Asaş Grup, Gürpınar Su'yu Bünyesine Kattı

Asaş Grup, Gürpınar Su'yu Bünyesine Kattı

Bünyesinde Pekçok Farklı Sektörde Hizmet Veren Şirketi Barındıran Asaş Grup, Gürpınar Su'yu Satın Alarak İştiraklerine Bir Yenisini Daha Ekledi.

Asaş Grup, Gürpınar Su'yu Bünyesine Kattı

Bünyesinde pekçok farklı sektörde hizmet veren şirketi barındıran ASAŞ Grup, Gürpınar Su'yu satın alarak iştiraklerine bir yenisini daha ekledi.

1970'den bu yana otomotiv başta olmak üzere, spor, ulaşım ve hızlı tüketim gibi farklı sektörlerde hizmet veren Asaş Group; Asaş Filitre, Asaş Otomotiv, CS Energy, Sevice Express, Mavi Ray, Hyundai-Eurotem, Club Sporium ve Dünya Spor'dan sonra iştirakleri arasına Gürpınar Suyu da kattı.

Asaş Group Finans Direktörü Fatih Yalçınkaya, Su sektörünün gelecek vaat eden bir sektör olduğunu ve bu amaçla Kocaeli'nin Samanlı dağı eteklerinde çıkan ve mineral değeri bakımından zengin olan Gürpınar Suyu, ASAŞ Kaynak Suları adı altına bünyelerine aldıklarını ifade etti.

Asaş Group'un 6 milyon dolarlık ek bir yatırımla Gürpınar Suyu'nun aylık ciro hedeflerini 1.5 milyon dolara taşımayı amaçladığını vurgulayan Yalçınkaya, şu an 155 satış noktası ve 40'a yakın olan ana bayii sayısını genişleterek 2010 yılı içerisinde 200 bayii ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.

Gürpınar Su olarak 2010 için yıllık ciro hedefini 18 milyon dolar olarak belirlediklerini söyleyen Yalçınkaya, sektörde bayii ağını genişleterek sağlıklı adımlarla büyümeyi hedeflediklerini, "0,5, 1,5, 5, 10 litre pet su ve 200, 250, 300 cc pet bardak olan ambalajlara bir yenisini ekleyerek, 19 litre olarak tasarlanan kullan-at damacanaları sayesinde de sektöre yeni bir farklılık ortaya koyduklarını" ifade etti.

Yalçınkaya, ayrıca 2008'de spor iştiraklerinde yüzde 100, filtre sektöründe yüzde 20, sanayide yüzde 12 büyüme oranı sağlandığını kaydetti.(ANKA)

(ÜNS/BÜN)