izleyebilirler. Yeni ürünümüz bir çok telsiz işlemini tek başına yapıyor. Çalışma frenkans bandı olarak bir önceki nesle göre iki kat daha geniş? diye konuştu.

Telsizi cep telefonu teknolojisiyle birleştiren Aselsan yeni ürünlerini bu yıl içinde üretecek. Yeni nesil telsizle mesaj atılıp, resim çekilebiliyor. 3G özelliği olan telsiz cep telefonu özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Renkli bir grafik ekrana sahip telsiz, stantta en çok ilgi gören ürünlerin başında geliyor. Telsize Almanya Başbakanı Angela Merkel'de ilgi göstermiş, telsiz hakkında yetkililerden bilgi almıştı.