Artvin Sgk İl Müdürü Şahin: Daha İyi Hizmet İçin Kayıt Dışı İstihdam Önlenmeli

Artvin Sgk İl Müdürü Şahin: Daha İyi Hizmet İçin Kayıt Dışı İstihdam Önlenmeli

Sosyal Güvenlik Haftası Artvin'de Kutlanıyor. Hafta Nedeniyle Düzenlenen Törende Konuşan Sosyal Güvenlik Kurumu (Sgk) İl Müdürü Latif Şahin, Daha İyi Hizmet İçin Kayıt Dışı İstihdamın Önlenmesi Gerektiğini Söyledi.

Artvin Sgk İl Müdürü Şahin: Daha İyi Hizmet İçin Kayıt Dışı İstihdam Önlenmeli
12.05.2009 18:33 | Son Güncelleme: 12.05.2009 18:33

Sosyal Güvenlik Haftası Artvin'de kutlanıyor. Hafta nedeniyle düzenlenen törende konuşan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Latif Şahin, daha iyi hizmet için kayıt dışı istihdamın önlenmesi gerektiğini söyledi.

Artvin'deki Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri, kurum çalışanları tarafından ve vatandaşların katılımı ile Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı. Artvin Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Latif Şahin, haftanın kamuoyunda sağlıklı bir sosyal güvenlik bilincinin oluşturulması, sosyal güvenliğin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi amacıyla katlandığını belirtti.

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun sosyal sigortacılık ilkelerine dayalı, adil, etkin, kolay erişilebilir, aktüeryal ve mali açıdan sürdürülebilir, çağdaş standartlarda bir sosyal güvenlik sistemi oluşturmak için kurulduğunu belirten Şahin, kurumun 25 bine yakın çalışanı, 81 il müdürlüğü ve 200'e yakın merkez müdürlükleriyle güçlü bilgi alt yapısı olduğunu vurguladı. Şahin, hizmetlerin daha iyi yürütülebilmesi ve iyi hizmet verilebilmesi için kayıt dışı istihdamın önlenmesinin de önemli olduğunun altını çizdi.

Bu arada, programda, hafta nedeniyle ilköğretim öğrencileri arasında 'Önce Sosyal Güvenlik' konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Şu an buradasınız: Artvin Sgk İl Müdürü Şahin: Daha İyi Hizmet İçin Kayıt Dışı İstihdam Önlenmeli - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.7.2020 09:44:24. #1.15#
title